Autor Tematy

maroon
Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2008-08-27 15:16:39
Mam balkon, jak na razie w stanie surowym... Znudził mi się już goły beton i chciałabym coś z tym zrobić. Jest jeden problem - mój balkon umiłowały sobie gołębie i niestety zostawiają po sobie przykre niespodzianki. Jeśli położę na podłodze płytki, to przecież od razu zostaną zapaskudzone. Jak mogę ochronić mój balkon przed ptakami?

rez
rez

Ilość wiadomości: 5
Dodano: 2008-08-28 18:28:07
Z gołębiami jest rzeczywiście kłopot,ale moja teściowa całkiem dobrze sobie z nimi poradziła,a mianowicie do skrzynek z kwiatkami włożyła takie drewniane szpadki ( patyczki ostro zakończone,mogą być patyczki na szaszłyki)Jakiś czas walczyły ,ale potem odpuściły.Dzisiaj ma z gołębiami spokój.Gorzej jak sąsiedzi dokarmiają te ptaki .W takiej sytuacji trzeba rozmawiać z sąsiadami.Pozdrawiam.

ceramic

Ilość wiadomości: 14
Dodano: 2008-10-19 00:01:49
ja kupiłem wiatrówke z gwintowaną lufą. Wal najlepiej ,,pod włos,, aby pierze sie posypie

bolon
Dodano: 2009-09-29 07:50:12
ceramic napisał: ja kupiłem wiatrówke z gwintowaną lufą. Wal najlepiej ,,pod włos,, aby pierze sie posypie Podaj gieroju swój adres to przyjedziemy i sprawdzimy jak z ciebie leci strach i przerażenie ps. właśnie kupiliśmy nowe bejsbole...

bolon
Dodano: 2009-09-29 07:58:12
Gołębie z reguły zanim zagoszczą na posadzkach wcześniej długo "testują" krawędzie balkonów czyli poręcze i parapety i tam wystarczy im utrudnić siadanie w postaci rozpiętej żyłki czy sznurka - na całej długości, nieco ponad poziomem siadania. Mogą być potrzebne dwa rzędy (zależy od szerokości parapetu czy innej krawędzi). To zawsze działa i szpikulce czy inne bandyckie zasieki są niepotrzebne

mellaniia64
Dodano: 2009-09-29 13:49:28
Mam ten sam problem z gołębiami sąsiada. Tylko dodatkowo na dachu domu mi siadają ( balkon i parapety to norma ), wszystkiego już próbowałam i nic nie skutkuje:(

simply
Ilość wiadomości: 413
Dodano: 2010-02-11 13:17:02
Z gołębiami zawsze są problemy. I różnie można sobie z nimi poradzić. Można np. zawiesić płyty CD, żeby je oślepiało słońce, można też zamontować kolce ( ale to może być niebezpieczne dla mieszkańców) można też jakoś ogrodzić balkon, żeby te gołębie nie miały do niego dostępu. Przyznam, że jest kilka sposobów na walkę z gołębiami, to, żaden nie wydaje mi się w 100% skuteczny.

Kombinatorka
Ilość wiadomości: 68
Dodano: 2010-04-15 17:18:13
Ja nie znoszę gołębi. To jedyne ptaki, które potrafią mnie mocno zirytować. Są jakieś takie...nieczyste. Brudzą, hałasują, są nachalne. nie lubię, nie dokarmiam, nie chcę widzieć;)

KatrinM
Dodano: 2010-04-22 16:21:47
Dużo ludzi ma problem z gołębiami, najgorzej jak władze miasta nic z tym nie robią. A na własną rękę można też podziałać, wystarczy poczytać co i jak :) tak jak tu http://magazynbudowlany.com.pl/index.php/artykuly/prasowe/1/322 Z tego co wyczytałam to najlepsze są birdsystemy, ale to raczej na duże budynki :)
Edytowano 1 razy. Ostatnio 2010-04-22 16:22:17.

RED1906

Ilość wiadomości: 11
Dodano: 2010-05-05 19:18:23
Mariolazlodzi napisał: To troche brutalna metoda. Czyżbyś oglądał film \"Jabłka Adama\"? Ja porponuję sprawdzoną przez znajomych metodę - ściągnęli z netu nagrane odgłosy jastrzębia i puszczali je dwa, trzy razy dziennie na balkonie. Golebie uciekaly i wiecej się nie pojawiły:) Pozdrawiam i mam nadzieje ze pomoze ______________________________________ www.fachowaekipa.pl Ale u mnie siedzą nad balkonem głównie nad ranem- tego jastrzębia to trzeba puszczać profilaktycznie o różnych porach dnia czy tylko wtedy, gdy te gołębie urzędują? Wiem, że to moze nie najmądrzejsze pytanie, ale dźwięk jastrzębia to jednak może niepokoić również tych sąsiadów, którzy mieszkają niżej i problemu z gołębiami tak drastycznie nie odczuwają. Sąsiedzi na daszku nad balkonem rozpięli taki drut, i teraz gołębie mają oznakowane lądowisko- siadają na środku daszku i dalej swoje robią....

Bundy
Dodano: 2010-05-12 21:45:42
Mi gołebie również przeszkadzały latami, całe szczęscie to juz przeszłość... Próbowałem wszystkiego : torebki, żyłki, cd i inne Całe szczęście trafiłem na firmę www.jacopic.pl sprzedającą rózne fajne produkty do odstraszania zasrańców. I dzieki nim pozbyłem sie problemu. Na poręcze polecili mi fajne pręty, które są ruchome i cięzkie zasrance nie mogą na nich lądować i na parapety zamontowałem kolce. Dodam ze montaz tych urządzeń był bardzo prosty , jak powiadał Adam Słodowy \"zrób to sam\"

Bundy
Dodano: 2010-05-12 21:46:47
Mi gołebie również przeszkadzały latami, całe szczęscie to juz przeszłość... Próbowałem wszystkiego : torebki, żyłki, cd i inne Całe szczęście trafiłem na firmę http://www.jacopic.pl/ sprzedającą rózne fajne produkty do odstraszania zasrańców. I dzieki nim pozbyłem sie problemu. Na poręcze polecili mi fajne pręty, które są ruchome i cięzkie zasrance nie mogą na nich lądować i na parapety zamontowałem kolce. Dodam ze montaz tych urządzeń był bardzo prosty , jak powiadał Adam Słodowy \"zrób to sam\"

KatrinM
Dodano: 2010-05-14 13:57:24
A tutaj znajdziecie mnóstwo ciekawostek jak na własną rękę spróbować poradzić sobie z gołębiami, bp. na balkonie www.facebook.com/BirdSystem :) oczywiście bez krzywdzenia ich. A przy okazji to birdsystem sprzedaje specjalne kolce tylko z takimi końcówkami z miękkim pipkiem na wypadek jakby jakiś ptak wylądował na nich

praktyczny
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2012-04-21 13:39:57
Hej, ja od 3 lat wieszam odstraszacz na gołębie i to na prawdę działa. Dostałam go on kuzynki z Niemiec ale ostatnio znalazłam również na allegro, jest taki sam jak mój z tym, że znacznie tańszy. http://allegro.pl/odstraszacz-ptakow-golebi-jastrzab-golebiarz-i2286725501.html Mam nadzieję, że mój komentarz Wam pomoże. Pozdrawiam

Donicestalowe
Ilość wiadomości: 121
Dodano: 2012-07-03 20:40:36
Dzięki za namiar,może się przydać ponieważ również borykam się z tym problemem. Dam znac czy działa jak już go wypróbuję:) www.Donicestalowe.pl

Gosienka123
Dodano: 2014-01-22 15:38:05
witajcie, mi w ubiegłym roku Panowie z firmy Linarem (Kraków) założyli siatkę na balkonie, mam tez kota wiec 2pieczenie na 1 ogniu, bo kociak juz nie ucieka. Ale znalazłam u nich jeszcze taką stronę http://linarem.pl/jak-odstraszac-ptaki-czyli-dostepne-metody-odstraszania-ptakow/ może komuś się przydadzą dodatkowe informację. powodzenia

ewamalowana

Ilość wiadomości: 110
Dodano: 2014-04-24 09:49:15
firma centrus zajmuje sie montazem odstraszaczy golebi. To jest chyba najskuteczniejsza metoda

drewniana_belka
Ilość wiadomości: 245
Dodano: 2014-04-29 11:42:45
Również posiadam problem z gołębiami. Pewnego razu zauważyłam, że pod moim rowerem zrobiły sobie gniazdo z gałązek, które byłam zmuszona usunąć. Niestety ale nie wiem jak skutecznie się ich pozbyć, lecz zauważyłam, że zakładanie kolców daje pewne efekty. Jak dla mnie jest to zbyt ekstremalny pomysł, więc z niego nie korzystam i nadal trudzę się z ptasimi odchodami :).

ofeliaq

Ilość wiadomości: 85
Dodano: 2015-01-07 15:32:18
Czerwona nitka powieszona wzdłuż krawędzi balkonu - sposób mojego dziadka na niechciany problem z tymi ptakiami. Niezawodny w 100% :)

marcel4232
Dodano: 2015-01-28 09:35:43
Ja ostatnio byłem w dużym centrum i bo szukałem balustrady lębork i widziałem takie jakby igiełki na balustradę, które uniemożliwiają gołębią siadanie na niej. Może to być dobra opcja, jeśli balustrada to główne miejsce, które obsiadają Wam gołębie.
Edytowano 1 razy. Ostatnio 2015-01-28 09:36:16.