Z potrzeby piękna

Data publikacji: 2011-03-28 14:30:00

Niektórzy twierdzą, że ludzi można podzielić na tych z poczuciem estetyki i piękna, i na tych, którzy takiej zdolności nie mają. Dla innych ten podział jest irracjonalny, bo przecież „o gustach się nie dyskutuje”. Niestety jestem skłonna uwierzyć, że istnieją  „wybrańcy”, bardziej wrażliwi na piękno i otaczający świat niż inni.

Z potrzeby piękna

Są ludzie, którzy odczuwają pewien „przymus”, w dobrym tego słowa znaczeniu, upiększania swojej rzeczywistości. Poszukują wokół siebie inspiracji. Jedną z takich osób jest użytkowniczka Deccorii, Agnieszka Kwiatkowska. Jej blog Z potrzeby piękna rozpoczyna się notką z 12 lutego 2009 roku, w której autorka pisze o motywacji do założenia bloga o aranżacji wnętrz: „Jest tyle pięknych rzeczy, które mnie zachwycają, do których chcę wracać i które są dla mnie inspirujące w życiu codziennym. Jest ich jednak tak wiele, że nie jestem w stanie ich pomieścić u siebie w domu (ile można mieć teczek z wycinkami, bibelotów, filiżanek, lamp, dywanów, mebli?), nie mogę też ciągle zmieniać wystroju swojego mieszkania (kto to wytrzyma?) dlatego postanowiłam stworzyć taki wirtualny notes, w którym będę zachowywać te rzeczy które mnie zachwycają wzruszają, pozostawiają w tęsknocie”.

Od tamtej pory minęły dwa lata, archiwum wpisów znacznie się powiększyło, a samemu blogowi przybyło fanów na Facebooku.  „Wirtualny notes” Agnieszki nadal jest w stanie „pomieścić” wszystkie zachwycające drobiazgi, przedmioty i aranżacje. Mogą posłużyć jako natchnienie do tego, by zmienić swoje otoczenie, uczynić je przytulniejszym i piękniejszym. Blog jest niezwykle ascetyczny, mimo że pełen kolorowych fotografii opatrzonych komentarzem blogerki. Agnieszka „buszuje” po sieci i zagranicznych blogach, by zdobyć porcje kolejnych zaskakujących pomysłów. Opisuje również mieszkania ulubionych projektantów wnętrz, czy fotografów, jak na przykład Mari Eriksson i w nich poszukuje twórczych rozwiązań. Wszystko po to, by zaproponować nam nieco inny sposób urządzenia własnych czterech kątów. Kolekcjonerka piękna, bo tak z całą pewnością można nazwać blogerkę, stawia na swoisty romantyczny minimalizm. Z łatwością można dostrzec zamiłowanie autorki do bieli, odcieni niebieskiego, prostoty i motywów folklorystycznych. Jej wrażliwość na kolory, na sztukę, na otaczające krajobrazy, może wzbudzać lekką zazdrość. Nie każdy w taki sam sposób postrzega rzeczywistość wokół siebie. Szkoda tylko, że Agnieszka nie prezentuje na swoim blogu, w jaki sposób inspiracje wpłynęły na jej własny dom, jak go urządziła, co wykorzystała, na co się nie zdecydowała. Z całą pewnością taki cykl notek urozmaiciłby jeszcze bardziej bloga i przysporzył mu grupę nowych czytelników.

Zachęcamy was drogie Deccorianki, byście tak jak Agnieszka założyły swojego bloga o wnętrzarstwie, o waszych inspiracjach, małych i dużych rękodziełach. Pasją trzeba się przecież dzielić i „zarażać” nią  innych. Świat będzie wtedy nie tylko ciekawszy, ale zdecydowanie bardziej zaskakujący i wyjątkowy.

Link do bloga: http://www.zpotrzebypiekna.pl/

Anna Golonka/Deccoria.pl

Suma punktów: 12
Tagi: blog

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (2)
kamciaaa

Autor: kamciaaa
Data: 2013-01-09 00:45:55
polecam

http://kayyyma.blogspot.com/
kakainka84

Autor: kakainka84
Data: 2011-03-28 15:49:33
Ja mam tę stronkę zapisaną w załączniku przeglądarki i jestem jej częstym gościem :-)