Autor Tematy

jogo
Ilość wiadomości: 7
Dodano: 2009-10-04 18:19:50
witam, w salonie na krótszych ścianach (3,5m): na jednej mam duże okno (1430x1430) oraz drzwi balkonowe, a po przeciwnej stronie drzwi do bawialni dzieci. Na dłuższej ścianie - 5m(tuż przy drzwiach do bawialni) jest wejście do salonu. Podłogi będą jasne, prawdopodobnie klon, komplet wypoczynkowy bardzo jasny beż: http://www.mebleagata.pl/product/8af402f4-8398-4104-bfd2-f98a740c5e28.aspx. Ściany chciałabym pomalować w kolorach:mus jagodowy i bita śmietana dekoralu http://www.dekoral.pl/product.xml?id=30800. Tylko którą ścianę jak? Krótsze na ciemno? a może zupełnie inną kolorystykę? Bardzo proszę o pomoc

syyylwia

Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2009-10-04 20:41:37
Witam! :) Myślę, iż Twoja kopozycja jest bardzo ciekawa. Uważam, że większa ściana powinna być ciemniejsza, aby była bardziej wyrazista. Takie jest moje zdanie na ten temat. Poprosiłaś jeszcze o inne propozycje, więc kilka takich przygotowałam. Nazwy farb są z Dekorala, więc możesz sobie sprawdzić w wizualizerze. A oto one: 1. brązowo mahoniowy (paleta: kraina wiśni) + groszkowy(paleta: Angielska harmonia) 2. Brązowo mahoniowy + piękno (Amerykański sen) 3. Brązowo mahoniowy + promień słońca (angielska harmonia) 4. Brązowo mahoniowy + słoneczny blask (angielska harmonia) A jeżeli bardzo zależy Ci na " musie jagodowym" połączyłąm go z: 1. Mus jagodowy + pustynna burza(karnawał w rio) 2.Mus jagodowy + słodka gruszka (angielska harmonia) oraz wersja dla odważnych: 3. Mus jagodowy + pomarańczowy jasny( kraina kwitnącej wiśni) Miłego malowania życzę:):)

plutka

Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2009-10-05 08:06:14
Z tego co wiem to sciana, ktora zanajduje sie na przeciw wejscia nie powinna byc ciemniejsza poniewaz sprawia wrazenie jakby miala spasc ci na glowe i optycznie pomniejsza pomieszczenie. Radzilabym Ci pomalowac strone "za plecami" od wejscia do pokoju na ciemniejszy i sciane po lewej lub prawej na ciemniejszy kolor, a sciane z oknem i siciane obok okna na jasno. Jesli chodzi o sciany boczne to zwroc uwage gdzie pada slonce przez wiekszosc dnia, tam ciemniejsza.

karolinna

Ilość wiadomości: 135
Dodano: 2014-12-30 08:56:53
Jedną ze ścian można też udekorować takimi panelami. Efekty są świetne, warto też zainwestować w dobre oświetlenie, które podkreśli efekt 3D. Kolor można wybrać dowolnie :)

Ania1239
Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2018-01-29 02:57:12
Jak już wybierzesz, którą ścianę pomalować to koniecznie podkreśl ją i spraw, żeby była centralnym punktem pomieszczenia - powieś na niej półki z bibelotami, obraz, całą mini galerię...Największym hitem jest lustro na wymiar, które powiększy pomieszczenie i piękna rama, która będzie sama w sobie stanowiła nienachalną ozdobę. Zobacz sobie, jakie niesamowite ramy robi www.sayart.pl i przekonaj się, że na prawdę mogą one być piękniejsze niż niejeden obraz czy bibelot.

amelka2
Ilość wiadomości: 14
Dodano: 2018-02-14 14:48:00
Na mam ścianę naprzeciwko wejścia właśnie ciemniejszą, ale nie malowaną tylko motyw fototapety na ścianę 3d - fajnie się to prezentuje z 3 dookoła jaśniejszymi ścianami.

wroska
Ilość wiadomości: 95
Dodano: 2018-03-13 11:32:37
"Ania1239 napisał: Jak już wybierzesz, którą ścianę pomalować to koniecznie podkreśl ją i spraw, żeby była centralnym punktem pomieszczenia - powieś na niej półki z bibelotami, obraz, całą mini galerię..." Zgadzam się z tym. Centralna ściana powinna być wyrazista i mocno zaakcentowana. W naszym salonie jest to Indyjski Palisander z duluxowej palety kolorów świata, gdzie reszta ścian jest w odcieniu beżu. i na tej ścianie wisi duże lustro - efekt jest wow, nawet sąsiedzi chwalili nas za pomysł :)"