Jak połączyć gabinet do pracy z salonem?

Data publikacji: 2017-10-26 10:00:00

Nie zawsze udaje nam się wygospodarować dodatkowy pokój przeznaczony na gabinet. Nie zawsze też, takie pomieszczenie jest niezbędne. Pokój dzienny, w którym można zaaranżować dodatkowe miejsce jest marzeniem wielu osób, które mają możliwość pracy w domu lub tych, których dom jest biurem. Czasami, aby uzyskać dodatkową powierzchnię, wystarczy odpowiednie ustawienie biurka w salonie.

Jak połączyć gabinet do pracy z salonem?

Salon to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Odpoczywamy w nim i przyjmujemy gości. Zazwyczaj też do jego aranżacji przywiązujemy największą uwagę. Wszystkie szczegóły powinny do siebie pasować i zgrywać się z ogólnie panującą stylistyką pomieszczenia. Dokładnie te same zasady dotyczą biurka, które powinno harmonijnie łączyć się z całą aranżacją. Upragniony efekt możemy uzyskać na kilka sposobów, wszystko zależy jednak od wielkości pokoju i tego czy mebel ma być wyeksponowany czy schowany.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

Fot. Eurofirany

Duży salon
Jeżeli dysponujemy dużym salonem idealnym rozwiązaniem będzie wstawienie ścianki działowej. Wydzielimy w ten sposób gabinet od części wypoczynkowej. W efekcie biurko znajduje się w salonie, ale jego odrębność, jako miejsca specjalnie wyznaczonego do pracy, zostaje wyraźnie zaakcentowana. Zamiast wstawiać ściankę, możemy posłużyć się także dekoracyjnym parawanem lub mleczną taflą szkła. Ciekawym rozwiązaniem jest również ustawienie ażurowego regału, który zasłoni biurko i urozmaici wnętrze, a jednocześnie będzie doskonałym miejscem na przechowywanie dokumentów i książek.

Fajnym rozwiązaniem jest również ustawienie biurka za kanapą w salonie. Jeżeli jednak zależy nam na wyeksponowaniu miejsca do pracy ustawmy biurko frontem do salonu. Dzięki takiemu zabiegowi stanie się integralną częścią całości aranżacji, a część wypoczynkowa płynnie połączy się ze strefą do pracy.  Jeżeli nasz salon pełni również funkcję jadalnianą, wówczas warto postarać się o stół, który sprawdzi się również, jako miejsce do pracy. Najlepiej jeżeli uda nam się kupić mebel, który jest wyposażony w dodatkowe szufla i przegródki.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię


Fot. Eurofirany

Biurko na kółkach
Niewielki stolik na kółkach, który w razie potrzeby można przestawiać, gdy jest potrzeby (lub ukryć w rogu pokoju) to również doskonałe rozwiązanie. Wbrew pozorom taki mebel z łatwością pomieści laptopa i niezbędne dokumenty. 

Mały salon
W przypadku naprawdę małych powierzchni, idealnie sprawdzi się opuszczany blat przymocowany na stałe do ściany. Gdy nie pracujemy, blat pozostaje złożony, a w razie potrzeby przeistacza się w biurko. To rozwiązanie, które sprawiają, że kącik do pracy, gdy nie jest wykorzystywany, staje się zupełnie niewidoczny.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

Fot. Eurofirany

Jeżeli zależy nam na klasycznym połączeniu, zdecydujmy się na jasną kolorystykę mebli i ścian. Ciemne barwy sprawią, że podział stanie się bardziej widoczny. Przez to całe pomieszczenie stanie się optycznie mniejsze i ponure. Białe meble doskonale odświeżą pokój, do tego jasne drewno, pastelowe dodatki i odpowiednio zaaranżowane szkło, pięknie będą odbijać światło, dzięki czemu w naszym salonie pojawi się blask i upragniona świeżość.

Deccoria.pl
Zdjęcia w artykule: Eurofirany; zdjęcie główne: 123RF/PICSELL

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)
SuperSofapl

Autor: SuperSofapl
Data: 2017-12-04 15:36:32
Nowoczesny narożnik lub sofa sprawią, że salon zyska zupełnie nowy charakter. Takie rozwiązanie pozwoli na jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jeśli szukają Państwo mebli tapicerowanych najwyższej jakości, zachęcamy do skorzystania z usług salonu meblowego Super-Sofa. Więcej szczegółów znajdą Państwo pod adresem: www.super-sofa.pl

Pozdrawiamy
Super-Sofa