Najpiękniejsze dekoracje na Wielkanoc

Data publikacji: 2018-03-19 10:00:00

Już teraz warto pomyśleć o odpowiednich dekoracjach wielkanocnych, dzięki którym w naszym domu zapanuje wyjątkowa atmosfera. Tulipany, zajączki, kolorowe wianki a może nietypowy stroik? Zobacz pomysły naszych Użytkowników na ciekawe dekoracje wielkanocne!

Najpiękniejsze dekoracje na Wielkanoc

Wielkanocne Wianki
Wianki i stroiki wielkanocne to absolutne "MUST HAVE" w tym sezonie. Warto zawiesić je na drzwiach wejściowych, będą witały od progu rodzinę i gości, wprowadzając ich w świąteczną i wyjątkową atmosferę.

Stół pełen kwiatów
Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć kwiatów - to przysłowiowa „kropka nad i” naszej kompozycji. Ustawione w kolorowym wazonie oraz przyozdobione gałązkami bazi – będą stanowić radosną wielkanocną aranżację. Doskonale sprawdzą się tutaj tulipany, hiacynty i żonkile. Jedyną granicą jest nasza wyobraźnia!

Urzekający wielkanocny stół tonący w pastelowych, ale nie przesłodzonych barwach. Czary na stole i wokół niego sprawiły, że nie można oprzeć się jego urokowi. Chyba każdy marzyłby, aby zasiąść przy takim ślicznym stole w nadchodzący wielkanocny czas i cieszyć się przy nim nadejściem wiosny.

Najpiękniejsze dekoracje stołu
Przed świętami w domu pojawiają się żywe, wiosenne kolory. Coraz szerzej otwieramy okna, coraz częściej dekorujemy parapety świeżymi roślinami. Podczas wielkanocnego śniadania blat ugina się od pysznego jedzenia, kwiatów i cieszących oko dodatków. Co zrobić, by i w tym roku zachwycił twoich gości?

Świeżo, czysto i pięknie!
RADA DEKORATORA: „Nadmiar barw rozprasza i odciąga uwagę. Dlatego, zawsze wybierajmy maksymalnie trzy kolory, które będą dominować w dekoracjach.”

Z dodatkiem bazi
Uroku doda na pewno kilka gałązek bazi, z których upleść można podstawkę na pisanki. Ponadto w sklepach znajdziemy tradycyjne, wielkanocne figurki w nowoczesnych stylizacjach.

Ozdoby zrób samodzielnie
Zwolennicy „handmade” mogą do woli eksperymentować z własnoręcznym tworzeniem wiosenno-świątecznych motywów, które można łatwo wykonać z różnego rodzaju materiałów, dostępnych w każdym domu. Z kawałka bibuły, filcu czy innego materiału możemy wyczarować fikuśne wzory, wstążki, z których powstaną przepiękne girlandy. Zwykłą świeczkę możemy zamienić w małe dzieło sztuki, wkładając ją do skorupki po jajku.


Połączenie złota ze srebrem
Gdybyśmy jeszcze kilka lat temu wymyślili sobie, że na stole wspólnie będzie pysznić się złoto i srebro obok siebie - zapewne usłyszelibyśmy, że to błąd w sztuce. Bo przecież albo jedno, albo drugie. Okazuje się jednak, że gdy dobrze wyważymy proporcje i dodamy odpowiednie dodatki - taki właśnie stół zachwyci wszystkich gości.

Aranżacja wielkanocnych stołów - złoto plus srebro

Wielkanoc według Addicted to passion

Naturalnie kolorowe jajka
By zafarbować jajka na Wielkanoc, wcale nie musisz kupować gotowych barwinków. Czy wiesz, że aby otrzymać czerwony pigment, wystarczy zmieszać wywar z buraków z kroplą octu? Brązowy kolor uzyskasz z wywaru z kawy, a zielony z pokrzywy lub młodej trawy.

Dekoracje w stylu vintage
Najprostszym sposobem na zrobienie pisanek jest ugotowanie ich w wywarze z łupinek cebuli. Ale nie brak też w wielkanocnych koszykach prawdziwych dzieł sztuki. Oto kilka oryginalnych pomysłów!

Barbara Machalska - Cyran Deccoria.pl

Zobacz, jak na Wielkanoc Użytkownicy serwisu Deccoria.pl udekorowali swoje domy (kliknij w zdjęcie)!

    

 

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy