Osobowości: Sana12

Data publikacji: 2011-02-25 06:00:00

Większość z nas pragnie mieć dom. Jedni się z tym rodzą inni takie marzenie nabywają. Ja nabyłam je niespodzianie. Dla mnie, wolnego ptaka, który tułał się autostopem po różnych krajach i nocował pod gwiazdami pragnienie posiadania domu, własnego gniazdka było dość absurdalne. Ale to może w tym absurdzie rodzą się marzenia najsliniejsze, dla których otwieramy serca i myśli a co najważniejsze zabieramy się za ich spełnianie. Długa i kręta czekała mnie droga zanim otworzyłam drzwi własnej chałupy.

Osobowości: Sana12

Sana12 jest z nami od 14.01.2011. W tym czasie dodała blisko 200 zdjęć i około 600 komentarzy. Uwielbiana za inspirujące galerie, radość życia, pasję i "wirtualne" podróże w zachwycająco piękne miejsca.

Kwestionariusz Deccorii

1. Moje dewiza: Czerpać mądrość i radość z życia wielkimi garściami
2. Moja pasja: Fotografia, podróże, góry
3. Ulubiony kwiat: Polna stokrotka
4. Bohaterowie w rzeczywistości: Ania i Krzysiek, moi przyjaciele, którzy adoptowali kociaka i szczenną sukę – zwierzaki które się do mnie przybłąkały.
5. Jestem szczęśliwa kiedy: tak często jestem szczęśliwa że aż trudno ustalić mi kiedy to się dzieje
6. Słowa, których nadużywam: Zjadłabym coś słodkiego
7. Kiedy kłamię… hmmmm no czasem kłamię... w dobrej wierze
8. Dar natury który chciałabym posiadać? Chciałabym mieć taki dar który by zapewnił pokój oraz szacunek dla życia ludzi i zwierząt


9. Jaki talent chciałabym mieć? Tych talentów to bym chciała wiele zacząwszy od malowania skończywszy na rozróżnianiu prawej ręki od lewej.
10. Cechy których szukam u ludzi: Szukam całych ludzi nie poszczególnych cech.
11. Ulubiony kolor: W zależności od dnia i pory roku teraz czerwony antyzimowy i niebieski wakacyjny.
12. Co byłoby dla mnie największym nieszczęściem? Utrata ukochanej osoby
13. Kim lub czym chciałabym być, gdybym nie była tym, kim jestem? Podróżnikiem fotografikiem.... a może już jestem nim troszeczkę?
14. Czego nie cierpię ponad wszystko? Przemocy, niesprawiedliwości, obojętności
15. Dlaczego lubię Deccorię? Deccoria to te wszystkie kochane baby dekoratorki. Choć jestem tu od niedawna to zachłysnęłam się ich talentami. Aż miło patrzeć na twórczość jaka kotłuje się w ich głowach. To prawie “wojna domowa” na bibeloty i kolory. Podziwiam i dołączam się do achów i ochów dla naszych bab polskich.


 

Pochodzę z Dolnego Śląska, miejsca w którym skumulowane jest więcej zamków, pałaców i dworów niż w pozostałej części Polski. Spotkało mnie to szczęście, że codziennie mogłam iść na spacer w góry i podziwiać bezkresne panoramy, gdzie w tle majaczyła Ślęża.


Dziś droga do własnego domu zaprowadziła mnie na tereny Mazowsza, płaskiego jak patelnia i ubogiego w piękno architektury jaką znałam. Ale to właśnie tu odkryłam sposób na własny dom. Kupiłam drewnianą chałupę do rozbiórki i w trzy miesiące po złożeniu bali już w niej mieszkałam. Bez podłóg, bez kawałka sufitu ale za to z deszczem romantycznie siąpiącym do łóżka .... bo nie było okien na poddaszu. Podróże a raczej włóczęgostwo to dar który oprócz dzikich przygód zahartował mnie tak że nie straszny był mi w domu ziąb zimą ani deszcz jesienią.


I stała się rzecz cudowna przez lata udało mi się ukończyć dom a nawet go przebudować i co najważniejsze zakochać w Mazowszu. To tutaj poznałam, że istnieją żywe skanseny, gdzie ludzie mieszkają w chałupkach krytych strzechą, woda pochodzi ze studni a pola orane są końmi. Tutaj płyną leniwie rzeczki i są lasy wypchane po brzegi jagodami. Teraz chadzam na spacer nad stawy albo do lasu na grzyby lub biorę rower i gnam przed siebie drogami, które nigdy nie widziały asfaltu. A góry? Bywam w nich a w domu mieszkam i jestem szczęśliwa.  Dziś dalej podróżuję, dalej sypiam gdzie się da i zdobywam góry.  Ciągle szukam domów... to już chyba taki nieuleczalny nawyk.


Spotykam też ludzi, którzy uczą mnie czym jeszcze jest dom. Pewna algierska rodzina nie pytając o nic oddała mi swoją skromną kolację i “sypialnie” choć widziała mnie pierwszy raz w życiu a dzieci przyciągnęły mnie do nich za ręce. Czy ja będę kiedyś taka gościnna? Wspomnienia o takich ludziach dekorują mój dom. Po latach jego szukania i tu i na całym świecie wiem, że prawdziwy dom to miejsce w sercu a jego dekoracja ciągle się zmienia.

Sana12 dla Deccoria.pl

Opracowała: Agnieszka Śliwińska

Jeśli znacie fajnych Deccorian o których chcielibyście przeczytać w "Osobowościach" to piszcie maila zawierającego nick i uzasadnienie na adres: agnieszkasliwinska@deccoria.pl

Suma punktów: 84
Tagi: sana

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (21)
joanna2701

Autor: joanna2701
Data: 2012-06-20 10:04:57
Witam serdecznie moze i ja bede miała ten dom wymarzony.....................pozdrawiam ,
ewasz6

Autor: ewasz6
Data: 2011-11-17 19:59:10
No witaj :)) W końcu wiem cos więcej o Tobie, niż to, co juz wiem ;)
Buziaki:)) (Kocia)
sasanka26

Autor: sasanka26
Data: 2011-09-28 16:50:52
Dzięki twojej galerii mój mąż rozkochał się w drewnianych domkach na wsi hihi Jeszcze trochę i będziemy coś szukali :))))))))))))))
bogna01

Autor: bogna01
Data: 2011-08-07 17:42:41
Ponieważ jestem tu od niedawna, dopiero dzisiaj zaczęłam rozglądać się dokładniej po Deccorii i trafiłam na osobowości. I jesteś taka jak wyczułam wcześniej. Nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam serdecznie. Oczywiście kolejne piąteczki.!
Majeczka491980

Data: 2011-02-28 22:38:01
Naprawdę jesteś wyjątkową osobą!!! również marzyłam kiedyś o daaalekich podróżach:) ale nie zrealizowałam tego, ale może kiedyś:) dziękuje za ten wywiad, wspaniale się czyta:) pozdrawiam