Autor Tematy

saszanasza

Ilość wiadomości: 12
Dodano: 2012-02-13 19:00:24
Dlaczego nie są usuwane galerie które zgodnie z Regulaminem Deccorii pkt V ppkt 3g oraz 5 są spamem. g. usunięcia: i. Wpisów i Komentarzy, które zawierają zwroty lub określenia powszechnie uznawane za wulgarne (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.) lub zwroty lub określenia powszechnie uznawane za obraźliwe lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich, oraz takie które mają charakter reklamy, kryptoreklamy, product placementu, 5. Niedopuszczalne są jakiekolwiek działania Użytkowników związane z wykorzystywaniem uzyskanych za pośrednictwem Serwisu, informacji dotyczących innych Użytkowników oraz działania polegające na wykorzystaniu jakiejkolwiek funkcji Serwisu do umieszczania w nim lub rozsyłania informacji handlowej (tzw. Spam). Ostatnio został wycięty mój wpis sugerujący że to nie allegro w galerii osoby która "spamuje" a jej galerie mają się całkiem dobrze. Mnie osobiście zaczynają drażnić galerie zatytułowane "sprzedam". Zaśmiecają serwis który o ile się nie mylę nie jest serwisem sprzedażowym.

ghotix

Ilość wiadomości: 10
Dodano: 2012-02-13 19:46:44
Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Część użytkowników doświadcza także spamu w komunikatorach (np. ICQ czy Gadu-Gadu). Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo. Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie: Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy. Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości. Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy. treść skopiowana z Wikipedia
Edytowano 1 razy. Ostatnio 2012-02-13 19:49:24.

aprill
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2012-02-13 19:47:09
Ten portal jest już tak zaśmiecony galeriami pod tytułem "SPRZEDAM" że powoli zaczyna się zmieniać w darmowe Allegro.

saszanasza

Dodano: 2012-02-13 20:10:24
ghotix napisał: Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Część użytkowników doświadcza także spamu w komunikatorach (np. ICQ czy Gadu-Gadu). Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo. Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie: Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy. Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości. Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy. treść skopiowana z Wikipedia nawet jeśli zgodnie z wykładnią nie jest to scricte spam, z punktu widzenia charakteru tego portalu, takie "galerie" noszą jego znamiona. mają charakter komercyjny, służą czerpaniu korzyści materialnej i stanowią reklamę. Czy ludzi naprawdę nie stać na wystawienie przedmiotu na allegro i zapłacenie paru złotych marży???

dobromira

Ilość wiadomości: 8
Dodano: 2012-02-13 20:16:26
zupełnie mi to nie przeszkadza

saszanasza

Dodano: 2012-02-13 20:24:01
dobromira napisał: zupełnie mi to nie przeszkadza a mi właśnie zaczęło przeszkadzać:-( "przychodzę tu oglądać wnętrza" jak będę chciała coś kupić "pójdę" na allegro.

lauraa
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2012-02-13 20:29:13
Dokładnie tak jak napisała saszanasza,podpisuje sie pod tym.

dobromira

Dodano: 2012-02-13 20:29:35
saszanasza napisał: zupełnie mi to nie przeszkadza a mi właśnie zaczęło przeszkadzać:-( "przychodzę tu oglądać wnętrza" jak będę chciała coś kupić "pójdę" na allegro. Wiesz w temat przeszkadzania, można by było podpiąć wiele innych- 1% podatku dla..., galerie zbędnych przedmiotów- czyli - moje nowe nabytki 2 rzeczy sfotografowane z osiemdziesięciu stron, biedne pieski , biedne kotki , i pewnie jeszcze wiele innych ... Nie przeszkadza mi żadna z w/w , bo znajduję tu tylko to co mi pasuje...podejrzewam , że inni robią to samo, jednym pasują "wyprzedaże " innym tylko galerie wnętrz.....a jeszcze innym wszystko co wcześniej nadmieniłam...

saszanasza

Dodano: 2012-02-13 20:50:32
dobromira napisał: zupełnie mi to nie przeszkadza a mi właśnie zaczęło przeszkadzać:-( "przychodzę tu oglądać wnętrza" jak będę chciała coś kupić "pójdę" na allegro. Wiesz w temat przeszkadzania, można by było podpiąć wiele innych- 1% podatku dla..., galerie zbędnych przedmiotów- czyli - moje nowe nabytki 2 rzeczy sfotografowane z osiemdziesięciu stron, biedne pieski , biedne kotki , i pewnie jeszcze wiele innych ... Nie przeszkadza mi żadna z w/w , bo znajduję tu tylko to co mi pasuje...podejrzewam , że inni robią to samo, jednym pasują "wyprzedaże " innym tylko galerie wnętrz.....a jeszcze innym wszystko co wcześniej nadmieniłam... dobromira, ale kwestia podatku służy określonemu celowi,bynajmniej nie chęci wzbogacenia się czy przyoszczędzenia, uważam to za usprawiedliwione, natomiast za żenujące uważam sprzedaż przedmiotów w celach scricte zarobkowych, by ominąć płacenie marż i tym samym zaoszczędzić parę złotych, wiedząc oczywiście że do tego służą inne portale. to dla mnie pójście na łatwiznę czyli przysłowiowe "Polak potrafi". i w sumie to mniej rażące choć również zaśmiecające forum są galerie piesków czy innych rzeczy nie związanych z tematyką forum.

dobromira

Dodano: 2012-02-13 20:53:28
zresztą....chciałam dużo napisac, ale dam sobie spokój....powiem tyle- nikt z nas nie jest tu za karę...
Edytowano 1 razy. Ostatnio 2012-02-13 20:59:22.

ghotix

Dodano: 2012-02-13 20:57:47
Nie chodzi tu o to czy stać kogoś na wystawienie w allegro czy nie. Sprzedałam kilka rzeczy dziewczyną na portalu i cieszę się że są zadowolone są i wracają ponownie, bo mają zaufanie do mnie które zdobyłam u nich będąc tu przez trzy lata sama też kupiłam tu co nieco ;)

saszanasza

Dodano: 2012-02-13 21:03:42
ghotix napisał: Nie chodzi tu o to czy stać kogoś na wystawienie w allegro czy nie. Sprzedałam kilka rzeczy dziewczyną na portalu i cieszę się że są zadowolone są i wracają ponownie, bo mają zaufanie do mnie które zdobyłam u nich będąc tu przez trzy lata sama też kupiłam tu co nieco ;) ja po prostu uważam że ten portal do sprzedaży nie powinien służyć i tyle. sama mam od cholery rzeczy które mogłabym tu starać się sprzedać, a nie zrobię tego z przyczyn światopoglądowych... uważam że tego typu galerie umieszczane w kategorii wnętrze są po prostu niestosowne. to tak jakby w galerii sztuki handlować kiełbasą. takie praktyki to jeśli w ogóle na tym portalu to w prywatnych, lub innej kategorii

saszanasza

Dodano: 2012-02-13 21:06:55
dobromira napisał: zresztą....chciałam dużo napisac, ale dam sobie spokój....powiem tyle- nikt z nas nie jest tu za karę... oczywiście masz rację, tyle tylko że skoro już tu jestem to chyba mogę wyrazić swoje zdanie, przecież nikt za karę czytać tego co napisałam nie musi:)

dobromira

Dodano: 2012-02-13 21:07:03
saszanasza napisał: Nie chodzi tu o to czy stać kogoś na wystawienie w allegro czy nie. Sprzedałam kilka rzeczy dziewczyną na portalu i cieszę się że są zadowolone są i wracają ponownie, bo mają zaufanie do mnie które zdobyłam u nich będąc tu przez trzy lata sama też kupiłam tu co nieco ;) ja po prostu uważam że ten portal do sprzedaży nie powinien służyć i tyle. sama mam od cholery rzeczy które mogłabym tu starać się sprzedać, a nie zrobię tego z przyczyn światopoglądowych... uważam że tego typu galerie umieszczane w kategorii wnętrze są po prostu niestosowne. to tak jakby w galerii sztuki handlować kiełbasą. takie praktyki to jeśli w ogóle na tym portalu to w prywatnych, lub innej kategorii z tego co się orientuje , pracują nad osobną stronka dla tego celu stworzoną , może się doczekamy...

dobromira

Dodano: 2012-02-13 21:07:43
saszanasza napisał: zresztą....chciałam dużo napisac, ale dam sobie spokój....powiem tyle- nikt z nas nie jest tu za karę... oczywiście masz rację, tyle tylko że skoro już tu jestem to chyba mogę wyrazić swoje zdanie, przecież nikt za karę czytać tego co napisałam nie musi:) źle mnie zrozumiałaś , ja zawsze pisze w swoim imieniu ...

ghotix

Dodano: 2012-02-13 21:08:35
Dzisiejszą galerię wystawiłam w (wyposażenie) słyszałam że zostanie to z czasem rozwiązane będzie chyba jakiś dział specjalny :)

ghotix

Dodano: 2012-02-13 21:11:06
Saszanasza coś mi się wydaje że co nieco bym z chęcią od ciebie odkupiła ;)

saszanasza

Dodano: 2012-02-13 21:14:15
ghotix napisał: Saszanasza coś mi się wydaje że co nieco bym z chęcią od ciebie odkupiła ;) ghotix, chyba nic by ci się nie spodobało, no chyba że tysiąc pięćset sto dziewięćset ciuchów po zuzi:D aczkolwiek muszę remanent w wyposażeniu także zrobić. w sumie chętnie bymsię tego i owego z wyposażenia pozbyła ale szukam zamienników

saszanasza

Dodano: 2012-02-13 21:18:52
ghotix napisał: Dzisiejszą galerię wystawiłam w (wyposażenie) słyszałam że zostanie to z czasem rozwiązane będzie chyba jakiś dział specjalny :) no właśnie:) osobny dział rozwiązałby sprawę. ja szczerze mówiąc nawet nie przywiązuję uwagi do tego kto wystawia, w takiej formie w jakiej to widzę mi się po prostu nie podoba. jeśli będzie wszystko ubrane w jakieś jasne zasady - to czemu nie.

saszanasza

Dodano: 2012-02-13 21:22:44
dobromira napisał: zresztą....chciałam dużo napisac, ale dam sobie spokój....powiem tyle- nikt z nas nie jest tu za karę... oczywiście masz rację, tyle tylko że skoro już tu jestem to chyba mogę wyrazić swoje zdanie, przecież nikt za karę czytać tego co napisałam nie musi:) źle mnie zrozumiałaś , ja zawsze pisze w swoim imieniu ... dobromira, użyłaś słowa nas:)