Nowy trend w budownictwie - domy DIY. Powstają w 2 dni i kosztują kilkanaście tysięcy

Data publikacji: 2017-06-14 09:00:00

Jakie powinno być budownictwo przyszłości? Szybkie, efektywne a przy tym możliwie tanie, tak aby zaspokajało najpilniejsze potrzeby mieszkaniowe wszystkich rodzin. Jedną z propozycji, które może zrewolucjonizować zastany rynek budowlany, są kabinowe domy w modelu „zrób to sam”, gdzie inwestor otrzymuje gotowe elementy konstrukcyjne i sam je składa, bez konieczności przeprowadzenia skomplikowanych robot budowlanych.

Nowy trend w budownictwie - domy DIY. Powstają w 2 dni i kosztują kilkanaście tysięcy

Nowoczesne podejście do budownictwa mieszkalnego zaskakuje na każdym kroku. Trwają prace nad drukowaniem domów w 3D, opracowano już beton z konopi, coraz większą popularnością cieszą się także budynki o nietypowych konstrukcjach, np. takie, w których zamiast tradycyjnych spadzistych dachów, wykorzystano kopułę. Teraz przyszła pora na wysyłkową sprzedaż domów. Tak, nie regulujcie odbiorników – naprawdę mamy na myśli pakowanie całych „domów” w karton i nadawanie na poczcie lub u kuriera.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

src: Arched Cabin

Arched Cabins to rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem prefabrykowanych stalowych i ocynkowanych części do łatwej budowy niewielkich obiektów, które z powodzeniem mogą posłużyć za dom, altankę, czy schowek na narzędzia. Oferowane przez nich składane budynki charakteryzują się nietypową łukowatą konstrukcją. Może nie wyglądają one jak perły architektury użytkowej z pierwszych stron gazet, mają jednak pewien urok, który sprawia, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Mało tego, stanowią ciekawą i ekonomiczną alternatywę dla zwyczajnych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

src: Arched Cabin

W standardowej paczce z domem do złożenia przychodzą płyty podłogowe i żebrowe, belka grzbietowa, materiały izolacyjne, panele dachowe oraz elementy wykończeniowe i mocujące. Tym, o co potencjalny inwestor musi zadbać we własnym zakresie, jest przygotowanie fundamentów oraz skompletowanie wyposażenia.

Dzięki łukowatej formie montaż całej konstrukcji jest nie tylko łatwy, ale i szybki. Złożenie średniej wielkości modelu zajmuje do trzech dni.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

src: Arched Cabin

Wznoszone domy przyjmują różne wymiary – standardowa konstrukcja w zależności od potrzeb i preferencji może osiągać od 5 do 8 metrów szerokości i od 4 do 13 metrów wysokości. Przedsiębiorstwo realizuje także bardziej niestandardowe projekty. Według zapewnień producentów w największych dostępnych łukowatych modelach (o wymiarach 8 × 13 m) znajdzie się miejsce dla kuchni, pokoju dziennego 4 sypialni i 2 łazienek.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

src: Arched Cabin

Wnętrza domków łatwo zaaranżować i dostosować do swoich potrzeb. Możliwości są nieograniczone a wygięte ściany i dach nie utrudniają znacząco procesu urządzania.

Jak pod względem finansowym wypada budowa takiego domu? W zależności od rozmiarów ceny wahają się od 1 do 12 tysięcy dolarów, czyli ok. 4 – 48 tysięcy złotych. W porównaniu do tradycyjnego budownictwa koszty są naprawdę niewielkie.

Deccoria.pl
Zdjęcie główne: 123RF

Przeczytaj: Rewolucyjne domy kopułowe »

Zobacz również:

Ogródek pod blokiem - co na to prawo?

Mobilny dom – mobilnie w domu

TOP 6 Najdziwniejsze domy na świecie

Jak nie dać się wrobić w lokum, które nie nadaje się do zamieszkania?

Jak wygląda najmniejszy dom w Polsce?

Suma punktów: 0
Tagi: deccoria, domy

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy