A wszystko co kocham…

Data publikacji: 2011-04-10 06:00:00

A wszystko co kocham jest blogiem wyjątkowym. To kolejny wirtualny pamiętnik, który zachwyca. Dzięki niemu można zrozumieć jak ważna dla człowieka jest jego tożsamość i jak wiele jest w stanie poświęcić, by tę tożsamość zachować i pielęgnować. Nasz dom to nic innego, jak azyl dla nas samych. To właśnie w nim możemy się czuć wyjątkowi, niezależni i jedyni w swoim rodzaju i o tym chce nam opowiedzieć Margott.

A wszystko co kocham…

Blog  rozpoczyna się niecodziennym zaproszeniem, w którym to dowiadujemy co skłoniło autorkę do pisania. Margott chce zatrzymać wspomnienia i biegnący czas. Autorka wyraźnie podkreśla, że „nie będzie to blog tylko pasjom poświęcony...nie będzie też próbą nieudolnej "wirtualnej autokreacji"... Chcę, by był o mnie, jednej z wielu... najzwyklejszym człowieku na ziemi, który z całej siły "nie puszcza"... korzeni...”

Według archiwum blog istnieje od listopada 2010. Nie bardzo jednak w to wierzę, ponieważ coraz więcej osób go czyta i komentuje. Mimo tak krótkiego czasu autorka z regularnością zegarka dodaje nowe wpisy. Największym atutem „wirtualnego” pamiętnika są jednak zdjęcia Margott, dzięki którym pokazuje nam „fragment” swojego życia, swój ukochany dom. Właśnie w tym domu, jak sama pisze, chce stworzyć namiastkę rodzinnego kraju, chce pamiętać o tym kim jest i skąd pochodzi.

Margott każdą notkę rozpoczyna jakąś opowiastką. Po wstępie mamy właściwe opowiadanie. Autorka oprowadza nas po swoim domu, prezentuje każdy kąt, opowiada dlaczego coś udekorowała w taki, a nie inny sposób. Zwraca uwagę na najmniejsze detale. Jest niezwykle wrażliwą osobą, a do tego szczęśliwą, do czego przyznaje się „bez bicia”. Jakże to inne podejście od tych, do których w naszym kraju jesteśmy przyzwyczajeni. Chociaż nie wiem jakbyśmy się bronili przed stereotypami narodowymi, jesteśmy niezwykle marudni, ciągle narzekamy i raczej cechuje nas pesymizm. Margott jest optymistką, trochę „szaloną”, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Jej dom jest magiczny, czasem nawet bajkowy, ale przede wszystkim niezwykle przytulny. Co może nas zachwycić? A no fakt, że Margott uwielbia bawić się tkaninami, zszywać je, rozpruwać, wyszywać rozmaite hafty, naszywać guziki i inne ozdoby. To być może polska królowa patchworków. Co jakiś czas przeprowadza w swoim domu tkaninową rewolucję, wymienia zasłony okienne, narzuty na fotele, obrusy, a nawet ścienne dekoracje. W tym zadziwiającym ozdabianiu z łatwością odnajdziemy elementy folklorystyczne, jak i florystyczne.

Margott jest pasjonatką i perfekcjonistką, a jej prace możemy nazwać aranżacyjnymi dziełami. Pisze „z sercem" i choć to stwierdzenie jest być może kolokwialne, to nie można tego odmówić Blogerce. Co więcej utrzymuje kontakt ze swoimi czytelnikami, odpisuje na maile, organizuje konkursy, w których nagrodą są drobiazgi zrobione przez nią. Jest też niezwykle aktywna na naszym portalu. W Deccorii ma swoje konto – jenek, a na tym profilu zamieściła już 125 zdjęć i wszystkie przedstawiają jej dom. Jesteśmy dumni z naszej Deccorianki i z bloga, który prowadzi. Jeśli znajdziecie odrobinę wolnego czasu, a będziecie mieć wenę, by szukać inspiracji i zmieniać swój dom, to zerknijcie na blog Margott. Na pewno Was zachwyci i może skłoni do tego, by spróbować coś uszyć, wyszyć, fantazyjnie upiąć, upiększyć.

Zapraszam na bloga: A wszystko co kocham...

Anna Golonka/Deccoria.pl

Suma punktów: 32
Tagi: blog, margott

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (9)
aska82

Autor: aska82
Data: 2015-01-19 19:34:37
Witam.Proszę o radę co dalej z tym pokojem, http://deccoria.pl/galeria,id,115293,1,pokoj.html teraz szukam mebelków czy te będą pasować http://allegro.pl/szafka-rtv-alaska-p9rxas30-fm-bravo-i4976741339.html
kamciaaa

Autor: kamciaaa
Data: 2013-01-09 00:45:43
polecam

http://kayyyma.blogspot.com/
Alicja864

Autor: Alicja864
Data: 2012-01-17 20:42:50
Malgosiu...spojrz jak pieknie pisza o Tobie,jak zachwyca Twoja praca, jak inspirujesz nas,,jestes jak otwarta ksiega z ktorej mozna czerpac do woli,ja rowniez jestem fanka Twoich prac i twoich pieknie i lekko pisanych tekstow..wciaz czekan na nowe posty bo nigdy nie jest ich dosc ..pozdrawiam Cie z Wiednia.Alicja z Beautyhome
Marapuama

Autor: Marapuama
Data: 2011-11-07 19:05:39
Cudowna artystka. Taki talent zdarza się bardzo rzadko .
malyjanek

Autor: malyjanek
Data: 2011-08-25 16:39:07
naprawde ładny blog