Autor Tematy

ukke
Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2007-11-28 14:06:45
Witam, interesuje mnie temat biokominków ( kominki, które można umieszczać w mieszkaniach, gdyż nie potrzebują instalacji kominowych i wentylacyjnych) odwiedziłem stronę producenta firmy Planika i okazało się, iż jest salon biokominków w Warszawie. Czy może już ktoś był i wie coś na ten temat? Będę wdzięczny za odpowiedź. Oczywiście, jeżeli sam się wybiorę i ktoś będzie chętny to również napisze o swoich wrażeniach. pozdrawiam

marekf
Ilość wiadomości: 35
Dodano: 2007-12-17 17:06:35
ukke napisał: Witam, interesuje mnie temat biokominków ( kominki, które można umieszczać w mieszkaniach, gdyż nie potrzebują instalacji kominowych i wentylacyjnych) odwiedziłem stronę producenta firmy Planika i okazało się, iż jest salon biokominków w Warszawie. Czy może już ktoś był i wie coś na ten temat? Będę wdzięczny za odpowiedź. Oczywiście, jeżeli sam się wybiorę i ktoś będzie chętny to również napisze o swoich wrażeniach. Podaje link do informacji o salonie dla zainteresowanych http://www.planika.pl/?pg=96&pr=180 pozdrawiam nie byłem ale jako praktyk wiem że biokominek bez komina może byc tylko elektryczny - nawet na gaz LPG nie mozna stosować długo bo ulega sie zaczadzeniu - każdy kominek (na spalanie paliw jakichkolwiek)musi miec odprowadzenie spalin inaczej CZAD!!!

niula

Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2008-01-02 21:50:47
witaj Ja mam taki kominek. Do obejrzenia w mojej galerii :) Nie prawda, ze tylko elektryczne. To sa kominki z prawdziwym ogniem tyle tylko, ze ogien jest ze specjalnego paliwa, ktore gdy sie spala nie wydziela dymu, ale daje duzo ciepla. Dla mnie jeden minus, ze paliwo szybko sie spala, za szybko uwazam :) Ale efekt jest super.

ukke
Dodano: 2008-01-09 11:54:38
Witam, otoz bylem w tym salonie. i jak przedmowczyni zauwazyla, rzeczywiscie daja cieplo i nie potrzeba pradu.. : ) Oto moje wrazenia: salon posiada 9 biokominkow, wiec jest juz co zobaczyc. Mozna zobaczyc zarowno wkomponowane w meble( stoliki, bardzo mi sie podoabaly) jak i do zabudow, a takze wolnostojace. mila obsluga, rozwiali moje watpliwosci. na koniec dali mi materialy z dokladna specyfikacja techniczna. minuse, choc nie do konca jest polozenie. otoz salon miesci sie na ulicy Kordeckiego 49. Troszke daleko od centrum( w okolicach placu szembeka, przy grochowskiej) Otwarte maja od 9-16, ale zaznaczyli, ze istnieje mozliwosc indywidualnego umowienia sie o dowolnej porze. tyle z mojej strony. no i chyba sie zdecyduje. na razie na taki mniejszy. pozytywne jest, ze ceny maja mniejsze niz w internetowym sklepie Planiki. pozdrawiam,

kominiarz_40
Dodano: 2009-05-06 22:59:34
Witam Polecam inne biokominki - pasujące do większości wnętrz , nie w tak nowoczesnym stylu jak Planika. Nie ma jeszcze slaonu w warszawie , ale zajrzyjcie tu : http://www.realflame.pl

logomedia
Dodano: 2010-01-08 21:33:34
Biokominki Nice-House mają ciekawe modele w kolorze antycznego złota. Szkoda, że biopaliwo tak szybko się spala. Niestety bioetanol w żelu spala się niewiele dłużej, choć daje ciekawy odgłos palącego się drewna.

andres
Ilość wiadomości: 12
Dodano: 2010-04-06 19:25:31
marekf napisał: każdy kominek (na spalanie paliw jakichkolwiek)musi miec odprowadzenie spalin inaczej CZAD!!! A nie zgadzam się:) biokominki wcale nie potrzebują żadnego odprowadzania, gdyż jak zauważyła niula biopaliwo (etanol) podczas spalania nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, ba - nawet szkodliwego zapachu! Właśnie te zalety ekologiczne w połączeniu z nowoczesnym designem czynią z biokominków doskonałe elementy wyposażenia wnętrz:) pozdrawiam:) ------------------------------ biokominki warszawa - polecam

Polko
Ilość wiadomości: 15
Dodano: 2011-03-29 14:05:50
Dobre biokominki to przede wszystkim ekologiczne kominki.

logomedia
Dodano: 2011-07-28 11:50:24
biokominek to właśnie ekologiczny kominek, idealny do mieszkań bo nie wymaga posiadania instalacji kominowej

MagiaOrientu
Ilość wiadomości: 83
Dodano: 2011-08-09 11:11:49
Chociaż nigdy tam nie byłem,to muszę przyznać że ten salon robi wrażenie. A jakie jest Wasze ogólne zdanie na temat biokominków w domu,np w waszym salonie? Praktykujecie takie rozwiązanie?

klient
Dodano: 2011-10-05 22:04:06
witajcie drogie deccoratorki i drodzy deccoratorzy, ręce opadają jak się czyta niektóre posty, które pisują ehhhh specjaliści - kominek jeśli inny niż klasyczny, to tylko elektryczny - człowieku, zatrzymałeś się na poziomie harcówki, w której była wnęka z ułożonymi drewienkami pod którymi wsadzono migająca żarówkę. Biokominki wchodzą na polski rynek dość dynamicznie, wielu inwestorów budujących domy, bądź remontujących mieszkania, także te w blokach decyduje się na zakup i montaż właśnie biokominków. Żywy ogień, a więc i ciepło, żadnych instalacji - kupujesz i uzywasz (wiszące, stojące, do zabudowy), w każdym pomieszczeniu - nawilżają, nie brudzą, są ekologiczne. Ja swój kupiłem w Łodzi - tutaj link do sklepu http://polskiebiokominki.pl Na stronie w łatwy sposób mozna znaleźć konkretny produkt, poczytać o zasadzie działania, o biopaliwie, zapisać się na newsletter. Polecam poczytać, a nie mędrkować na temat zupełnie nieznany.

Domartstyl
Ilość wiadomości: 114
Dodano: 2011-10-10 12:21:02
Oprócz samego kominka,liczy się także miejsce w którym kupujemy. jestem zdania,że taniej i lepiej jest zamawiać przez internet.Tylko przed zakupem należy czytać opinię na temat danej firmy,im więcej pozytywnych komentarzy tym bardziej rzetelna firma. Domartsyl.pl

polskiebiokominki

Dodano: 2011-11-27 13:29:18
Witam wszystkich zwolenników i nie mających jeszcze zdania na temat biokominków. Zbliża się upragniony przez nas wszystkich czas najbardziej rodzinnych świąt w roku, okres wzmożonych wydatków i zakupów. Wielu z nas nie ma pomysłu co kupić, czym obdarować najbliższą nam osobę, by jednocześnie nie nadszarpnąć zbytnio naszych i tak obciążonych już budżetów domowych. Szczerze namawiam do zastanowienia się nad inwestycją w te czarodziejskie urządzenia, jakimi są biokominki, które pozwalają nam cieszyć się bliskością i ciepłem naturalnego ognia i ciepła. Wielu klientów mówi mi podczas jakże często długich rozmów telefonicznych, czy mailowych o rozterkach jakie im towarzyszą przed dokonaniem decyzji - bo to nowość, bo nie wiadomo jak się sprawdzi, bo nieznane, bo rodzina i znajomi odradzają... Efekt po nabyciu jest jeden - jakże miło słyszeć w słuchawce to magiczne słowo - dziękuję :) I tu z reguły następuje opowiadanie jak wyglądały twarze tych wszystkich, którzy im odradzali - podziw, zazdrość w pewnym sensie, gratulacje dla odwagi, itd, itp. I jakże często zdarza się, że owi przeciwnicy stają się naszymi Klientami. Jeśli jeszcze nie macie, a zastanawiacie się nad zakupem biokominka podpowiadam - nie zwlekajcie zbyt długo z niepodjętą decyzją. Producent, którego wyroby z sukcesem od dwóch lat sprzedajemy zapowiedział niemałą, bo średnio 25% podwyżkę cen, która to ma nastąpić w pierwszych dniach grudnia. I nie jest to chwyt marketingowy, który ma zwiększyć sprzedaż - produkty KAMI są produktami o cenach, które nie odzwierciedlają jakości wykonania i nie zmieniały się od dwóch lat mimo wzrostu cen komponentów, cen usług i innych kosztów towarzyszących ich produkcji. Podwyżka więc jest uzasadniona, chociaż dla finalnego nabywcy na pewno bolesna. Biokominki, które znajdziecie w ofercie sklepu www.polskiebiokominki.pl świetnie nadają się na wspomniany przeze mnie na wstępie prezent. Niewygórowane ceny, wysoka jakość wykonania, duży wybór modeli, materiałów z których są wykonane, różnorodność palników, kolorystyki i stale powiększająca się kolekcja - co tydzień wprowadzane są nowe modele – to wszystko przemawia na ich korzyść w porównaniu z konkurencją. Sklep polskiebiokominki znajdziecie także na Facebooku, zaś opinie o nas znajdziecie na każdym portalu dotyczącym biokominków - także na Ceneo.pl. Zapraszam również do HomeArtGallery, prowadzonego przez jakże miłe Panie, z właścicielką Anią na czele :) w którym znajdziecie wiele nowoczesnych sprzętów i dodatków, które na pewno Was zachwycą. Zobacz zdjęcie: http://static.istore.pl/istore/25019/photos/original/9237982.jpg

lovter

Dodano: 2012-02-06 11:20:51
LOVTER.INFO to pierwszy w Polsce portal o biokominkach. Co tam znajdziecie opinie ekspertów, realizacje z z całego świata i wiele fachowych informacji o paliwach i akcesoriach dla nowych użytkowników biokominków .

lovter

Dodano: 2012-07-24 00:25:07
Zapraszam do naszej galeri z biokominkami na deccori lub prosze odwiedzic naszą gazetę LOVTER Biokominek pozdrawiam

luck
Dodano: 2012-10-08 16:21:31
Biokominki to świetna sprawa, ostatnio kupiłem drugi - wolnostojący mini planiki. Salon Planiki nie jest na kordeckiego w warszawie tylko przy ul. Leśniczówka 13 (Wawer). Mają tam kilkadziesiąt kominków wystawowych. Z tego co się zorientowałem to najlepszy salon biokominków w warszawie - największy wybór, najlepsze ceny, dobrze doradzą. Tanie byle co mozna już w Castoramie kupić. Biokominek musi spełniać normy bezpieczeństwa!! Polecam Leśniczówkę 13 mam nawet telefon do nich - 660-559-009

mbiokominki
Dodano: 2012-10-14 21:29:50
Witam Serdecznie Biokominki są świetną alternatywą dla tradycyjnych kominków na drewno. W chwili obecnej mamy co raz szerszy asortyment. Biokominki cieszą się co raz większą popularnością, przede wszystkim dla osób które nie mogą zamontować kominka na drewno. Zapraszam Serdecznie do naszego salonu na ulicy Bartyckiej 24/26 pawilon 27 w Warszawie. Posiadamy biokominki znanych i cenionych marek tj. Planika, Ruby Fires, Kami, Infire oraz wiele innych. Tym czasem mogą Państwo zobaczyć modele na stronie www.mbiokominki.pl Zapraszam Serdrcznie! M.

Donicestalowe
Ilość wiadomości: 121
Dodano: 2012-11-02 15:17:30
A co sadzicie na temat kominków z płaszczem wodnym? Podobają się Wam? Bo moim zdaniem sprawdzają się w praktyce oraz w znacznym stopniu stanowią o dekoracji naszego pokoju. www.Donicestalowe.pl

gasiorek
Ilość wiadomości: 46
Dodano: 2015-06-18 01:49:02
Oczywiście, że to dobry pomysł, bo daje możliwość rozprowadzenia ciepła po domu. Mam taki kominek i chcę zwrócić uwagę na to, że dom, który ma kominek musi też mieć dobrą wentylację http://coolsystem.com.pl/wentylacja.html

gasiorek
Ilość wiadomości: 46
Dodano: 2015-06-18 01:50:14
Oczywiście, że to dobry pomysł, bo daje możliwość rozprowadzenia ciepła po domu. Mam taki kominek i chcę zwrócić uwagę na to, że dom, który ma kominek musi też mieć dobrą wentylację http://coolsystem.com.pl/wentylacja.html
Edytowano 1 razy. Ostatnio 2015-06-18 01:52:38.