Najbardziej nietypowe sposoby na urządzenie mieszkania

Data publikacji: 2018-02-01 00:00:00

Ludzie są różni – to truizm, który bardzo dobrze podsumowuje to, czym chcielibyśmy się dzisiaj z wami podzielić. Różne mamy gusta, różne talenty – każdemu podoba się co innego i każdy z nas inaczej wyobraża sobie swoje idealne mieszkanie. Efekty ludzkiej inwencji twórczej czasami… zaskakują. Zobaczcie najbardziej oryginalne i nietypowe wnętrzarskie rozwiązania – oczywiście, z przymrużeniem oka.

Najbardziej nietypowe sposoby na urządzenie mieszkania

Nie chcemy oceniać żadnych pomysłów na urządzenie mieszkania – w końcu o gustach się nie dyskutuje, a i wolnoć Tomku w swoim domku. Niektóre jednak aranżacje są tak zadziwiające, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Oto najbardziej kreatywne, nieraz i szalone rozwiązania wykończeniowe, jakie widzieliście.

 

Kojarzycie trylogię „Matrix”, sióstr Wachowskich? Swojego czasu, filmy z Keanu Reevsem i Laurencem Fishburnem święciły tryumfy popularności. Niektórym tak przypadła do gustu postać jednego z głównych bohaterów tego uniwersum, że postanowili oni odtworzyć jego wizerunek w swojej łazience.


Myśleliście, że widzieliście już wszystko? A co powiecie na… toaletę w kuchni? Doceniamy, jak wprawnie zakamuflowano ją ozdobną tkaniną w intensywnym, fuksjowym kolorze. Całość doskonale dopełnia koronkowa serwetka na spłuczce.


Pozostając przy toaletach – takiej miski ceramicznej nie powstydziłby się żaden amator luksusów. Wcale nie dziwimy się właścicielowi tego przybytku — jeśli tron, to tylko w królewskim stylu.

Na łamach internetu między wnętrzarskimi estetami rozgorzał spór o… ręczniki – część uważa, że powinny klasycznie i elegancko leżeć zwinięte w wiklinowych koszyczkach lub zwisać z haczyków, pozostali wolą tworzyć z nich artystyczne, tekstylne rzeźby: piesków, króliczków, małpek i innych zwierzątek. Nie umiemy opowiedzieć się po jednej ze stron – oba sposoby prezentacji mają unikatowy czar.


Upcykling to doskonały sposób na walkę z zanieczyszczeniem planety – czasami jednak chęć do twórczego przerobienia niepotrzebnych odpadków wymyka się spod kontroli. Co sądzicie o takich meblach ogrodowych?

Bujane fotele to przeżytek! Teraz w domach stawia się bujane łóżka. Zapewne wielu dorosłych będzie zainteresowanych takim meblem.

Wprawnym gospodarzom i gospodyniom domowym do naprawienia usterek potrzeba tylko dwóch narzędzi: taśmy klejącej (jeśli obiekt naprawy powinien być unieruchomiony) i smaru WD-40 (w sytuacji przeciwnej, kiedy obiekt powinien się poruszać). Mówi się również, że jeśli coś jest głupie, ale działa, to wcale nie jest takie głupie. Zobaczcie, jak pomysłowo można przytwierdzić płytki do powierzchni ściany.

Każdy z nas ma czasami potrzebę odizolowania się od pozostałych. Najpewniej w takim celu powstał ten korytarz.

Niewystarczająca ilość miejsca w mieszkaniach to realny problem w naszym kraju. W tym roku wprowadzono nawet regulację wyznaczającą minimalny metraż powierzchni mieszkalnej (ok. 25 mkw). Trudne warunki stwarzają konieczność dostawania się do nich. Zobaczcie, jak w niewielkiej łazieneczce udało się zmieścić i wannę i umywalkę.

To wynalazek, którego wielu dorosłych życzyłoby sobie w swoich sypialniach – królewskie łoże z drewnianym ekranem. Koniec z podkradaniem kołdry, uciążliwym dźwiękiem chrapania i niekontrolowanymi szturchnięciami partnera.


Na pierwszy rzut oka ta łazienka wygląda całkiem poprawnie – może nie jest to stylizacja rodem z pierwszych stron wnętrzarskich magazynów, ale nie wzbudza większych kontrowersji. Spoglądając na nią bardziej wnikliwie, czujne oko dopiero po chwili jest w stanie wychwycić, co tu jest nie tak… Jak myślicie, gdzie jest syfon?


A oto kolejny innowacyjny pomysł do łazienki – ruchomy kran. Takie instalacje sprawdzą się nie tylko w łazienkach, ale również kotłowniach oraz innych pomieszczeniach o ograniczonym metrażu.

Deccoria.pl
Zdjęcie główne: 123RF/PICSELL

Przeczytaj również:

Ponad 30 niezwykłych zastosowań cytryny

Ponad 30 niezwykłych zastosowań cytryny

15 zastosowań ryżu, o których nie miałeś pojęcia

15 zastosowań ryżu, o których nie miałeś pojęcia

11 zastosowań wódki, o których nie miałeś pojęcia

10 zastosowań soli, o których nigdy nie słyszałeś

Nietypowe zastosowania coli w twoim domu

Najbardziej nietypowe zastosowania szarego mydła

Najbardziej nietypowe zastosowania szarego mydła

Genialne pomysły na nietypowe zastosowanie gąbki

Genialne pomysły na nietypowe zastosowanie gąbki

Nietypowe zastosowanie... skorupek po jajkach

Nietypowe zastosowanie... skorupek po jajkach

Nietypowe zastosowania węgla aktywnego. Pożałujesz, że nie znałeś ich wcześniej

Nietypowe zastosowania węgla aktywnego. Pożałujesz, że nie znałeś ich wcześniej

22 powody, dla których WD-40 powinno być w każdym domu

22 powody, dla których WD-40 powinno być w każdym domu

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy