Deccoria
Mamy już 808710 zdjęć
Galerie
Autor Tematy

Lysa89

Ilość wiadomości: 9
Dodano: 2010-02-22 21:49:56
Pani Joanno, proszę o pomoc.. niedługo będę robić własną sypialnie z garderobą. mam na nią wstepny plan (który opisalam w mojej galerii i sporządziłam mały zarys w programie Ikei a następnie w Paincie. niestety nie wiem co sie z czym je ;) co powinno byc w jakim kolorze a także jakie dobrac dodatki i z czego zrobione. Leżąc w łóżku będe widziala za oknem zachodzące słonce zamiast wschód niestety chyba inaczej sie nie da zrobić bo bedzie złe przejscie od drzwi. wiec chyba musi tak zastac(?)
Proszę o wszelkie rady. W razie czego proszę pytać czego nie dopowiedzialam.
Z góry serdecznie dziękuje,
Joanna Ł.

Lysa89

Dodano: 2010-02-23 17:31:55
Czy ktoś mi może pomóc???

joannamichalska

Ilość wiadomości: 707
Dodano: 2010-02-23 21:38:08
Witam,
Widzę , ze pomysłow cała szafa:)
Po pierwsze dobrze Pani czuje jak chodzi o panele faktycznie ciemne ba nawet bardzo ciemne - typu wnege nie marbou/ bo bedzie wchodzic w odcien brazu lub czerwieni a to wtedy nam popsuje pomysl z malinowym kolorem/ z jasnym łózkiem super wrazenie.Stolik nocny w tym samym kolorze co łózko ale moze byc połaczony ze szkalem co doda lekkosci.Do tego dołożylabym chodniczki w kolorze ecru lub kości sloniwej.
MAM JEDNO PYTANIE CO DO GARDEROBY czy to ma tak funkcjonowac:
1. scinka odsunieta od sciany o np.1,0m i prostopadle do niej ustawione drzwi przesuwne - tak zeby dostep był z prawej i lewej strony,
2.scianka odsunieta od sciany o 70 cm i do sciany za lóżkiem mają wchodzić elementy drzwi przesuwnych od sciany

Co to jest nad łózkiem?
Czy oświetlenie bedzie tylko w 2 miejscach tak jak jest na rys./
- bo to sie wydaje malo.
Jaki jest kolor stoalrki drzwiowej czy baialy?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
JMD

Lysa89

Dodano: 2010-02-25 17:01:55
Dziękuje za odpowiedz:)
Ma Pani racje pomysłów mam dużo, ale chciałabym aby wszystko miało ręce i nogi. ;)
Tak, dostep do garderoby po obu stronach równolegle do scianki, przez cala szerokośc pokoju. Choc może lepsze by bylo wejście tylko z jednej strony np od okna?? sama nie wiem.
nad łozkiem to narysowalam lustro z "okiennicami" bo u kogos na zdjeciach takie widzialam i mi sie bardzos podobaly, i swieczki po bokach. Chyba, że cos innego Pani proponuje umiescic nad łózkiem? a takie lustro w innym miejscu.
te dwie malinowe lampki to w garderobie choc na rys. wygladaja ze w pokoju. mam po srodku pokoju tylko jedna wykłuta dziure z żarówka ale wszystko mozna zmienic. napewno chcialabym dużo róznorodnego swiatla i nastrojowego i takiego nad łozkiem dobrego do nauki.
Drzwi sa obecnie biale ale beda zmieniane, wiec gdyby mi Pani mogła Powiedzieć w jakim kolorze jaka scian, sufit,drzwi może gdzies ewentualna tapeta ??
Dziękuje i pozdrawiam!
Joanna Ł.

joannamichalska

Dodano: 2010-02-25 21:14:58
Witam,
Dostep po obu stronach do garderoby jest bardzo dobry wtedy gdy jest nas dwoje - każdy ma po połowie.Jeśli garderoba ma byc tylko dla nas to jedno wejscie wystarczy.
Okiennko z lustrem nad łóżkiem ciekawe - ale samo lustro czesto nas paraliżuje , krempuje itp.- prosze sie nad tym zastanowic.Jaka jest wielkosc sypailni /szczegolnie ile ma metrow ta scian gdzie ma byc scianka/?
W jakim kolorze jest podłoga i z czego?
Mam jeszcze inne propozycje do zastosowania nad łóżkiem :
1.
http://www.modnetapety.pl
kolekcja CABARET - z lewj strony prosze patrzec - mysle o 2 tapecie w 1 rzedzie
2.
http://aimdekoracje.pl/naklejki-na-sciane-natura-c-101_107.html
naklejka welurowa - super efekt - mysle o kwitnacej wisni
3.
http://www.newmedia-art.pl/shop,profiler,147,b2JyYXp5IGRvIHN5cGlhbG5p
obrazy tryptyk-2 rzad srodkowe

Pozdrawiam
JMD

joannamichalska

Dodano: 2010-02-25 21:19:58
I JESZCZE
4.
http://fabrykaform.pl/panele_dekoracyjne.php
taki panel jest bardzo ciekawy a za nim moze byc dlugie lustro:)
Pozdrawiam
JMD

Lysa89

Dodano: 2010-03-04 11:49:23
Tak więc jestem puki co sama:) a lustra mnie nie krępują! chodzilo tylko o to czy to dobry pomysl nad łózkiem.
Sypialnia ma wymiary 2.63m na 4.34m ->i to jest sciana na ktorej ma byc ta scianka. a łozko ma 1.80m szer i 2m dlug. wysokosc pokoju 2.35m
Pyta Pani o podloge ale jej jeszcze nie ma jest beton i jak pani mówila kupie ciemne panele.
naklejki ciekawe.

Ma Pani pomysl na scianke i drzwi przesówne tzn z jakiego materialu tworzywo, drewno czy cos innego i zeby bylo w miare tanio. ???

A takze jakie kolory poszczególnych scian i sufitu zeby pasowalo do siebie???

Dziękuje, pozdrawiam
Joanna Ł.

joannamichalska

Dodano: 2010-03-05 20:18:52
Witam,
Czyli ściana na której bedzie stac łóżko to 4,34m - 1,8m/szerokość łóżka/=2,54m - tyle nam zostaje -sugeruje ścianke za łóżkiem zrobić na długość 2,6m czyli po bokach łóżka zostanie 40 cm a wtedy wejscia DO GARDEROBY wychodza po 87 cm.
Scianke można wykonać z plyty g-k lub plyty osb - drzwi do garderoby ze szkla matowego /najtańsza wersja szkło oprawione w ramę do szaf przesuwnych.
Kolor sćiany za łózkiem wrzos sciany w garderobie jasny popiel sciany boczne jasny róż sufit baiły z łyzkami rózu.
Sugeruje sufit przedłużyc na ściany w posatci paska 7cm - w ten sposób pomieszczenie sie podwyższy.
Pozdrawiam
JMD

ps.a jaka decyzja co do sciany lustro czy naklejki czy tapeta?

Lysa89

Dodano: 2010-03-09 21:29:30
Natchneło mnie w Obi:) takie drzwiczki jak w linku tylko jasne w kolorze łozka z obu stron. chyba ciekawy pomysł zwlaszcza ze bylby przeplyw powietrza między tymi listewkami. znalazlam takie pojedyncze ponad 2m x 40cm. wiec 4 takie bym kupila jakies zawiasy do tego i by sie zrobilo na szynie, na kólkach albo takie lekko nad ziemią jesli by sie utrzymaly bo ciezkie nie sa.
http://www.urzadzamy.pl/zdjecia/spiochblekit.jpg

wrzosy,roze fajne ale myslalam o takim kolorze jak to auto:
http://www.v10.pl/archiwum/serwis_informacyjny/aktualnosci/ford/fiesta/2008/ford_fiesta_10.jpg
do tego czekolada i biel..byle nie za duzo bieli bo nie lubie bialych scian:)
moze sufit pastelowy roz. a te sciany jakos w tym różu i czekoladzie z dodatkiem np bialych naklejek?
Bardziej szukam u Pani poparcia, lepszego rozwiniecia mojego pomyslu niz czegos nowego(te wrzosy-choc tez fajne) chyba ze jakies inne kolory pasują do koloru tego auta???

Najbardziej zainspirowala mnie ta łazienka:
http://www.urzadzamy.pl/metamorfozy-wnetrz/rozowa-rewolucja,5449_1244.htm
i jest piekna z tym rózem i bielą ale w pokoju bylo by za duzo bieli jak dla mnie,
może inaczej.. co polaczyc z takim rolorem rózu, jasnymi drewnianymi drzwiczkami i łozkiem??? aby bylo cieplo i przytulnie ale nie bialo!!:)
Moge dac bialy fotel, chodniczek czy inne dodatki ale nie sciany..a cale w takim kolorze to byla bym przesada wiec potrzebuje dodatkowego koloru scian-jakiego?

nad łozkiem albo naklejka albo tapeta.. ale jakie to nie wiem jak sie koloru scianki nie ustali :)

chyba ze cale sciany tylko delikatniejszy roz (tak jak w tej lazience) a na to biale pasy aby nie bylo zbyt rózowo?? ani zbyt bialo

Pozdrawiam,
Joanna Ł.
Edytowano 1 razy. Ostatnio 2010-03-09 21:30:00.

Lysa89

Dodano: 2010-03-09 21:34:10
I przepraszam, że tak mieszam.. pewnie Pani nie rozumie co pisze nawet:) ale mam ogromny mętlik w głowie:)

ma być z rózem, slodko, cieplo, pasowac do jasnych drewnianych drzwiczek i lozka i bardzo ciemnych paneli. i tyle:)

teraz udalo mi sie to prosciej napisac:)

joannamichalska

Dodano: 2010-03-14 09:50:12
Witam,
Troche metlik jest ale teraz juz wiem czego Pani oczekuje.
Mysle że pomysł z drzwiami z OBI jest bardzo dobry. Sciane za łóżkiem pomalowalbym na róz taki jak w łazience a sciane tylnia tam gdzie jest garderoba na czekolade - bedzie ten kolor i tak przebijal przez drzwi.
Boczne sciany w kolorze jasnego różu a sufit biały z kropla różu ze scian/ pewnie jakies 2 łyzki farby beda potrzebne/.
Łózko przykryłabym narzuta w jasnym rózu a na niej poduszki czekoladowe.
Nad łózkiem naklejki białe.
ps.a co z lampami mozna wybrac takie z abazurkami czekoaldowymi albo isc w forme szklana
http://www.leroymerlin.pl/produkty/lampa-wiszaca-square,1252649575,1252384987.html
i co z kinkietami po bokach?
prosze pamietac takze o oswietlaniu w garderobie
Pozdrawiam
JMD

Lysa89

Dodano: 2010-03-19 19:40:20
Zastosowałam sie do koloru scian,narzuty,poduch, dodalam te drzwiczki... i wkleilam do mojej galerii... niech Pani oceni? Mi sie podoba:) myslalam ze wyjdzie za różowo ale wyglada całkiem całkiem:) Dziękuje

tylko pytanie co z drzwiami?? mysle ze beda proste w formie ale w jakim kolorze?? jasny,ciemny braz? a moze pomalowac na kolor scian zeby sie stapiały z tłem??

Lampy to chyba juz jakies wymysle:)..albo sie doradze w pozniejszym czasie. na stoliki przy łozku myslalam o takich beżowych lampkach co sie włacza/wylacza dotykajac podstawki.
Co do stolików mówila Pani aby były w kolorze łozka(a za razem drzwiczek) ale własnie pomyslałam o przeźroczystych plastikowych, dobry pomysł?? :) nadały by jakies lekkości..

Aaa..jeszcze myslałam o oknie... aby do okna dac np biale rolety. a zamiast tradycyjnych zasłon zamontowac cos w stylu rolety rzymskiej..zeby tylko na noc spościć na dół..

Dziękuje, tym razem mnie Pani zrozumiała:)

Pozdrawiam
Joanna Ł.

joannamichalska

Dodano: 2010-03-23 22:06:51
Witam,
Drzwiczki do szafy moga byc pomalowane na bialy z kropla różu najlepiej zeby to był lakier mat.
Stoliczki plastikowe - super tylko jaki kolor.
Rolete rzymska proponowalabym w kolorze płótna -:)
A co z oswietleniem?
Jak idzie jaki postep prac/
Pozdrawiam
JMD

Lysa89

Dodano: 2010-04-02 12:39:26
Dzień dobry:)
Nie chodzilo mi o drzwiczki do garderoby bo je pozostawie niezmienione. ale o drzwi do pokoju jakie maja być, w jakim kolorze?
stoliki plastikowe myslalam przezroczyste bezbarwne.
postep idzie przy Pani pomocy ale na razie w kierunku samego projektu... gdyż myślimy jeszcze o kominku i poprowadzeniu rur po pomieszczaniach, dlatego postep puki co 0% ale najważniejsze ze jest zamysł:)
z oswietleniem jeszcze sie okaze...

Życzę Wesołych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych! :)

Pozdrawiam;
Joanna Ł.

joannamichalska

Dodano: 2010-04-02 22:20:38
Witam,
Drzwi proponuje jasne zeby kontrastowały z podłoga :)
np.
http://www.classen.pl/www/pl/drzwi-andromeda-nowosc,d,7,31,1518.html#item-two
kolor IRDIUM
LUB
http://www.classen.pl/www/pl/drzwi-tetyda,d,7,31,1325.html
kolor IRIDIUM
lub
http://www.dre.pl/pl/drzwi-ramowe/category/15-vetro.html
DAB SZARY RYFLA
Pozdrawiam i zycze Radosnych i Spokojnych Swiat

PS. A GDZIE TEN KOMINEK I JAKI W JAKIM STYLU?

Lysa89

Dodano: 2010-04-22 12:22:38
kominek będzie w salonie. prace z sypialnia rusza najprawdopodobniej dopiero w sierpniu nie prędzej:( musze czekac..
mam pomysł na lampe. tata zrobi mi ze sklejki. ja pomaluję na brązowo, wywierci sie okrągle otwory w srodku i zawiesi w nich krysztalki w ksztalcie kropli:)
drzwi mi sie podobaja jednak chyba znajdę jakas tańsza wersje:)

Pozdrawiam,
Joanna Ł.

Liczba pozycji na stronie: