TWORZYWO studio radzi, jak urządzić pokój dziecka

Data publikacji: 2018-01-25 10:00:00

Podczas planowania aranżacji pokoju dla dziecka ważne są takie aspekty jak płeć i wiek dziecka, jego pasje i zainteresowania oraz preferencje. Warto zapytać o ulubiony kolor, motyw (np. morze, góry, rowery, wycieczki, wakacje), który często wynika z zainteresowań lub ulubionej rozrywki. Dzieci mają naprawdę wiele do powiedzenia na ten temat.

TWORZYWO studio radzi, jak urządzić pokój dziecka

Wszystko zaczyna się od rozmowy
Taka rozmowa jest punktem wyjścia do projektu całej aranżacji. Oczywiście preferencje zmieniają się z wiekiem. Przykładem może być delikatny motyw karuzeli na tapecie dla dziecka lubiącego parki rozrywki lub tor samochodowy dla nastolatka lubiącego wyścigi.

Zgodnie z zainteresowaniami
Ważne, by motywy związane z pasją dziecka widniały na elementach, które łatwo wymienić na inne, gdy dziecko podrośnie. Takimi detalami mogą być poduszki, pufy, pościel, tapety, dywany abażur lampy czy zasłony.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Postaw na kolor
Nie można bać się kolorów na ścianach - można je w każdej chwili przemalować. Ważne jednak, by kolory nie były agresywne. Lepiej zrezygnować z barw fluorescencyjnych i postawić na barwy szlachetne, czasem przytłumionie. „Krzyczący” kolor szybko męczy organizm.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!Kolory w pokoju dziecięcym mogą być różne. Jednak w miejscu, w którym dziecko śpi powinno być spokojniej, niż w pozostałych częściach pokoju. Sen potrzebuje wyciszenia i harmonii.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!Przyjemnymi dekoracjami są propozycje „zrób to sam”. Dla piłkarza można zrobić dekorację ścienną w formie bramki zrobionej z desek dostępnych w markecie budowlanym i siatki piłkarskiej. Dziewczynki z pewnością docenią różnego rodzaju baldachimy, wiszące tkaniny, czy namioty.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

 

Projekt oraz wizualizacje: TWORZYWO studio

Przeczytaj również: Ciemne kolory we wnętrzu

Ciemne kolory we wnętrzu

Przeczytaj również: Drewno we wnetrzach

Drewno we wnętrzach

Przeczytaj również: Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy