Autor Tematy

dk2000
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2010-02-01 15:11:40
Chciałbym Wam przedstawić ciekawy produkt, który coraz śmielej wkracza do polskich wnętrz. Biokominki to żywy ogień w pięknej stalowej oprawie. Ekologiczne kominki opalane biopaliwem, czyli tzw. bioetanolem. Biokominki nie wymagają posiadania instalacji kominowej, tak więc idealnie nadają się do mieszkań czy apartamentów. Dlaczego niepotrzebny jest komin? ponieważ podczas spalania biopaliwa nie wydziela się dym, co więcej nie ma zapachu czy popiołu. Czysty ogień! Wydziela się tylko dwutlenek węgla w ilościach zbliżonych do wydychanego przez człowieka, a także para wodna, która dodatkowo nawilża pomieszczenie. Kominki elektryczne dają namiastkę ognia, tutaj mamy żywy płomień. Otwarte palenisko daje nam energię, która kierowana jest w 100% na pomieszczenie. Wzrost ciepła jest wyczuwalny już po chwili. W związku z tym, że mamy do czynienia z ogniem, należy uważać na dzieci! Biopaliwo dostępne jest na rynku w postaci płynu oraz żelu - który dodatkowo "strzela" jak prawdziwe ognisko. Biokominki to nierzadko działo sztuki, tak więc nie dość, że wprowadzają niepowtarzalny nastrój poprzez żywy ogień to jeszcze skutecznie podkreślają niebanalną aranżację. Na rynku dostępne są również modele, które umożliwiają aromaterpię. Biokominki można zabudować jak również powiesić na ścianę, istnieją również modele wolnostojące. Zobacz zdjęcie: http://www.aerofun.pl/foty/cross-mail.jpg Zobacz zdjęcie: http://www.aerofun.pl/foty/antico_v-mail.jpg Zobacz zdjęcie: http://www.aerofun.pl/foty/antico_h-mail.jpg

Polko
Ilość wiadomości: 15
Dodano: 2011-03-28 13:08:48
Faktycznie, biokominki to ekologia i czyste powotrze w domu. Jednak nie wspominasz, że dają mało ciepła i są dosyć drogie.

klient
Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2011-10-24 23:45:17
Nie wspomniał pewnie dlatego, że dają ciepło i to niemało. Jeśli średniej wielkości kominek na drewno daje moc 8-10kW, z czego 60% ciepła idzie w komin, to faktyczna ilość ciepła pozostającego w pomieszczeniu wynosi 40% jego mocy, czyli 3,2-4kW. Średniej wielkości biokominek ma sprawność około 3,5kW. Nie wspominam o takich dodatkowych plusach jak brak instalacji, brak dymu, nieporównywalnie mniejsza obsługowość, itd... Dużo informacji nt biokominków znajdziesz na stronie http://polskiebiokominki.pl Chłopaki znają się na temacie, polecam.

polskiebiokominki

Dodano: 2011-11-27 13:37:02
Witam wszystkich zwolenników i nie mających jeszcze zdania na temat biokominków. Zbliża się upragniony przez nas wszystkich czas najbardziej rodzinnych świąt w roku, okres wzmożonych wydatków i zakupów. Wielu z nas nie ma pomysłu co kupić, czym obdarować najbliższą nam osobę, by jednocześnie nie nadszarpnąć zbytnio naszych i tak obciążonych już budżetów domowych. Szczerze namawiam do zastanowienia się nad inwestycją w te czarodziejskie urządzenia, jakimi są biokominki, które pozwalają nam cieszyć się bliskością i ciepłem naturalnego ognia i ciepła. Wielu klientów mówi mi podczas jakże często długich rozmów telefonicznych, czy mailowych o rozterkach jakie im towarzyszą przed dokonaniem decyzji - bo to nowość, bo nie wiadomo jak się sprawdzi, bo nieznane, bo rodzina i znajomi odradzają... Efekt po nabyciu jest jeden - jakże miło słyszeć w słuchawce to magiczne słowo - dziękuję :) I tu z reguły następuje opowiadanie jak wyglądały twarze tych wszystkich, którzy im odradzali - podziw, zazdrość w pewnym sensie, gratulacje dla odwagi, itd, itp. I jakże często zdarza się, że owi przeciwnicy stają się naszymi Klientami. Jeśli jeszcze nie macie, a zastanawiacie się nad zakupem biokominka podpowiadam - nie zwlekajcie zbyt długo z niepodjętą decyzją. Producent, którego wyroby z sukcesem od dwóch lat sprzedajemy zapowiedział niemałą, bo średnio 25% podwyżkę cen, która to ma nastąpić w pierwszych dniach grudnia. I nie jest to chwyt marketingowy, który ma zwiększyć sprzedaż - produkty KAMI są produktami o cenach, które nie odzwierciedlają jakości wykonania i nie zmieniały się od dwóch lat mimo wzrostu cen komponentów, cen usług i innych kosztów towarzyszących ich produkcji. Podwyżka więc jest uzasadniona, chociaż dla finalnego nabywcy na pewno bolesna. Biokominki, które znajdziecie w ofercie sklepu www.polskiebiokominki.pl świetnie nadają się na wspomniany przeze mnie na wstępie prezent. Niewygórowane ceny, wysoka jakość wykonania, duży wybór modeli i materiałów z których są wykonane, różnorodność palników, kolorystyki i stale powiększająca się kolekcja - średnio co tydzień wprowadzane są nowe modele – to wszystko przemawia na ich korzyść w porównaniu z produktami konkurencji. Sklep polskiebiokominki znajdziecie także na Facebooku, zaś opinie o nas znajdziecie na każdym portalu dotyczącym biokominków - także na Ceneo.pl. Zapraszam również do HomeArtGallery, prowadzonego przez jakże miłe Panie, z właścicielką Anią na czele :) w którym znajdziecie wiele nowoczesnych sprzętów i dodatków, które na pewno Was zachwycą. Zobacz zdjęcie: http://static.istore.pl/istore/25019/photos/original/9237982.jpg

emu0019
Ilość wiadomości: 109
Dodano: 2013-05-23 23:00:45
Jakoś nie mam przekonania do biokominków czy kominków elektrycznych. Dla mnie w kominku musi być prawdziwy ogień, wtedy to ma urok :) Dużą ofertę kominków ma firma Merkury (http://merkurykominki.pl/) i są one naprawdę dobre

Lila88
Ilość wiadomości: 3
Dodano: 2013-06-07 11:13:20
Szczerze powiem, że pierwszy raz słyszę o czymś takim jak biokominek. Chyba zapoznam się bliżej z tematem bo od zawsze marzyłam o kominku a mieszkam w bloku.

sunshines
Ilość wiadomości: 14
Dodano: 2013-12-12 13:21:41
Biokominki to fajna sprawa. takie kominki nowoczesne to dobra alternatywa dla osób które nie moga sobie pozwolić na kominek tradycyjny. My kupiliśmy taki kominek i jestem zadowolona. i to nie prawda że nie daje dużo ciepła, bo naprawdę można się ogrzać.

tajusta30

Ilość wiadomości: 312
Dodano: 2014-02-17 13:03:09
U mnie jednak bardziej sprawdził się kominek elektryczny. Zastanawiałam się nad biokominkim ale jednak zdecydowałam się na elektryczny z czego jestem zadowolona ;) Postawiłam na technologię ledową, zamawiałam kominek tutaj: http://www.classicflame.pl/ i jestem zadowolona. Prezentuje się bardzo ładnie i jest energooszczędny ;) Ogień jest bardzo realistyczny - mało kto orientuje się od razu jak mnie odwiedza, że ogień nie jest prawdziwy.

mirek90
Dodano: 2014-02-18 11:02:47
Biokominki są świetne, jeśli chodzi o wystrój wnętrz i dogrzanie pomieszczenia, a nie zastępowanie kaloryfera ;) Mam świetny kominek (z tej firmy www.mbiokominki.pl) i uruchamiam go niemal codziennie jesienią :) Najlepsze w biokominkach jest to, że nie trzeba spalać w nich drewna, a wiadomo, kazdego drzewa szkoda w dzisiejszych czasach... Pozdrawiam! :)

nadia90
Ilość wiadomości: 83
Dodano: 2014-07-14 20:24:04
Rzeczywiście w dzisiejszych czasach szkoda każdego drzewa ale nawet takie argumenty do mnie nie przemawiają jeśli chodzi o biokominki. Jestem do nich anty nastawiona już od dawna i jakoś nie potrafię się przekonać. Właśnie buduję dom i będziemy stawiać kominek w salonie. Myślałam nad biokominkiem ale ostatecznie wybrałam kominek tradycyjny z http://www.kupujetu.pl/ Moim zdaniem prezentuje się o wiele lepiej i sprawi, że w domu będzie cieplej:)

Anyczka
Ilość wiadomości: 152
Dodano: 2014-07-16 16:14:39
prawda. U moich rodziców jest taka opcja, fakt, robi tez swój oryginalny klimat. Ostatnio im po płyn do biokominka jeździłam tutaj - http://www.madarkominki.pl/pelna-oferta nie mieszkam z nimi ale w ich opinii sprawuje się fajnie i problemów z uzytkowaniem nie ma też.

BiokominkiKAMI

Dodano: 2014-09-16 18:31:09
Lila88 napisał: Szczerze powiem, że pierwszy raz słyszę o czymś takim jak biokominek. Chyba zapoznam się bliżej z tematem bo od zawsze marzyłam o kominku a mieszkam w bloku. Biokominek zwłaszcza w bloku, gdzie nie ma fizycznej możliwości sprawienia sobie normalnego kominka, to świetna sprawa :) Przy okazji warto zauważyć, że biokominki mają najróżniejsze formy - spokojnie można dopasować coś do swojego wnętrza. Niektóre są mobilne - można je ustawić tam, gdzie chcemy akurat je uzytkować - włącznie z postawieniem ich np. na balkonie (bo czemu nie romantyczny wieczór przy lampce wina i świetle kominka?) :) A tu można się wszystkiego dowiedzieć co i jak.

Sklep_Darymex_pl
Ilość wiadomości: 119
Dodano: 2014-10-01 08:59:25
A czy nie jest to tym samym co kominek elektryczny? Bo moim zdaniem właśnie tak i czymś na zasadzie komory gazowej we własnym mieszkaniu jak to co niektórzy nazywają:) Jednego natomiast nie można mu odmówić,a mianowicie eleganckiego wyglądu,taki kominek to świetna dekoracja. www.Sklep.Darymex.pl

missvicky64

Ilość wiadomości: 17
Dodano: 2014-10-11 17:54:53
Sklep_Darymex_pl napisał: A czy nie jest to tym samym co kominek elektryczny? Bo moim zdaniem właśnie tak i czymś na zasadzie komory gazowej we własnym mieszkaniu jak to co niektórzy nazywają:) Jednego natomiast nie można mu odmówić,a mianowicie eleganckiego wyglądu,taki kominek to świetna dekoracja. No chyba jednak nie jest tym samym co kominek elektryczny... Z tego co się orientowałam, to w elektrycznym masz po prostu wizualizację ognia (może i wypasioną, ale jednak jest to tylko wizualizacja). No a w biokominku masz jednak faktyczny ogień, bo spala się biopaliwo. Ja rozumiem, że to nie zastąpi trzaskającego ognia i w ogóle ;) Ale wg mnie to super alternatywa dla osób, które na prawdziwy kominek pozwolić sobie nie mogą. No i słusznie zauważasz - jest to super dekoracja wnętrza! :) Już nie przesadzajcie też, bo klimat nastrojowy robi również. Sama rozważam zakup już od jakiegoś czasu i jedynie koszty mnie trochę hamują. Chociaż w necie też można znaleźć atrakcyjne promocje. Upodobałam sobie taki: BIOKOMINEK SOL-TECH PROMETEUSZ 2 - niby prosty, a robi wrażenie :) A co do komory gazowej, to sądzę, że z tym znowu ludzie przesadzają. Z tego co wyczytałam, to biokominki przy spalaniu wytwarzają parę wodna i niewielkie ilości dwutlenku węgla. No i nikt chyba nie pali w takim kominku 24/7, prawda?

her11
Dodano: 2014-12-02 14:49:25
jeśli chodzi o kominki to niezwykle ważna jest właściwa wentylacja, zwłaszcza teraz, w sezonie grzewczym wentylacja warszawa, klimatyzacja warszawa, kanały wentylacyjne, kratki wentylacyjne, klapy przeciwpożarowe http://www.klimavent.pl
Edytowano 3 razy. Ostatnio 2014-12-02 14:51:22.

Biokolekcja

Dodano: 2015-02-24 21:25:16
missvicky64 napisał: A czy nie jest to tym samym co kominek elektryczny? Bo moim zdaniem właśnie tak i czymś na zasadzie komory gazowej we własnym mieszkaniu jak to co niektórzy nazywają:) Jednego natomiast nie można mu odmówić,a mianowicie eleganckiego wyglądu,taki kominek to świetna dekoracja. No chyba jednak nie jest tym samym co kominek elektryczny... Z tego co się orientowałam, to w elektrycznym masz po prostu wizualizację ognia (może i wypasioną, ale jednak jest to tylko wizualizacja). No a w biokominku masz jednak faktyczny ogień, bo spala się biopaliwo. Ja rozumiem, że to nie zastąpi trzaskającego ognia i w ogóle ;) Ale wg mnie to super alternatywa dla osób, które na prawdziwy kominek pozwolić sobie nie mogą. No i słusznie zauważasz - jest to super dekoracja wnętrza! :) Już nie przesadzajcie też, bo klimat nastrojowy robi również. Sama rozważam zakup już od jakiegoś czasu i jedynie koszty mnie trochę hamują. Chociaż w necie też można znaleźć atrakcyjne promocje. Upodobałam sobie taki: BIOKOMINEK SOL-TECH PROMETEUSZ 2 - niby prosty, a robi wrażenie :) A co do komory gazowej, to sądzę, że z tym znowu ludzie przesadzają. Z tego co wyczytałam, to biokominki przy spalaniu wytwarzają parę wodna i niewielkie ilości dwutlenku węgla. No i nikt chyba nie pali w takim kominku 24/7, prawda? Dokładnie tak. Biopaliwo podczas spalania wydziela jedynie parę wodną i CO2. Z czego dwutlenku węgla wytwarza tyle co dorosła osoba - w skrócie to tak jak by w pomieszczeniu przebywała jedna osoba więcej. Dzięki temu, że wydziela parę wodną poprawi nam się mikroklimat w pomieszczeniu, w którym działać będzie biokominek. W sprzedaży są również modele z nawilżaczem powietrza - jeśli wybierzemy taki model to możemy zafundować sobie aromaterapie dodając olejki zapachowe :) Pozwoli nam to zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy w 100%, blask ognia i kojący nerwy zapach.

Beslan
Dodano: 2015-12-11 09:38:20
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem są pompy ciepła. To świetny sposób na ochronę naszego środowiska, który biję na głowę ogrzewanie węglem. Arcon posiada w tym zakresie spory wybór dla każdego kto będzie chciał skorzystać z takiej opcji.

BellaStoria_pl
Ilość wiadomości: 391
Dodano: 2016-03-03 08:29:38
Pamiętaj,że tutaj chodzi tylko i wyłącznie o dekorację w salonie,a akurat biokominek znakomicie ją zapewni i da poczucie komfortu,luksusu,szczególnie jeżeli obudujemy go cegłą ozdobną. www.BellaStoria.pl

kasiakow
Dodano: 2016-04-04 23:48:57
Sporo sie naczytalam na http://www.wkladykominkowe.pl/ o tych wlasnie biokominkach...szczerze mowiac jest to bardzo fajne rozwiazanie... ja chyba sie na taki zdecyduje... maz sie uparl i chyba bede musiala sie zgodzic :P

BellaStoria_pl
Ilość wiadomości: 391
Dodano: 2016-04-07 10:50:47
Jak pisałam powyżej- jeżeli nastawisz się tylko na dekorację to czemu nie,zawsze to dodatkowa atrakcja,szczególne wieczorem,chociaż warto poczytać też o minusach posiadania biokominka. BellaStoria.pl