Poznaliśmy wnętrzarski Kolor Roku 2018

Data publikacji: 2017-10-12 13:00:00

Jak co roku Benjamin Moore ogłosił palety kolorów, które zdominują i zdefiniują przyszłoroczne trendy w aranżacji wnętrz. W poprzednim sezonie najważniejszą barwą okrzyknięto enigmatyczny, głęboki ciemnofioletowy Shadow. Co będzie najmodniejsze w przyszłym roku? Już to wiemy!

Poznaliśmy wnętrzarski Kolor Roku 2018

Benjamin Moore ponownie wybrał paletę 23 odcieni, które wedle przewidywań marki opanują przyszłoroczne showroomy i wyznaczą kierunek całej branży wnętrzarskiej. Spośród nich wyłoniono również najważniejszą barwę, czyli tzw. Kolor Roku 2018.

W 2016 za najważniejszy uznano „Simply White” – zwykłą, „pospolitą”, a jednak pełną potencjału biel. W 2017 królował „Shadow” – intensywny, głęboki, ametystowy fiolet. Wybór ten spotkał się z ciepłym przyjęciem stylistów i architektów wnętrz – ciemne barwy szturmem wkroczyły na salony, rozlały się po wnętrzach, godnie zastępując delikatne pastele.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Tym razem przedsiębiorstwo Kolorem Roku ogłosiło Caliente AF-290 – królewską czerwień o lekko brązowawym odcieniu, cieplejszą i spokojniejszą niż dobrze znany kolor podstawowy. Na wybór ten wpłynęły między innymi wszechobecność odcieni czerwieni podczas różnych wydarzeń społecznych i kulturalnych, jak np. podczas Women’s March, który odbył się w USA w styczniu bieżącego roku.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

W języku hiszpańskim słowo „caliente” oznacza „ciepły”, „żarliwy”, „namiętny” – nie sposób odmówić barwie od Benjamin Moore tych przymiotów. Zastosowany we wnętrzu – na większych płaszczyznach, czy też punktowo, jako dodatek lub mebel będzie prezentował się wytwornie, ale i energetycznie.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Caliente dobrze komponuje się z pozostałymi 22. kolorami zaproponowanymi przez markę. Znajdziemy wśród nich mleczne biele, żółcie, blade róże, ale też mocniejsze brunatne barwy czy nasycone zielenie i szarości.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Jak stosować czerwienie we wnętrzu?
Czerwień – nawet jeśli w bardziej stonowanym odcieniu Caliente – uchodzi za trudny do okiełznania i ryzykowny. O kilka źródeł tego koloru we wnętrzu za dużo i zamiast wrażenia wytworności, w rezultacie otrzymujemy drażniący, wizualny obłęd. Istnieje jednak kilka sprytnych sztuczek, które pozwolą nam z powodzeniem, włączyć go do wystroju naszych mieszkań.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Przede wszystkim nie powinniśmy bać się czerwieni – szczególnie teraz, jesienią, wystarczy spojrzeć za okno, by odnaleźć inspiracje i wskazówki podpowiadające, jak i z czym ją łączyć. Trik polega na tym, by stosować ją z umiarem, to pozwoli uniknąć poczucia rozdrażnienia i przytłoczenia. Kolor ten najlepiej sprawdzi się na akcesoriach – jako dywan w ciemnym wnętrzu, stylowy fotel w skandynawskim salonie czy np. obraz w sypialni shabby chick lub zasłonka w rustykalnej kuchni.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

W odważniejszej opcji możemy zaaplikować go na dużą, płaską powierzchnię – np. jedną ze ścian lub szafę. Pozostałe płaszczyzny uzupełnijmy czymś delikatniejszym w odbiorze — bielą, szarością, jasną żółcią.

Czerwony nie do sypialni
Caliente jest pięknym kolorem, unikajmy go jednak w pokojach sypialnych. Krzykliwe, jaskrawe barwy takie jak czerwony czy żółty pobudzają, dodają energii, utrudniając zasypianie, dlatego raczej nie pokrywaj nimi ścian przy łóżku.

Deccoria.pl
Zdjęcie główne: 123RF/PICSELL

Zobacz najpiękniejsze salony Polaków!

Przeczytaj również:

Jak NIE chronić domu przed burzą?

Co zrobić z roślinami, kiedy wyjeżdza się na urlop?

Rośliny oczyszczające powietrze z toksyn

Rośliny, które nie boją się ciepła

Zobacz najpiękniejsze inspiracje. Kliknij!

Suma punktów: 5

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy