Autor Tematy

castel20
Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2008-09-28 19:49:47
Co myślicie o skórzanym wypoczynku? Słyszałam też o materiale, który bardzo dobrze się czyści podobno jakis kauczukowy czy coś w tym stylu. Boje się, że jak kupię jasną kanapę to ciężko mi będzie utrzymać ją w czystości.

dantosch

Ilość wiadomości: 8
Dodano: 2008-09-29 14:30:55
Skorzany wypoczynek jest bardzo wygodny w utrzymaniu czystosci,- to prawda. Ja mam i w salonie skore i w holu. Materialowe meble sa cieplejsze, moze brudza sie bardziej i material staje sie slabszy, ale nie ziebia zima, nie trzeba nic na nie nakladac/np koca/, a latem nie przyklejasz sie do nich...Musisz wybrac. Ja sie do skor przyzwyczailam, ale jak wymienie wypoczynek w salonie, kupie z materialu.

janinki

Ilość wiadomości: 24
Dodano: 2008-09-30 13:51:10
Ja też nie polecam skóry - zimna zimą (aż nie przyjemnie jest usiąść), gorąca latem (jak napisała przedmówczyni - człowiek się "przykleja"). Nie wiem jak jest z czyszczeniem jasnych skór bo mam do czynienia z ciemnobrązowymi i tu nie ma problemu.

katka1401

Ilość wiadomości: 5
Dodano: 2008-10-01 13:19:23
Ja chciałam kupić do salonu skórę ale znalazłam coś co mi się bardzo spodobało - zerknij- poza tym było tańsze o jakieś 70%...

sawyer
Ilość wiadomości: 184
Dodano: 2010-02-26 00:12:35
ja ostatnio kupiłam sobie fotel masujący Massmedic z ekoskóry, wcześniej nie miałam żadnych skórzanych mebli, ale teraz właśnie zaczynam się zastanawiać nad zmianą innych mebli na takie właśnie obicie, oprócz oczywiście faktu, że jest cudownie relaksujący to jeszcze elegancko wygląda, także skóra to bardzo dobry wybór

rudzielec
Dodano: 2010-04-22 18:16:34
Witam.Miałam dokładnie ten sam problem:) ....ale wybrałam skóre,jest efektowniejsza,trwalsza a przede wszystkim mam kota który uwielbia spać na kanapie i pozostawia swoje łapki na niej:P. Przeslę link który mam model może się spodoba,ogólnie mają bardzo duży wybór,polecam:) http://versomeble.pl/showpage.php?pageID=13&idgtxe6=64

wento29
Ilość wiadomości: 3
Dodano: 2010-07-04 22:13:57
Witam Właśnie kupiłem nowy, duży narożnik ze skóry BOLELO jestem bardzo zadowolony bo taki sam widziałem we Wrocławiu i Poznaniu o 2 tys. droższy. miałem już wcześniej wypoczynek ze skóry , tylko kupiłem go jako uzywany i tak kilka lat mi służył. Naprawdę polecam skórę NATURALNĄ oczywiście. Spotykam sie z opiniami o eco skórze , że to lipa, że pęka..Ale Możecie kupić w dobrej cenie meble w naturalnej skórze, różnica między eco a skórą naturalną w narożniku ELDORADO była 20% Podaję stronke tego producenta www.joelmeble.pl.

wento29
Dodano: 2010-07-04 22:18:20
Nic się nie przykleja! Chyba do skóry EKO to napewno, lecz do dobrej jakości skóry naturalnej nie ma takiej mozliwości aby się przyklejać!. Skóra naturalna oddycha. Dla zamierzajacych kupno mebli skórzanych , polecam Skórę BOLERO - DOLARO jest to skóra z najwyższej półki.

wento29
Dodano: 2010-07-04 22:22:35
Acha dają jeszcze super środki do czyszczenia i konserwacji skóry gratis , ponoć są bardzo wydajne i wystarczaja na 2 lata. Gościu z joelmeble mówił że konserwujemy meble 2 - 3 razy w roku, lecz tonikiem czyszczącym możemy często.

IdealMeble

Ilość wiadomości: 48
Dodano: 2010-07-14 22:50:43
Meble skórzane mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim skóra jest naturalna i ma dobre właściwości oddawania wilgoci. Wizualnie każdy sam może podjąć decyzję czy bardziej odpowiadają mu meble skórzane czy pokryte tkaniną. Jeśli natomiast planujemy jasny wypoczynek z którego zamierzamy korzystać dobrze jest rozważyć tapicerkę skórzaną, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Bogaty wybór sof w różnych stylach można zobaczyć na http://www.idealmeble.pl/

Patrycja20
Ilość wiadomości: 8
Dodano: 2010-07-23 11:45:38
Witam! Myślę, że meble skórzane są bardzo dobrym wyborem jeśli chodzi o wyposażenie salonu. Meble skórzane mogą służyć przez długie lata, jeśli będziemy stosować odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry i stosować podstawowe zasady dbałości o nie. Zapraszam na stronę naszego sklepu www.sofa.sklep.pl może znajdziesz coś dla siebie

kaspi
Ilość wiadomości: 277
Dodano: 2010-07-26 17:18:44
A ja nie przepadam za skórą, wolę przyjemniejsze w dotyku materiały. Chociaz skóra jest wyjatkowo eleganca i bardzi często ekskluzywna, to zdecydowanie wole cos innego.

spelnienie
Ilość wiadomości: 15
Dodano: 2010-08-03 15:08:53
Jak taki jasny kolor, to ja bym chyba jednak nie wybierała materiału, bo wiadomo,. że z materiałowej tapicerki dużo trudniej jest zmyć różnego rodzaju zabrudzenia, a uchronić mebel przed nimi jest bardzo ciężko. Myślę, ze skóra, lub też coś skóropodobnego będzie lepszym rozwiązaniem. Zresztą tapicerkę można sobie wybrać w sklepie jaka będzie się chciało. Znalazłam taka ofertę w internetowym sklepie z meblami meblopol.net - mnóstwo różnych obić było, do wyboru do koloru.

Avellino
Dodano: 2010-09-03 10:04:37
Polecam meble skórzane z Avellino. Bardzo dobrej jakości bo z włoskich skór dlatego też świetnie je się czyści, nawet jeśli są białe. Mają ciekawy wygląd ale są i klasyczne moedele.
Edytowano 1 razy. Ostatnio 2010-09-03 10:45:24.

IdealMeble

Ilość wiadomości: 48
Dodano: 2010-09-05 14:15:09
Większość skór na Polskim rynku to skóry włoskie (zresztą chyba nie tylko na polskim) Dla tych co nie lubią skóry polecam plusze które wyglądają bardzo efektownie i są równie eleganckie. Przy jasnych jednak kolorach skóra sprawdza się o wiele lepiej. W naszej ofercie mamy również sofy w pluszu. Na życzenie klienta mogą być wykonane w skórze. IdealMeble.pl
Edytowano 1 razy. Ostatnio 2010-09-05 14:16:07.

Jolanta37

Dodano: 2010-10-24 21:11:58
Eleganckie są skórzane , ja posiadam w ecru kolorze sofę rogową firmy Kler, jest komfortowa ,bardzo miękka, nie należy do tanich , ale jest luksusowa .

mika31

Ilość wiadomości: 523
Dodano: 2010-10-29 13:23:07
Meble skórzane zawsze mi się dobrze kojarzą, bo kiedy byłam dzieckiem i odwiedzaliśmy znajomych ojca (którzy, co tu dużo mówić, byli bardzo zamożni) mieli takie kanapy i fotele. Nie pamiętam, abym się do nich przyklejała. Jeśli jasny kolor, to raczej skóra, bo zwykły materiał po jakimś czasie zrobi się szarobury i wtedy nic nie pomoże, nawet gdyby reszta salonu wyglądała jak z najlepszego katalogu. Generalnie więc lepiej od razu wybrać ciemniejszy kolor, biorąc oczywiście pod uwagę czy będzie się dobrze komponował z podłogą, kolorem ścian, innymi meblami itp.

Smira
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2010-11-14 15:27:33
a co powiecie o utrzymaniu czystości bialego skórzanego wypoczynku? Zastanawiam się nad zakupem takiego jednak mam obiekcje co do utrzymania go czystości i czy nie będzie ulegał pożółknięciu z czasem lub czy nie będzie się wyciarał. Ponadto występują na nim widoczne szycia bardzo efektowne ale zastanawim się czy nić jaką jest szyty nie wchłonie brudu i czy ją doczyszcę? Proszę o opinię

Perlik

Ilość wiadomości: 17
Dodano: 2010-11-14 16:00:21
Bardzo chciałam być obiektywna i wymienić zalety, wady wypoczynków skórzanych i materiałowych, ale jednk nie potarfię. Nie podobają mi się skóry, nie lubię na nich siedzieć i wypoczywać, są chłodne. Faktem jest, że są bardzo łatwe w czyszczeniu i dobrze traktowane mogą posłużyć długo, ale dobrej jakości, wysokiej klasy wypoczynek materiałowy z pewością będzie miał takie same właściwości. Mnie się podobają bardziej materiałowe, są jakieś takie miej lanserskie i według mnie po prostu ładniejsze. Łatwiej dobrać dobry materiałowy wypoczynek do wnętrza, niż komplet wypoczynkowy skórzany. Materiałowe są bardziej uniwersalne.

KELMAN

Ilość wiadomości: 12
Dodano: 2011-01-14 11:28:55
Więc jako pracownik sklepu powiem wam, jakie są cechy charakterystyczne skór naturalnych i materiałów (zupełnie obiektywnie) Skóra naturalna: - oddycha - jest łatwa w utrzymaniu czystości ? W sumie tak, ale jeśli zdecydujemy się na zakup skóry Madras, Toledo czy Anilina w jasnym kolorze, to pamiętajmy że skóry te mają pewną strukturę, w którą wchodzą zabrudzenia i które ciężko jest utrzymać w czystości. Jest jednak dużo środków chemicznych do utrzymania w czystości skór, ale nie polecam korzystanie z nich, ponieważ jest to bardzo ryzykowne. Są przypadki, w których takie środki zniszczyły skórę. - Zimą jest bardzo zimna i nie polecam siadać na gołe ciało, pomimo tego, że bardzo szybko skóra przejmuje temperaturę ciała. - Latem - również jest chłodna (w tym przypadku może to i dobrze) ale po kilku minutach przyklejamy się do niej. - Aby długo zachowała swoje właściwości trzeba ją pielęgnować- czyścić i natłuszczać - Zapach skóry w domu to coś niesamowicie przyjemnego - Jest to jakiś prestiż, synonim bogactwa.... - Skóra nie jest polecana, jeśli posiadamy jakiekolwiek zwierze (które może po nim chodzi nawet pod naszą nieobecność). Pazury mogą zniszczyć strukturę. Materiał: - Oddycha lepiej niż skóra - Latem czy zimą można swobodnie usiąść czy położyć się na gołe ciało i jest przyjemnie - Jest bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne/zadarcia - Może stracić kolor jeśli jest narażona na promienie słoneczne (podobnie jak skóra) - Są tkaniny z dodatkiem teflonu lub innych substancji, które z łatwością czyszczą się - Można je odkurzać nawet odkurzaczem :) Mam nadzieje że komuś się to przyda