Autor Tematy

AGULINA123
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2010-01-18 13:05:31
posiadam bardzo starą skrzynię(obecnie służy jako pojemnik na drewno), chciałabym ją odnowić a przyznam, że nie wiem jak się do tego zabrać. czy moze jest jakaś książka/poradnik, gdzie krok po kroku bedzie mowa o odnawianiu. Myślałam o decoupage, ale też nie mam pojęcia jak to zrobić. proszę o radę w spraiw podręcznika/poradnika, a może też jakieś są fajne strony gdzie mogłabym się czegoś nauczyć.

ulaz
Dodano: 2010-01-30 10:31:26
Witam Cię ciepło. Od jakiegoś czasu zajmuję się decoupagem i bardzo polecam Ci ozdobienie skrzyni właśnie tą techniką. Podam Ci instrukcję własną do ozdabiania przedmiotów za pośrednictwem farb i spękacza jednoskładnikowego, który powoduje powstawanie postarzających przedmiot spękań. Kroki wykonywania przedmiotu: 1. Wybór przedmiotu do ozdabiania (ważna gładka powierzchnia, np. deska, płytka, butelka, talerz, słoik, mebel itp.). 2. Pokrycie przedmiotu wybranym kolorem farby akrylowej, lub farby w aerozolu (kolor ten będzie równocześnie kolorem spękań na przedmiocie). 3. Wysuszenie farby za pomocą suszarki, lub pozostawienie do naturalnego wyschnięcia. 4. Nałożenie preparatu tworzącego spękania gąbką, pędzlem, lub palcem równomiernie rozcierając na powierzchni (przykładowe preparaty – Country Styl Crackle firmy Stamperia, Crazy Cracks – firmy Dala). 5. Po wyschnięciu preparatu do spękań jednoskładnikowych (naturalnym bądź przy użyciu suszarki) nakładamy wybrany kolor farby akrylowej, tak by nie pokrywać farbą dwa razy tego samego miejsca! (nakładamy za pomocą gąbki lub pędzla). 6. Po wyschnięciu powierzchni naklejamy gąbką lub pędzlem, wycięty wcześniej, rozwarstwiony do najcieńszej warstwy, element serwetki za pomocą kleju do decoupage, (specjalny klej do decoupage lub klej wikol lekko rozcieńczony wodą) 7. Pokrywamy naklejony element serwetki klejem. 8. Po wysuszeniu lakierujemy przedmiot (może być lakier akrylowy lub inny) 9. Cieszymy się pięknem ozdobionego własnoręcznie przedmiotu. robię tą i inną techniką meble i inne przedmioty. co prawda nie mam narazie w galerii fotek swoich mebli, ponieważ jestem zalogowana od kilku dni, ale może niedługo coś wstawię. jest tam niewielka skrzynia na wino więc może coś w interesującym Cię temacie znajdziesz. w razie pytań chętnie służę pomocą.im nas więcej decoupagystów tym lepiej:)świat będzie kolorowszy:) http://deccoria.pl/galeria,id,28010

tajka5

Dodano: 2010-02-25 17:43:44
Witam, potwierdzam zdanie mojej przedmówczyni na temat decoupage :), daje ogromne możliwości, również w dekoracji i odnawianiu mebli. Ze swojej skrzyni możesz zrobić prawdziwe dzieło! A jeśli chcesz czegoś się nauczyć od podstaw, to tu masz kursy krok po kroku, wraz ze zdjęciami, zapraszam :) http://www.inspirander.pl/zrob-sama/decoupage

Pawanna

Ilość wiadomości: 4
Dodano: 2010-03-05 10:49:37
http://www.cafeart.pl/20090423817/decoupage/Kursy_obrazkowe/Krzeslo_w_stylu_shabby_chi Proponuję zrobienie kufra właśnie tą metodą zmieniając kolory farb aby Tobie pasowały do całości. To jest kurs obrazkowy. Bardzo polecam, łatwy do zrobienia i daje ładny efekt. Decoupage ze spękaniami nadaje się na małe kufry gdyż jest drogi, produkty do spękań trochę kosztują, a shabby hic naprawdę ładnie się prezentuje. jeżeli Twój kufr jest mały to polecam decoupage ze spekaniami. Pozdrawiam Pawanna

nadia90
Ilość wiadomości: 83
Dodano: 2014-08-23 15:56:26
A co sądzicie o malowaniu mebli? Ja mam taki zamiar i zastanawiam się jakie farby będą do tego najlepsze.

charlotte1991
Ilość wiadomości: 143
Dodano: 2014-08-23 16:15:44
Może farby akrylowe się sprawdzą? Słyszałam kiedyś, ze są idealne do malowania techniką decoupage bo szybko schną i łatwo się je rozprowadza. Najlepiej by było gdybyś znalazła jakiś sklep dla plastyków, tam na pewno dostaniesz takie farby. Ja nigdy nie malowałam po meblach, chociaż nie raz chciałam bo w głowie mam mnóstwo pomysłów. Niestety nie mam talentu malarskiego i najpewniej zniszczyłabym sobie meble.

tojaklaudia
Ilość wiadomości: 138
Dodano: 2014-08-26 17:13:52
Do malowania mebli najlepsze są farby akrylowe. Odradzam jednak malowanie pędzlem-nabieramy w ten sposób za dużo farby. Lepsze są takie małe gąbczaste wałki z kuwetą.

marian3333
Ilość wiadomości: 44
Dodano: 2014-12-05 08:27:32
Z tego co ja wiem to przedszkole mojego synka korzysta ostatnio z warsztatów decoupage robionych przez Fundację Indygo. Ostatnio uruchomili coś takiego. Ludzie z fundacji sami dojeżdżają do ich przedszkola wraz ze sprzętem, także o tyle wygodnie, że nie trzeba z dziećmi się tarabanić przez całą Warszawę. Fundacja na swoją stronę - www.warsztaty-decoupage.com.pl, tu można sprawdzić pełną ofertę.

martachmiel
Ilość wiadomości: 4
Dodano: 2014-12-27 22:29:24
Nie szalałabym z decoupagem jeśli robisz to pierwszy raz. Poćwicz sobie lepiej najpierw na czymś mniejszym, starym pudełku czy deseczce, a dopiero później przechodź do większych powierzchni. Ale zgadzam się z przedmówczyniami - to bardzo fajna i odprężająca technika. Moja porada dotycząca skrznyni - zobacz czy jest lakierowana - jeśli tak musisz zeszlifować lakier szlifierką (najlepiej oscylacyjną) , gdy juz będziesz miała oczyszczone drewno możesz przejść do ozdabiania - proponuje ta skrzynię po prostu pomalować na jakis kolor np. biały farbą akrylową lub sprayem a następnie zalakierować lub zawoskować. Oczywiście nie musisz malować jej na jednolity kolor- możesz dać się ponieść:) Pozdrawiam Marta - bosydom.blogspot.com