Autor Tematy

evciak
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2010-03-02 09:59:47
Witam, razem z narzeczonym chcemy podjąć się adaptacji strychu. Strych jest nad mieszkaniem o powierzchni 68m2. Jest wspólnotą 2 rodzin- moich rodziców i jego siostry. Obie rodziny wyraziły zgodę na zrobienie mieszkanka ze strychu i nie chcą za to żadnych pieniędzy. Jakie formalności trzeba załatwić przed rozpoczęciem remontu? I czy z takiego metraża da się zrobić łazienkę, sypialnie i kuchnie połączoną z salonem? Wiadomo trzeba odjąć pare metrów na ocieplenie i ścianki pod skosami (bo u nas dach sięga podłogi). Proszę o jakieś sugestie :)

zszywka
Ilość wiadomości: 27
Dodano: 2010-03-02 13:29:20
No właśnie mam podobny problem. W tym roku zmienialiśmy dach i przygotowaliśmy strych pod powierzchnie mieszkalną, a że jest nad całym domem, to ta powierzchnia wcale nie jest mała. Nie za bardzo wiem, jak mam się do tego zabrać. Znajoma radziła mi zatrudnić jakąś firmie projektującą wnętrza, nawet zdobyłam namiary na jedną, n-design.pl - podobno są świetni. Chodzi mi bardziej o zagospodarowanie takiego strychu, jakie pomieszczenia powinny tam się znaleźć.

Vena

Ilość wiadomości: 48
Dodano: 2010-03-04 21:13:27
Mieszkania na poddaszu są bardzo klimatyczne, przytulne. Mają ten magiczny urok.

hmier
Dodano: 2010-03-11 13:12:16
Nieustawne i bardzo ciasne ...
Edytowano 2 razy. Ostatnio 2010-03-11 13:28:16.

dusia27
Ilość wiadomości: 3
Dodano: 2010-04-21 09:41:25
Właśnie mieszkam na poddaszu o powierzchni 56 m 2 . Na piętrze o tej samej powierzchni mam 2 pokoje, kuchnię, przedpokój i łazienkę. Z dwójką dzieci było nam naprawdę ciasno, gdyż pokoiki są niewielkie, kuchnia natomiast ogromna. Kiedy urządzaliśmy strych, postanowiłam - żadnych ścianek, tylko łazienka, z oczywistych względów jest oddzielona. Nie mam tu typowej sypialni(ponieważ dzieci zostały na dole, nie są nam potrzebne drzwi), ale miejsce do spania, jadalnię, przestrzeń salonową, aneks kuchenny, łazienkę, przedpokój i w tym wszystkim 2 miejsca wyznaczone na kąciki komputerowe. Na piętrze się \"dusiłam\", tu mam taką przestrzeń, że naprawdę można oddychać pełnymi piersiami. Na forum jestem zarejestrowana dopiero od dziś, więc nie mam jeszcze własnej galerii, ale obiecuję porobić i wstawić zdjęcia. Mieszkanie na strychu, to marzenie, kto ma taką możliwość - polecam :)

simply
Ilość wiadomości: 413
Dodano: 2010-06-15 11:33:04
mnie też się wydaje, że mieszkania na poddaszu są bardzo klimatyczne. Powiem więcej gdybym tylko miała taką możliwość to na bank zamieszkałabym w takim mieszkaniu. Ale przyznam, że żeby mieszkanie było fajne, to musi być dobrze urządzone. dlatego myślę, że Zszywka ma rację, że dobrym pomysłem jest zatrudnienie firmy, która zajmuje się projektowaniem wnętrz. A z tego co wiem to ta firma przez nią wspominana jest naprawdę świetna i najważniejsze, że niedroga

lunatyczka
Ilość wiadomości: 301
Dodano: 2010-06-21 13:55:30
To nawet nie chodzi klimat, który przyznaję jest wyjątkowy. Przede wszystkim tego typu mieszkania oferują bardzo dużo przestrzeni. Wbrew obiegowej opinii są ustawne i wygodne. Ja bardzo bym chciała mieszkać na poddaszu

angelus
Ilość wiadomości: 79
Dodano: 2010-07-01 12:09:50
Myślę, ze pomieszczenie o takiej powierzchni jak najbardziej nadaje się na mieszkanie, ale trzeba je dobrze urządzić i przystosować, żeby dało się w nim mieszkać. Strychy nie są łatwe do adaptacji, ale jak się je z głową urządzi, to naprawdę może wyjść coś bardzo ciekawego. Wydaje mi się, że chyba większość z nas, przynajmniej raz w życiu marzyła sobie o tym, żeby mieszkać w takim właśnie nietypowym mieszkanku na strychu.

zabobon
Ilość wiadomości: 74
Dodano: 2010-08-01 12:09:06
Strych jak najbardziej nadaje się na mieszkanie. Takie pomieszczenia mają niesamowity klimat. Jest jednak trochę więcej problemów z urządzeniem takiego mieszkania (właśnie ze względu na skosy) Na pewno trzeba będzie pomyśleć o komodach, żeby jakoś te skosy wykorzystać. Trzeba się dobrze zastanowić jak to zorganizować.

mika31

Ilość wiadomości: 523
Dodano: 2010-09-01 11:33:43
Chyba w \"Czterech kątach\" widziałam fantastyczną adaptację strychu na mieszkanie. W tym przypadku dobre jest to, że okna są najczęściej z kilku stron (i jest ich więcej), więc jest jasno. Dodatkowo różnego rodzaju skosy sprawiają, że pomieszczenia wyglądają ciekawiej, a przynajmniej ja tak to widzę. Dotychczas jedyne pomieszczenie ze skosem, jakie zaprojektowałam w CAD\'zie to sypialnia, ale gdybym miała kiedyś czas (duuużo czasu ) na zrobienie całego mieszkania, to pewnie sprawiłoby mi to dużą frajdę.

alideco
Ilość wiadomości: 48
Dodano: 2010-09-01 13:36:12
Świetny pomysł, myślę, że 68m2 spokojnie wystarczy na te pomieszczenia, które masz w planach. Na twoim miejscu zgłosiłabym się do jakiegoś fachowca, który sprawdziłby czy na pewno da się tam zrobić łazienkę i ubikację. Ponadto kuchnia połączona z jadalnią/salonem to naprawdę dobre rozwiązania przy takim metrażu.

bonsai

Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2010-11-18 16:37:23
Poddasze faktycznie klimatyczne, ale zupełnie nie praktyczne, mieszkałam 3 lata na takowym i latem było po prostu przeupalnie, a zimą z ogrzewaniem też nie było łatwo, radzę poszukać jakiegoś normalnego mieszkanka, nawet niewielkiego :)

turka

Ilość wiadomości: 61
Dodano: 2011-01-17 18:35:02
taki strych można ciekawie urządzić zwłaszcza że teraz coraz więcej firm robi meble na wymiar, więc skosy w niczym nie przeszkadzają a tu kilka propozycji: http://www.iszafy.pl/pl/nowosci/aranzacja_wnetrz_iszafy/mieszkanienapoddaszu http://www.iszafy.pl/pl/inspiracje/pokoj_lotnika http://www.iszafy.pl/pl/inspiracje/sypialnia_na_poddaszu

sykus

Ilość wiadomości: 5
Dodano: 2011-02-21 19:06:18
Też miałem taki strych tylko trochę większy ok 100 m2. Dachbył od podłogi więc zdecydowałem się podnieść ścianki kolankowe do wysokości 190 cm (po ociepleniu został 173 cm) w dachu wyszły 2 lukarny z pełnowymiarowymi oknami no duż drzwi na taras z drugiej strony wstawiłem też 3 okna dachowe. Kiedyś potrzebne było pozwolenie na budowę teraz nie jestem pewien ale chyba na przebudowę czy jakoak musisz się sam dowiedzieć. Mieszkanko wyszło super i naprawdę było warto. Zresztą większość prac zrobiłem sam poza konstrukcją więźby dachowej. Umeblowanie też nie stanowiło problemu. Obejrzyj moją galerię. Pozdrawiam i powodzenia w realizacji planów. Zobacz zdjęcie: http://www.newhomefirma.pl/szafy/2szafyprzesuwnep.html

Zawada9
Dodano: 2011-03-01 08:31:50
sykus napisał: Też miałem taki strych tylko trochę większy ok 100 m2. Dachbył od podłogi więc zdecydowałem się podnieść ścianki kolankowe do wysokości 190 cm (po ociepleniu został 173 cm) w dachu wyszły 2 lukarny z pełnowymiarowymi oknami no duż drzwi na taras z drugiej strony wstawiłem też 3 okna dachowe. Kiedyś potrzebne było pozwolenie na budowę teraz nie jestem pewien ale chyba na przebudowę czy jakoak musisz się sam dowiedzieć. Mieszkanko wyszło super i naprawdę było warto. Zresztą większość prac zrobiłem sam poza konstrukcją więźby dachowej. Umeblowanie też nie stanowiło problemu. Obejrzyj moją galerię. Pozdrawiam i powodzenia w realizacji planów. Zobacz zdjęcie: http://www.newhomefirma.pl/szafy/2szafyprzesuwnep.html Cos pieknego:) Gratulacje i dziekuje za inspiracje:)

yourSpaceStudio

Ilość wiadomości: 7
Dodano: 2011-03-05 16:15:52
Strychy to fantastyczna, niebanalna przestrzeń gdzie możecie stworzyć coś naprawdę pięknego. Widoczne skosy dachu można podkreślić okładając je drewnem i odpowiednio podświetlając. Możliwości aranżacyjnych jest tysiące, ale trzeba przed podjęciem jakichkolwiek prac rozważyć mnóstwo kwestii: może napiszesz coś więcej o: lokalizacji, otoczeniu (miasto, wieś?), stanie dachu (do wymiany/naprawy, czy też w odbrym stanie?) czy są lub są w planie lukarny, okna połaciowe? Jak jest z odpływami, podprowadzeniem wody, ogrzewania, kanalizacji? Jakie jest nasłonecznienie? Adaptacja strychu czasem może oznaczać koszty równe budowaniu kolejnego domu, tyle że na piętrze, więc trzeba najpierw rozważyć za i przeciw. Najlepiej jednak proponowałabym poradzić się architekta lub projektanta, który przy projekcie weźmie pod uwagę wszystkie wyżej wymienione kwestie i na ich podstawie zaproponuje najkorzystniejszy układ pomieszczeń. Nie musicie zamawiać pełnego projektu wnętrza - ponegocjujcie cenę za samą konsutację i rzuty pokazujące funkcjonalne rozwiązania i ewentualny układ pomieszczeń. Dalej możecie sami eksperymentować z doborem materiałów wykończeniowych i wyposażenia. www.yourSpaceStudio.com Pozdrawiam i życzę udanych realizacji
Edytowano 1 razy. Ostatnio 2011-03-06 19:12:42.

wrywry

Ilość wiadomości: 51
Dodano: 2011-07-26 12:44:59
Moim zdaniem mieszkanie na poddaszu to świetna sprawa, można na prawdę wyjątkowo klimatycznie urządzić takie mieszkanie, cudownie zaaranżować. Zawsze podobały mi się takie klimaty. Można wykorzystać każde załamanie ścian i pokombinować z kolorami... Dobrać fajne dodatki które nadadzą dachowym załamaniom szczególnego klimatu :) Problem jest chyba z temperatura - w lato może być gorąco, ale jeśli dopracuje się odpowiednio techniczne sprawy to powinno wszystko grać.

expertyza
Ilość wiadomości: 18
Dodano: 2011-08-04 10:33:12
Super sprawa, też chciałabym mieć mieszkanie na poddaszu. Wszystko jest do zrobienia, tylko kwestia dobrego pomysłu i odpowiednich materiałów. Jeżeli potrzebujesz ekipy remontowej z doświadczeniem i godnej zaufania to polecam Dolnośląską Grupę Budowlaną. Warto z nimi nawiązać współpracę, kontakt znajdziesz na grupadolnoslaska.pl

Malwina85
Ilość wiadomości: 7
Dodano: 2011-09-09 13:51:52
wielkie wnętrza i dużo okien... szkoda, że nam teściowie nie chcą udostępnić swojego strychu :(

MagiaOrientu
Ilość wiadomości: 83
Dodano: 2011-10-30 22:37:58
Strych jest wdzięcznym miejscem na urządzanie pokoju, ale czy mieszkania?To zależy od metrażu. Pamiętajcie, że mieszkanie bardzo się pomniejszy kiedy ocieplicie dach. Pozdrawiam www. http://magia-orientu.com/