8 rzeczy, które przyciągają do domu szczęście i bogactwo

Data publikacji: 2017-08-25 10:00:00

Zgodnie z niektórymi wierzeniami i przesądami, jeśli uprawiamy w domu kaktusy, mamy czarne drzwi i notorycznie nie naprawiamy cieknących kranów, czeka nas nieuniknione nieszczęście. Jak zatem odwrócić zły los i przyciągnąć do domu powodzenie? Półżartem, pół serio przedstawiamy listę przedmiotów, które warto trzymać w domu, bo przyciągają do niego tylko sukces i pomyślność.

8 rzeczy, które przyciągają do domu szczęście i bogactwo

Wiecie już, że czarne drzwi, lustra, kaktusy, zepsute zegary i przeciekające krany to nie najlepsze elementy wystroju mieszkania. Według różnych wierzeń i przesądów przynoszą swoim właścicielom pecha. Dziś przedstawimy kilka wnętrzarskich talizmanów, które charakteryzują się odwrotnym działaniem – mają przyciągać same sukcesy, powodzenie i fortunę.

Dzwoneczki
Najlepiej lekkie, takie, z których dźwięk wydobywa się na skutek poruszania przez wiatr. Powieszone przy drzwiach wejściowych, zapraszają do domu nie tylko szczęście, ale i pieniądze. Dźwięczny, delikatny w formie instrument z łatwością dopasuje się do wystroju w każdym stylu.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Podkowy
Każdy wie, że podkowy przynoszą szczęście. Nikt natomiast nie wie, w którą stronę powinny być skierowane, aby ich działanie było najpełniejsze. Już śpieszymy z wytłumaczeniem: kierunek zawieszenia warto wybrać w oparciu o bieżące potrzeby. Umieszczona ramionami do góry (jak litera „U”), będzie przyciągała szczęśliwe zbiegi okoliczności. Odwrócona uchroni mieszkańców przed zawiścią, zazdrością oraz wizytami nieproszonych gości. Ważny jest również materiał, z którego podkowa powstała. Pozytywne działania przypisuje się tym wykonanym z żelaza.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Siła przedpokoju
Zgodnie z tym, co głosi feng shui, wystrój przedpokoju przyciąga do domu bogactwo i powodzenie. Co powinno znaleźć się w tym często zaniedbywanym pomieszczeniu? Przede wszystkim zdobione wazony wypełnione bukietami świeżych kwiatów! Niepożądane są natomiast buty i kurtki ułożone w widocznym miejscu. Dla wzmocnienia pozytywnego efektu lepiej za każdym razem chować je do szafy.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Szczęśliwe kolory drzwi
Chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, kolory mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Według starożytnych chińskich wierzeń barwy decydują także o życiowym powodzeniu. Wspomożemy szczęście rodzinne, odpowiednio malując drzwi w naszych mieszkaniach: te wychodzące na północ powinny być granatowe, te na południu — czerwone lub pomarańczowe. Skrzydła wejściowe od wschodu dobrze jest pokryć białą lub szarą farbą. Drzwi po stronie zachodniej nie zaburzą rodzinnej sielanki, jeśli będą miały brązowy odcień.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Ułożenie mebli
Uważa się, że rozmieszczenie mebli wypoczynkowych tak, aby mieściły się na planie koła, sprzyja cyrkulacji pozytywnej energii w naszych czterech kątach. Gdybyście zatem zastanawiali się nad reorganizacją salonu, pamiętajcie, by wszystkie meble były ułożone właśnie w ten sposób.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Bambus
Bambus ostatnimi czasy sporo zyskał na popularności jako modna dekoracja wnętrza — i słusznie. Jest nie tylko dekoracyjny, ale też przynosi szczęście! Jego zdrewniałe łodygi zapewniają ład, harmonię i spokój — coś, czego chyba najbardziej nam brakuje w zabieganym świecie. W dodatku ich obecność w przestrzeni pracy, np. domowym biurze, podnosi produktywność i poprawia nasz nastrój.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Przeczytaj: Dlaczego warto mieć w domu aloes?

Zioła i kwiaty
Również uprawianie roślin może przynieść nam szczęście. Miło jest obserwować efekty pracy własnych rąk, jeszcze milej jest być włączonym w splot pozytywnych wydarzeń i pomyślnych zbiegów okoliczności. Według wierzeń niektórych kultur możne nam to zapewnić zieleń pokojowa (sic!), a w szczególności aloes, jemioła (sprzyja płodności i powodzeniu, chroni dom przed piorunami) oraz kwiaty i krzewy o okrągłych mięsistych liściach (równoważą i harmonizują energię, przepływającą przez nasze domostwo).

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Łapacze snów
Łapacze snów to czołowe dekoracje w delikatnych eterycznych stylach aranżacyjnych, takie jak uroczy shabby chic, klimatyczny vintage czy dekadenckie boho. Owszem, plecione indiańskie amulety dodają sypialniom i salonom nastrojowego klimatu, mimo to dekoracyjność to nie jedyna ich funkcja. Indianie z Ameryki Północnej z plemion Kri czy Ojibwa wierzyli, że łapacze wychwytują koszmary, zapewniając swoim właścicielom tylko dobre i pomyśle sny.

Deccoria.pl

Zdjęcie główne: 123RF/PICSELL

Zobacz także: Pechowe przedmioty, które masz w domu 

Przeczytaj także:

Elektrośmieci. Daj im drugą szansę!

Odpocznij od zgiełku – poznaj styl eko

Jak pozbyć się starego sprzętu AGD?

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy