Wiosenne porządki z TWORZYWO studio

Data publikacji: 2018-04-17 10:00:00

Wiosna to dobry moment, by przyjrzeć się temu, co przez cały rok nagromadziliśmy w naszym domu. Podczas wiosennych porządków powoli chowamy też zimowe rzeczy i sprzęty nieco głebiej, by letnie rzeczy mieć znów pod reką.

Wiosenne porządki z TWORZYWO studio

Wiosna to również czas remontów czy zmian we wnętrzu mieszkania. Warto więc rozejrzeć się po naszej przestrzeni i zastanowić się, którą przestrzeń możemy zagospodarować na dodatkowe szafy, szafki czy półki do przechowywania.

Wysoki sufit
Mieszkańcy kamienic i mieszkań z wysokimi pomieszczeniami mają dużo szczęścia. Wysoki sufit pozwala na zagospodarowanie przestrzeni pod nim na szafy i półki, w których można zmieścić naprawdę sporo rzeczy. W tych przestrzeniach zazwyczaj chowa się te przedmioty, które nie są potrzebne na co dzień.

Pod schodami, w stopniach schodów
Powszechnie wiadomo, że przestrzeń pod schodami jest doskonałe, jako składzik na różne gospodarcze przedmioty. Jednak równie dobrze sprawdzi się jako przestrzeń z szufladami na przechowywanie np. butów. Takie szuflady można zrobić za pomocą systemów cargo lub po prostu z frontami na zawiasach.

Ciekawostką jest przechowywanie w stopniach schodów. Wówczas nastopnica montowana jest na zawiasach, a przestrzeń w środku można zagospodarować według uznania.

W łazience
Ostatnie przykłady mieszkań deweloperskich dowodzą, że łazience nie przypada zbyt wiele powierzchni. Mikro łazienki muszą jednak spełniać swoje podstawowe zadanie. W łazience potrzebne jest miejsce do przechowania chociażby środków czystości czy środków higienicznych. W tym przypadku dobrze sprawdzi się przestrzeń nad wc. W przypadku miski kompaktowej jest to szafka wisząca. W przypadku wc ze stelażem podtynkowym bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zabudowanie do samego sufitu przestrzeni nad stelażem. Dodatkowo warto rozważyć wnęki na kosmetyki w ściankach prysznica.

W sypialni
W sypialni dużo pola do popisu daje nam łóżko. Wybór jest bardzo duży natomiast w momencie, gdy potrzebne jest miejsce do przechowywania, naprzeciw wychodzą nam propozycje łóżek o podwyższonym stelażu z szufladami na przechowywanie. Ciekawym rozwiązaniem jest także łóżko z podnoszonym stelażem materaca. Wówczas można wiele skryć pod łóżkiem. Jeśli zakup łóżka nie jest w planach a w mieszkaniu znajduje się łóżko z wolna przestrzenia pod nim, warto zainwestować w dekoracyjne pudła do przechowywania - wybór takich pudeł jest ogromny.

Projekt oraz wizualizacje: TWORZYWO studio

Przeczytaj również: Ciemne kolory we wnętrzu

Ciemne kolory we wnętrzu

Przeczytaj również: Drewno we wnetrzach

Drewno we wnętrzach

Przeczytaj również: Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Przeczytaj również: Łazienka dla starszej osoby wg TWORZYWO studio

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy