Łazienka dla starszej osoby wg TWORZYWO studio

Data publikacji: 2018-03-23 13:00:00

Dobrze zaprojektowane wnętrze może służyć także swoją pomocą. W przypadku mieszkanki, która mimo swojej ogromnej dawki energii i aktywności fizycznej jest już osobą starszą, należało pomyśleć także o wygodzie i bliskości wszystkich sprzętów łazienkowych.

Łazienka dla starszej osoby wg TWORZYWO studio

Indywidualne podejście
Najważniejszą decyzją, jaką podjęto na początku projektu było połączenie osobnych pomieszczeń łazienki i toalety w jedno. Dzięki temu zabiegowi uzyskano łazienkę bardziej zwartą i łatwiej dostępną w każdym momencie korzystania z niej.
Właścicielka to osoba z dobrym gustem, znająca nowe trendy w projektowaniu. Najważniejsze warunki, jakie były do spełnienia to zaprojektowanie łazienki prostej, nowoczesnej i łatwej w utrzymaniu czystości. Zaproponowano zatem płytki w ciepłych odcieniach szarości, białe i szare meble do zabudowy oraz białą ceramikę.Dostosowanie do potrzeb

Dla wygody i bezpieczeństwa wykorzystano duży, płaski brodzik z konglomeratu i otwarte szklane ścianki prysznicowe.

Pralka w zabudowie meblowej z wygodnym brudownikiem, do którego nie trzeba się schylać oraz wiele półek na wyciągnięcie ręki pozwoliły na zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia ewentualnych urazów. Szafka łazienkowa zapewnia utrzymanie porządku – jest pojemna, umożliwia więc ukrycie łazienkowych drobiazgów. Każda strefa pomieszczenia została dobrze doświetlona.


Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Poznań

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)
violinek

Autor: violinek
Data: 2018-03-23 22:57:30
Tytul tego artykulu , tresc i fotorelacja jest wedlug mnie zupelenie nie adekwatna .
Pojecie starsza osoba jest relatywna - dla mnie np. to osoba po 70-siatce .
Odnoszac sie do samej lazienki - osoba starsza bedzie miala juz problemy przy korzystaniu z wc-tu , brak uchwytow pomocnych przy wstawaniu , wanna to samo , prysznic - brak miejsca do siedzenia , umywalka - zbyt maly uchwyt na recznik , dozownik na mydlo - dla starszej osoby abstrakcja . Z doswiadczenia podpowiem - osoba starsza z objawami Alzheimera narobilaby w tej kosmicznej lazience tyle wrzasku , ze sam projektant by " wysiadl " psychicznie :D
Lazienka jest prosta w formie , kolory ponadczasowe , przestrzenna ...ale nie dla osoby starszej - takie mam zdanie .
Pozdrawiam