Autor Tematy

dako

Ilość wiadomości: 6
Dodano: 2012-11-26 12:51:16

Przy obecnej ofercie rynku próba dobrania odpowiednich okien może przyprawić o zawrót głowy. Okna powinny współgrać z naszym poczuciem estetyki i stanowić przeszkodę dla włamywaczy. Osobna sprawa to dobór materiału, z którego powinny być wykonane. Obecnie możemy zdecydować się np. na okna PCV, okna drewniane lub aluminiowe. Jakie okna wybrać? W wyborze pomogą eksperci DAKO. Zapraszamy do zadawania pytań i dzielenia się doświadczeniami na forum.

karolina080596
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2013-03-10 18:29:17
dako napisał: Przy obecnej ofercie rynku próba dobrania odpowiednich okien może przyprawić o zawrót głowy. Okna powinny współgrać z naszym poczuciem estetyki i stanowić przeszkodę dla włamywaczy. Osobna sprawa to dobór materiału, z którego powinny być wykonane. Obecnie możemy zdecydować się np. na okna PCV, okna drewniane lub aluminiowe. Jakie okna wybrać? W wyborze pomogą eksperci DAKO. Zapraszamy do zadawania pytań i dzielenia się doświadczeniami na forum. jakie w przyszłości mam wybrać okna do domku jedno rodzinnego ale anty włamaniowe czy są takie i jakie mają mieć parametry .

dako

Dodano: 2013-03-26 11:35:11

Bardzo dziękuję za pytanie! Pozwoliłem sobie rozbić pytanie na dwa: jedno bardziej ogólne, dotyczące parametrów, na jakie należy zwracać uwagę przy wyborze okien i drugie, bardziej szczegółowe, dotyczące cech okien antywłamaniowych. Zacznę od pytania ogólniejszego. Przy wyborze okien można brać pod uwagę bardzo wiele cech: termoizolacyjność, izolacyjność akustyczna, estetykę, dostępność ewentualnych funkcji specjalnych, itp. Obecnie jednak najważniejsza dla klientów jest izolacyjność cieplna, która przekłada się bezpośrednio na późniejsze wydatki na ogrzewanie budynku. Dlatego polecam wybór okien o odpowiedniej grubości profilu z szybą dwukomorową. W przypadku oferty DAKO będą to np. okna DPQ-82 wykonane z PVC, lub DDF-92 wykonane z drewna. Gdy idzie o inne cechy, warto dobrać je indywidualnie do każdego pomieszczenia i lokalizacji budynku. Dzięki temu można np. zabezpieczyć okno w pokoju dziecięcym na piętrze aby uniknąć przypadkowego wypadnięcia albo zastosować okna ze specjalnymi funkcjami wietrzenia w kuchni lub łazience, gdzie gromadzi się spora wilgoć. Doradcy okienni w profesjonalnych salonach sprzedaży okien na pewno pomogą podjąć właściwe decyzje i wybrać okna o odpowiednich parametrach. . Jeśli chodzi o okna antywłamaniowe, możemy wyróżnić kilka poziomów zabezpieczenia przed włamaniem. Poziom pierwszy to obecność w okuciach grzybków i zaczepów antywłamaniowych. W przypadku okien DAKO każde skrzydło rozwierno-uchylne jest standardowo wyposażone zarówno w grzybki jak też w zaczep. Następny poziom, gwarantujący podwyższone bezpieczeństwo to wyposażenie okien w okucie specjalne z odpowiednim certyfikatem antywłamaniowym np. WK1. Okna takie charakteryzują się użyciem maksymalnej dla każdego skrzydła liczby grzybków antywłamaniowych, co najmniej czterech zaczepów antywłamaniowych w skrzydle, oraz zastosowaniem bezpiecznej klamki z kluczykiem. Również w przypadku szyb mamy do dyspozycji różne klasy antywłamaniowości. Np. szyba klasy P2 to szyba atestowana, która przeszła odpowiednie badanie i ma stanowić zabezpieczenie przed włamaniem równoważne zabezpieczeniu jakie dają kraty stalowe o oczku 150 mm wykonane z drutu o średnicy 10 mm. O ile w powyższych wypadkach mówimy o antywłamaniowych komponentach okien (okuciach lub szybach), o tyle ostatnim poziomem jeśli chodzi o zabezpieczenie antywłamaniowe jest zakup certyfikowanych okien antywłamaniowych. Okna takie są badane jako całość w odpowiednim laboratorium notyfikowanym, gdzie zostaje określony standaryzowany poziom ich antywłamaniowości. Na koniec jedna uwaga. Warto pamiętać, że najbardziej narażone na atak włamywaczy są okna parterowe, balkonowe i okna z ruchomym słupkiem i to one właśnie powinniśmy objąć szczególną ochroną.

opinia
Ilość wiadomości: 7
Dodano: 2013-06-18 01:49:29
Im cięższe okno tym prawidłowy montaż jest ważniejszy.

simply
Ilość wiadomości: 413
Dodano: 2013-11-24 16:24:10
o tak nie jest to łatwe, żeby wybrać najlepsze okna, coś o tym wiem, na pewno trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów, żeby wszystko było w porządku, ja postawiłam na tą firmę http://www.ekoplast-krakow.pl/ i jestem zadowolona zarówno z okien, jak i z montażu.

MariaWolek

Ilość wiadomości: 50
Dodano: 2013-12-11 17:09:32
JA byłam totalnie zielona w kwestii okien i bardzo mi pomogli panowie z http://www.pinus-okna.pl/ Doradzili, wytłumaczyli, pomogli zadecydować. Czułam się ważnym klientem i zostałam potraktowana bardzo profesjonalnie. Jeśli ktoś z okolic Wrocka, to polecić mi tylko pozostaje. Chociaż wydaje mi się, że na całą Polskę działają, bo w swoim portfolio chwalą się między innymi krzywym domkiem z Sopotu ;)

Topek
Dodano: 2014-01-03 14:10:30
Zdecydowałem sie na okna pasywne firmy Internorm.Zależało mi na jak najmnsieszej utracie ciepła.na początku miałem obawy ale teraz wiem ze to była trafiona inwestycja,która zaczyna się zwracać w postaci zmniejszonych kosztów za ogrzewanie.Poza tym świetnie sie prezentują,bardzo nowoczesne.

decosys
Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2014-01-06 21:42:01
u nas wybór nie był łatwy, ale że jestem z południa Polski to wybieraliśmy między Wiśniowskim a Drutexem. Stanęło na tych drugich, montowała nam firma która jest ich przedstawicielem. Okna sprawują się bardzo dobrze - szczelne, nie odpryskują, łatwo utrzymać w porządku. A,dodam że mamy PVc nie drewno :)

egfa
Ilość wiadomości: 3
Dodano: 2014-02-05 14:52:21
Z mojego dosiadczenie mogę polecić Oknoplast. Mam je kilka lat a wyglądają w moim mieskzaniu jak nowe. Coż nie są tanie, ale jakosc gwarantuje 10 letnią bezstresowa eksploatacje. Widziałem inne okna to bez równania te są perfekcyjne. Dla porządku powiem, że montaż został zrobiony we Wrocławiu. Różnie to bywa w rożnych miastach. W niektórych może być gorzej w innych lepiej. W wszytko pewnie zależy od fachowców, którzy to montują.

Weles

Ilość wiadomości: 12
Dodano: 2014-02-11 21:16:14
Topek napisał: Zdecydowałem sie na okna pasywne firmy Internorm.Zależało mi na jak najmnsieszej utracie ciepła.na początku miałem obawy ale teraz wiem ze to była trafiona inwestycja,która zaczyna się zwracać w postaci zmniejszonych kosztów za ogrzewanie.Poza tym świetnie sie prezentują,bardzo nowoczesne. Wnioskuję, że mieszkasz w domu pasywnym. Takie rozwiązanie jest na pewno energooszczędne, ale domy pasywne to minimalny ułamek wszystkich domów w Polsce.

Fiedor
Dodano: 2014-04-07 18:03:46
Niby ułamek, ale weźmy pod uwagę, że ta tendencja będzie się zmieniać z czasem, zacznie się wykorzystywanie wentylacji mechanicznych, nawiewników okiennych, dbałość o odpowiednie okna, o zabezpieczenie przed mostkami termicznymi. Rynek budynków pasywnych będzie rósł, potrzebuje tylko małego kopniaka dotacyjnego z UE.

Biedronkaa
Ilość wiadomości: 7
Dodano: 2014-05-27 14:42:08
na wszystko trzeba zwrócić uwagę, jak się wymienia okna, szczegóły mogą zaważyć. Ja jak kupowałam okna do swojego domu, sprawdziłam kilka firm ostatecznie jednak postawiłam na okna drutex i kupowałam w firmie styleline

poulskrzypud
Ilość wiadomości: 5
Dodano: 2014-06-30 10:26:46
Ja właśnie jestem na etapie wyboru okien na całą jedną kondygnację i cieszę się, że właśnie tutaj trafiłem. Teraz przynajmniej wiem na co zwrócić uwagę w oferta i co jest akurat dla mnie ważne. ___________________ cv wzór doc

euphoriaa
Ilość wiadomości: 5
Dodano: 2014-08-04 11:05:06
wybór na pewno jest duży, ale też nie znaczy to, że prosty. A jak już wiesz na co zwrócić uwagę to możesz zajrzeć na stronę tej firmy http://styleline.pl/ mają dobrej jakości okna

kamsikora85
Dodano: 2014-08-10 14:28:40
A co sadzicie o tej firmie z Wrocławia? Zastanawiam się i nie wiem z której usług skorzystać.

MonkaMun
Dodano: 2014-09-21 23:49:56
dako napisał: Przy obecnej ofercie rynku próba dobrania odpowiednich okien może przyprawić o zawrót głowy. Okna powinny współgrać z naszym poczuciem estetyki i stanowić przeszkodę dla włamywaczy. Osobna sprawa to dobór materiału, z którego powinny być wykonane. Obecnie możemy zdecydować się np. na okna PCV, okna drewniane lub aluminiowe. Jakie okna wybrać? W wyborze pomogą eksperci DAKO. Zapraszamy do zadawania pytań i dzielenia się doświadczeniami na forum. Myślę, że w takim przypadku warto poszukać np. takich poradników http://www.ekoplast-krakow.pl/porady/ i porozmawiać z producentami, którzy pomogą odpowiednio dobrać okna. To że jakieś okna odpowiadają znajomym czy ludziom na forach, nie znaczy, że będą odpowiadać Tobie.

maajkaaa
Dodano: 2014-09-23 13:16:03
Właśnie ja szukam jakiejś wrocławskiej, która dobierze i wymieni mi okna. Zastanawiam się nad ofertą http://euro-windows.pl/ Ktoś może zna? Korzystał? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

petuniaxx
Ilość wiadomości: 118
Dodano: 2014-10-29 13:37:26
MonkaMun napisał: Przy obecnej ofercie rynku próba dobrania odpowiednich okien może przyprawić o zawrót głowy. Okna powinny współgrać z naszym poczuciem estetyki i stanowić przeszkodę dla włamywaczy. Osobna sprawa to dobór materiału, z którego powinny być wykonane. Obecnie możemy zdecydować się np. na okna PCV, okna drewniane lub aluminiowe. Jakie okna wybrać? W wyborze pomogą eksperci DAKO. Zapraszamy do zadawania pytań i dzielenia się doświadczeniami na forum. Myślę, że w takim przypadku warto poszukać np. takich poradników http://www.ekoplast-krakow.pl/porady/ i porozmawiać z producentami, którzy pomogą odpowiednio dobrać okna. To że jakieś okna odpowiadają znajomym czy ludziom na forach, nie znaczy, że będą odpowiadać Tobie. Zgodzę się z tobą! A z tego co wiem to "ekoplast" ma bardzo dobre okna i wcale nie takie drogie. Warto sobie porównać ceny http://www.ekoplast-krakow.pl/cennik i wtedy zdecydować. Okna to zakup na lata i z pewnością nikt nie wymienia okien nawet co 10 lat :-)
Edytowano 1 razy. Ostatnio 2014-10-29 13:37:57.

gloria_h
Ilość wiadomości: 15
Dodano: 2015-01-14 21:29:55
ja się bardzo cieszę, że teraz nie mówi się tylko o tym, którzy producenci okien czy drzwi są najlepsi, ale także o tym, że warto zwrócić szczególną uwagę na dobry montaż. Śledzę w internecie fajną akcję pt. dobry montaż: http://poid.eu/dobrymontaz/ i żałuję, że nie było jej kilka lat temu jak budowaliśmy naszą hacjendę :-)

iwonkarak

Ilość wiadomości: 303
Dodano: 2015-04-08 16:11:02
Sprawa montażu ma rownież bardzo duże znaczenie. Sama byłam bardzo zadowolona z montażu okien podczas remontu. O ile natrafiliśmy na kiepską ekipę remontową to w przypadku okien nie mogę mieć zastrzeżeń. Umówiliśmy sie konkretnego dnia. W tym dniu przyjechali, wszystko zamontowali. Mamy obecnie okna firmy Budwar ( http://www.budvarcentrum.eu/pl/ ). Okna bardzo porządne, nie przepuszczają praktycznie zimna, są energooszczędne. W domu cicho jak nigdy. Jak zamknie sie okno nic praktycznie z ulicy nie słychać.