Osobowości: Usainka

Data publikacji: 2012-03-12 14:30:00

Zapach wiosny, ranny śpiew ptaków, słoneczne dni, zapach ściętej trawy, stroopwafels, bita śmietana, praca w ogrodzie, banany, książki, jazda na rowerze... to nie wszystko, każdego dnia odkrywam, że jest tyle rzeczy dających radość... kiedyś zrobię z tego obraz :)

Osobowości: Usainka

Usainka jest z nami od 15.02.2010. W tym czasie dodała ponad 400 zdjęć i blisko 900 komentarzy. Uwielbiana za piękne galerie, dobre słowo i artystyczną duszę.

1. Moje motto życiowe:  "Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę." Walt Disney
2. Moje ulubione zajęcie? Sporo tego... począwszy od kreatywnego spędzania czasu, czyli robótki ręczne (robienie na drutach, szycie), malowanie, robienie biżuterii, tworzenie dekoracji do mieszkania, robienie kartek urodzinowych i świątecznych poprzez czytanie książek, piesze wycieczki, nordic walking, spotkania z przyjaciółmi, a kończąc na obserwowaniu śpiącego męża ;) (nie potrafię się nudzić...).

3. Na czym polega doskonałe szczęście na ziemi? Dla mnie to brak trosk, obecność bliskich wokoło, zdrowie, realizacja planów i marzeń.
4. Ulubiona muzyka: Duży przekrój; od rock’a, pop, gospel, country, blues... wszystkiego po trochu ;)
5. Ulubieni bohaterowie rzeczywistości: moi rodzice.
6. Co wzbudza we mnie lęk? Poważna choroba, myśl o odejściu bliskich.
7. Kiedy kłamię? Hmm.. staram się unikać kłamstwa, jednak niekiedy mi się to nie udaje ;) ogólnie wolę nie mówić nic, niż skłamać...
8. Dar natury, który chciałabym posiadać: Chciałabym umieć uszczęśliwiać ludzi.
9. Jak chciałabym umrzeć? Z uśmiechem na ustach i wiarą, że przechodzę do lepszego świata...
10. Obecny stan mojego umysłu: niespokojny.

11. Błędy, które najłatwiej wybaczam? Nie dzielę błędów na łatwe lub trudne do wybaczenia. Albo się wybacza, albo nie. Ja staram się wybaczać, ale jest to ciężka sztuka.
12. Co najbardziej cenię u przyjaciół? szczerość, poczucie humoru, zaufanie, spontaniczność.
13. Słowa, których nadużywam: pytałam znajomych, czy jest takie słowo, ale stwierdzili, że nie nadużywam żadnego... jedynie mój mąż zażartował, że często mówię „Ale jesteś przystojny” ale to chyba dobrze, nie...? ;)
14. Jaki talent chciałabym mieć? Chciałabym umieć malować,  tak naprawdę ładnie... jak np. Wendipo.
15. Za co lubię deccorię: „lubię”, to za małe słowo... „uwielbiam” jest już lepsze. Uwielbiam za to, że ukształtowała i pomogła nazwać moje style wnętrz. Uwielbiam za to, że motywuje do działania i dzięki niej się rozwijam. Uwielbiam ludzi z deccorii, którzy dodają mi skrzydeł, a czasem też sprowadzają na ziemię.

Każdy człowiek ma swoje miejsce na ziemi... ja swoje miejsce mam w górach, w miejscu nazywanym przez wielu „Perłą Beskidu Śląskiego”- w mojej Wiśle.  Urodziłam się tu i dorastałam, wśród znanych mi ludzi, wśród natury, wiślańskiego folkloru i pomimo fascynacji innymi krajami wiem, że tutaj jest moje miejsce. Pomimo tego, że moje miasto stało się bardzo sławne, dzięki p. Adamowi, (a co za tym idzie odwiedzane przez wielu turystów), to dalej jest to miejsce magiczne, gdzie tradycja styka się nowoczesnością, ludzie „rzóndzó” a nie „rozmiawiają” a góry dookoła przypominają rzymskie Koloseum (w szczególności w mojej dolinie Jawornik). Wisła jest również ewenementem na skalę kraju. Szacuje się, że działa tutaj 12 różnych wyznań religijnych To uczy nas tolerancji i szacunku do siebie nawzajem.Jestem osobą, która ciągle musi coś robić, zmieniać, ulepszać... nie inaczej jest w moim mieszkaniu; pomysły najczęściej rodzą się same, ale jest ich czasem tak dużo, że z wykonaniem muszą trochę poczekać. Odstawiam je wtedy na listę „Do realizacji w najbliższej przyszłości” i czekają tam cierpliwie aż nadejdzie ich pora. Aktualnie na pierwszym miejscu listy jest ogromny, 50 cm zegar, który czeka na realizację. Widziałam już takie zegary na deccorii, ale są za drogie, więc stwierdziłam, że zrobię sama.

Często robię też ręcznie jakieś mniejsze lub większe podarunki dla rodziny i przyjaciół. Zasadę, że lepiej zrobić coś samemu, niż kupić gotowy prezent wpajał mi od dziecka mój tata. Dla mnie wykonanie czegoś jest pewnego rodzaju spełnianiem się, i jestem w „siódmym niebie” widząc uśmiech i radość obdarowanej osoby. Wspaniałe uczucie.

Pisząc ten tekst, patrzę na kartkę, która nosi tytuł: „J’adore” Znajduje się ona na ścianie koło komputera i jest to lista uwielbianych przeze mnie rzeczy , która ciągle się powiększa. Co znajduje się na tej liście? Zapach wiosny, ranny śpiew ptaków, słoneczne dni, zapach ściętej trawy, stroopwafels, bitą śmietanę, pracę w ogrodzie, banany, książki, jazdę na rowerze... to nie wszystko, każdego dnia odkrywam, że jest tyle rzeczy dających radość, więc dopisuję je ciągle do listy... kiedyś zrobię z tego obraz :)

Moją i mojego męża pasją są podróże. Zwiedzamy więc nowe kraje, oglądamy i podziwiamy te wszystkie miejsca, których widok zapiera dech w piersiach. Podczas podróży prowadzę mój dziennik, w którym znajdują się notatki z krajów, które zwiedzamy. Opis nowych miejsc, zwyczajów ludzi, rzeczy, które nas zaskakują. To tak na starość... żeby nie zapomnieć, gdzie się było i co zobaczyło :)

Na deccorii staram się pokazywać moje mieszkanie oraz własne prace, które spotykają się raz z pozytywnymi opiniami, innym znów razem z krytyką. Nie obrażam się, ale cenię wszystkie komentarze. Jestem szczera i lubię, jeżeli inni są tacy w stosunku do mnie.

Pozdrawiam serdecznie i bardzo mi miło, że mogłam podzielić się z Wami tymi kilkoma sprawami :)

Usainka dla Deccoria.pl

Jeśli znacie fajnych Deccorian o których chcielibyście przeczytać w "Osobowościach" to piszcie maila zawierającego nick i uzasadnienie na adres: agnieszkasliwinska@deccoria.pl

Agnieszka Śliwińska/Deccoria.pl

Suma punktów: 75

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (15)
janina48

Autor: janina48
Data: 2012-07-27 22:32:53
..ciekawa z Ciebie osóbka..
usainka

Autor: usainka
Data: 2012-03-15 15:14:37
Dziękuję ślicznie za miłe komentarze :) Bardzo wiele to dla mnie znaczy :) Pozdrawiam serdecznie!
lamania

Autor: lamania
Data: 2012-03-13 21:20:27
Usainka! ślicznie dziękuję za porady, aż sobie wyobraziłam jak to ma wyglądać i chyba nie wytrzymam do weekendu tylko przy najbliższej okazji zajmę się rewolucją z ozdobami w karczmie. Jak tylko skończę będę się chwalić nową galerią! :) ściskam mocno i życzę spokojnej nocki :-)
kakainka84

Autor: kakainka84
Data: 2012-03-13 14:56:39
Nowo odkryta Usainka, i ja się cieszę, że mogłam Cię poznać na żywo... i zostać obdarowana przez Ciebie, własnoręcznie zrobioną kartką - dziękuję!!
ewoonia1

Autor: ewoonia1
Data: 2012-03-13 12:25:13
Miło poznać Cię bliżej:)
Pozytywna postać:)
Pozdrawiam serdecznie :)