Aloes dla zdrowia i urody

Data publikacji: 2014-07-15 11:00:00

Aloes jest rośliną leczniczą szeroko stosowaną w medycynie naturalnej, kosmetologii i diabetologii. Już Egipcjanie ponad 3000 lat temu znali wszechstronne zastosowanie aloesu - nazywali go „rośliną nieśmiertelności”. Nefretete wykorzystywała go jako kosmetyk wzmacniający włosy i cerę. A grecki lekarz Dioskurydes w 75 r. w swojej wielotomowej farmakopei zawarł kilkaset przepisów na leki z wykorzystaniem aloesu.

Aloes dla zdrowia i urody

Aloes – lekarstwo z tradycjami – jest wykorzystywany do produkcji rozmaitych specyfików leczniczych: żeli, kapsułek, soków i olejów. Pomaga w leczeniu m.in. alergii, biegunek, oparzeń, trądziku. Szeroko stosowany jest w aromaterapii, pielęgnowaniu urody i na poprawę samopoczucia, a także w leczeniu zwierząt.

Książka „Aloes dla zdrowia i urody” zawiera przepisy na domowe kosmetyki i leki z aloesu na różne dolegliwości, informacje na temat zastosowania aloesu w aromaterapii oraz opis zastosowania aloesu w leczeniu licznych schorzeń w ujęciu od A do Z. Znajdziemy w niej również wiadomości na temat wpływu aloesu na naszą urodę (ze specjalnym rozdziałem dla mężczyzn), wyczerpujące informacje na temat składników, zastosowania i hodowli aloesu oraz wykorzystania aloesowych produktów.

Rozdział „Aloes w zdrowej diecie” zawiera przepisy na zdrowe smakołyki oraz jak wykorzystać aloes w połączeniu z miodami i kamieniami szlachetnymi.

Nie istnieją cudowne lekarstwa „na wszystko”, ale dzięki tej książce poznasz wielką siłę aloesu, a praktyczne porady ułatwią ci prowadzenie zdrowego życia z aloesem.

Patroni medialni: MagiaKobiet.pl, Poradnikzdrowie.

Autor: Elke van Eick
Wydawnictwo RM
Stron: 192
Format: 165x210

Książka już niedługo do wygrania w naszym konkursie! :)

Agnieszka Śliwińska/Deccoria.pl

Suma punktów: 0
Tagi: aloes, dla, zdrowia, urody, RM

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy