Autor Tematy

Azja86

Ilość wiadomości: 38
Dodano: 2011-06-05 14:51:51
W tym roku po raz pierwszy mam do czynienia z fuksją, nie chciałabym jej "załatwić" nieumiejętną pielęgnacją dlatego proszę o informacje i rady jak się nią zajmować. Dziś rano przesadziłam ją do większej doniczki z ziemią uniwersalną, nie wiem czy dobrze zrobiłam i czy w nowej ziemi się przyjmie, mam wrażenie, że zmarniała w oczach... Chciałabym się też dowiedzieć czy balkon południowy (wydaje mi się, że to południowy ponieważ jest nasłoneczniony od 8:30 do około 17) , jest dla niej odpowiednim miejscem? Jak ją pielęgnować, żeby bujnie kwitła i czy nawóz do surfinii jej nie zaszkodzi? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :) Zobacz zdjęcie: http://i.deccoria.strefa.com.pl/files/29012/33970/88c2e39a8e1e8f38ada0bc5226a71e57.jpg
Edytowano 3 razy. Ostatnio 2011-06-05 15:12:02.

Marcella2

Ilość wiadomości: 7
Dodano: 2011-06-05 20:15:57
Witaj! Azjo,poradzilam sie mojego Taty,ktory od wielu lat,zajmuje sie rozmnazaniem i pielegnowaniem fuksji.Powiedzial mi,kilka bardzo waznych rzeczy,dzieki,ktorym unikniesz bledow w pielegnacji i bedziesz cieszyc sie piekna,kwitnaca roslina przez cale lato.Najwazniejsze stanowisko,fuksja lubi miejsca spokojne,polcieniste,nie moze byc wystawiona bezposrednio na slonce,lubi zraszanie,nigdy nie dopusc do przesuszenia gleby,czesto ja podlewaj,nawoz do surfini jest nieodpowiedni,poniewaz jest za kwasny,a fuksja tego nie lubi,najlepszy bedzie nawoz taki jak do pelargoni lub begoni.Chron ja przed wiatrem,szczegolnie kiedy bedzie juz nieco wieksza,gdyz jest bardzo delikatna i wiatr,moze ja polamac.A gleba uniwersalna,w ktorej ja posadzilas jest dobra,wiec jej nie zmienial :) Jezeli masz jeszcze jakies watpliwosci pisz :) Pozdrawiam!

janina48

Ilość wiadomości: 5
Dodano: 2011-06-05 20:19:52
Nie mam niestety balkonu,ale wiem,ze swietne rady daja po wrzuceniu hasla;porady-fuksja na balkonie. M.innymi;www.1000rad.pl www.wymarzonyogrod.pl Zycze powodzenia.pozdrawiam serdecznie.