Artykuły

Winogrona wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby zdrowo rosły i obficie owocowały. Przycinanie winogron uznawane jest za jeden z najważniejszych oraz niezbędnych zabiegów. W artykule podpowiadamy, kiedy ciąć winorośl i jak zrobić to prawidłowo, aby pobudzić roślinę do plonowania. 

Czytaj artykuł 

Z zapartym tchem zwiedzasz stare budynki przemysłowe, w których zachowały się dawne elementy wyposażenia, np. metalowe lampy czy drewniane podłogi? Uwielbiasz wnętrza o nieco surowym klimacie, w których dominuje jednolita, minimalistyczna kolorystyka? Urządź swoje mieszkanie w stylu loftowym. Dowiedz się, czym się charakteryzuje oraz jakie materiały wybrać do tego typu aranżacji.

Czytaj artykuł 

Hibiskus to dość wymagająca roślina. Nie na darmo zwana jest "chińską różą" - piękno idzie tu w parze z wysokimi potrzebami. Mimo naszych starań, roślina często nie zakwita. Wyjaśniamy, dlaczego hibiskus nie kwitnie i co zrobić, żeby to zmienić. 

Czytaj artykuł 

Przycinanie malin to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, który pozwala uzyskać bogate plony smacznych i zdrowych owoców. Aby jednak tak było, warto wykonać tę czynność prawidłowo. Kiedy i jak przycinać maliny letnie? Przestrzegaj kilku podstawowych zasad, a krzewy za rok będą uginać się pod ciężarem soczystych owoców.  

Czytaj artykuł 

Wiosna, a może jednak jesień? Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki termin sadzenia drzewek owocowych będzie najlepszy. W końcu ogrodnikom zależy na tym, aby rośliny przyjęły się i zdrowo wzrastały, a w późniejszym okresie – obficie rodziły smaczne owoce. Podpowiadamy, jak dobrać właściwy termin nowych nasadzeń, a także przedstawiamy prostą instrukcję sadzenia drzewek owocowych, dzięki której każdy właściciel działki będzie mógł ziścić marzenie o własnym sadzie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Buraki są często uprawianymi warzywami ogrodowymi ze względu na swoje prozdrowotne właściwości odżywcze. Do ich prawidłowego wzrostu niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Poznaj najważniejsze zasady uprawy buraków oraz najczęściej popełniane błędy. Dlaczego czasem burak jest biały w środku lub jego liście żółkną? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Warzywo to bez trudu kupimy w sklepie, ale takie nie będzie smakowało równie dobrze co uprawiane we własnym ogródku. Choć papryka ma stosunkowo wysokie wymagania, jej uprawa daje ogromną satysfakcję. Staramy się o nią zadbać i zapewnić jej optymalne warunki, mimo to zdarza się, że papryka rośnie wolniej. Obserwujemy to szczególnie wtedy, gdy panuje chłodna i deszczowa aura. Dowiedz się, dlaczego papryka słabo owocuje oraz co trzeba zrobić z nią w sierpniu, by zebrać obfite plony.

Czytaj artykuł 

Podczas uprawy pomidorów zdarza się, że dojrzewające owoce pękają na krzaku. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Często wynika to z niewłaściwej pielęgnacji, ale nie tylko. Doświadczony ogrodnik mówi o najgorszej odmianie pomidorów, która jest bardzo podatna na pękanie owoców.   

Czytaj artykuł 

Hortensje wyglądają pięknie nie tylko w ogrodzie. Zasuszone dodadzą ciepła każdemu wnętrzu. Doskonale nadają się na suche kompozycje kwiatowe. Kiedy i jak zasuszyć hortensję ogrodową na zimę, żeby pięknie wyglądała? Nie każdy kwiat się do tego nadaje.  

Czytaj artykuł 

Pędy lubczyku z wyglądu mogą przypominać seler. Są ciemnozielone i mają charakterystyczny mocny zapach. Warto mieć go w swoim ogrodzie, ponieważ jest niezwykle użyteczny. W kuchni zastosowanie znajdą jego liście, kłącza, a nawet nasiona. Zadbaj, aby lubczyk zdrowo rósł i służył ci przez lata. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Czytaj artykuł 

Wraz z półmetkiem lata nadszedł najlepszy moment zbioru wielu dziko rosnących roślin. Zielarze już zakasali rękawy i wyruszają na łąki w poszukiwaniu cenionych gatunków. Nie trzeba mieć jednak dużego doświadczenia w pozyskiwaniu jadalnych chwastów, aby właśnie teraz zacząć gromadzić rośliny o dobroczynnych właściwościach, które wystarczą na długie zimowe miesiące. Dowiedz się, jakie zioła można zbierać w sierpniu oraz jak je wykorzystać w domu lub ogrodzie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

W całej Polsce trwają masowe kontrole domów. Kontrolerzy sprawdzą, czy posiadane źródło ciepła jest zgodne z tym, które zostało zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Niestety takie kontrole mogą być pretekstem dla oszustów. Dlatego, zanim wpuścić urzędnika, warto go wylegitymować.  

Czytaj artykuł 

Gliniarz naścienny to dość sporych rozmiarów owad, który z wyglądu przypomina osę lub szerszenia. Coraz częściej wprowadza się do naszych domów i mieszkań, a walka z nim jest mozolna. Gdzie gliniarze naścienne budują gniazda oraz czy warto się ich objawiać? Jak pozbyć się tych owadów? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.  

Czytaj artykuł 

Gdzie w kuchni znajduje się największe siedlisko niebezpiecznych drobnoustrojów? Może zaskakiwać, ale to w pozornie czystym zlewie namnaża się mnóstwo bakterii. Znajdujące się w odpływie i na powierzchni armatury resztki żywności stanowią dla mikroorganizmów doskonałą pożywkę, a panujące w tym miejscu warunki są najlepsze do ich szybkiego rozwoju. Na rynku dostępne są silne środki chemiczne, które pomagają uporać się z tym problemem, ale brudny zlew wyczyścimy również bez mocnych detergentów. Jak to zrobić?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.