Wielofunkcyjna kawalerka

Data publikacji: 2018-02-12 10:00:00

Architekci z TWORZYWO studio dali nowe życie trzydziestometrowemu mieszkaniu na warszawskim Służewcu. Lokal wymagał remontu i świeżego podziału na strefy funkcjonalne. Łazienka była zbyt mała na współczesne potrzeby, z kolei kuchnia zabierała połowę powierzchni. Najważniejszym zadaniem było dostosowanie małego metrażu do dużych potrzeb Inwestorki. Należało bowiem zawrzeć w nim zarówno przestrzeń do spędzania wolnego czasu, jak i strefę do pracy.

Wielofunkcyjna kawalerka

Nowe proporcje, wygodna przestrzeń
Pod młot poszły wszystkie ściany działowe. Dzięki temu możliwe było uzyskanie pomieszczeń o pożądanych proporcjach. Owocem tych zabiegów stała się funkcjonalna łazienka, mini pralnia, wygodna kuchnia, salon z dużym miejscem do pracy, sypialnia w formie antresoli i wiele miejsca do przechowywania. Uwadze projektantów nie umknęły także koty, które mają wydzielone specjalne miejsce na kuwety.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!Szlachetne kolory

- W małych mieszkaniach ważne jest rozsądne dysponowanie kolorami. Należy skupić szczególną uwagę na ich szlachetnych odcieniach - mówi Joanna Jackowska z TWORZYWO studio. W tym projekcie kolory zdecydowanie dzielą mieszkanie na strefy. Morska zieleń dodaje wnętrzu charakteru. Dodatkowo wspomaga przy pracy i uspokaja.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Wysoko, jeszcze wyżej
Ogromny atut mieszkania to wysoki sufit, który mierzy prawie 3 metry. Zaleta ta pozwoliła na pomalowanie sufitu na taki sam ciemny kolor, jak na ścianach. Mocny akcent kolorystyczny w sąsiedztwie bieli i jasnych barw sprawia, że mieszkanie wydaje się większe i bardziej trójwymiarowe.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!Nowoczesna antresola

Nowoczesne akcenty projektu to bez wątpienia antresola zabezpieczona stalową siatką w czarnym kolorze, biały okap w kształcie walca zamocowany na suficie oraz forma kuchni. Jasnoszara betonowa podłoga w salonie i kuchni pięknie odbija światło, nieco chłodzi pomieszczenie, tak by stało się lekkie, przyjemne i sprzyjało zarówno pracy, jak i wypoczynkowi.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Łazienka
Nowoczesna łazienka musi spełniać pewne podstawowe standardy, nawet jeśli mieści się w małym 30 metrowym mieszkaniu. Wygodna kabina prysznicowa z półeczką, łatwe w użytkowaniu drzwi do kabiny, estetyczne usytuowanie wc i szybki dostęp do umywalki to tylko kilka z najważniejszych cech współczesnej łazienki.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Łazienka w stanie istniejącym była zdecydowanie za mała. Projekt zakładał wyburzenie ścian działowych, by maksymalnie ją powiększyć. Pralka zaś znalazła się w mini pralni w przestrzeni korytarza. Projektanci zyskali dość miejsca, by stworzyć wygodną przestrzeń kąpielową. Dynamizm ściennych płytek ułożonych „na mijankę” optycznie powiększa pomieszczenie, a białe i chromowane  akcenty w postaci armatury i sanitariatów pięknie wybijają się z ciemniejszego tła. Doskonałą przeciwwagą do ciemnych ścian są ukryte drzwi i ściany w kolorze białym.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!Projekt oraz wizualizacje: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Warszawa


Przeczytaj również: Ciemne kolory we wnętrzu

Ciemne kolory we wnętrzu

Przeczytaj również: Drewno we wnetrzach

Drewno we wnętrzach

Przeczytaj również: Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy