Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Róże to bez wątpienia jedne z najbardziej pożądanych roślin wśród miłośników ogrodnictwa. Tworzą bardzo okazałe kwiaty, które zaskakują nas bogactwem form i barw. Wiosna to czas, kiedy musimy zadbać o krzaki, dzięki czemu będą ciszyć oczy długim i spektakularnym kwitnieniem. W tym okresie możemy przystąpić do przycinania róż, jest to też ostatni dzwonek, by je przesadzić. Podpowiadamy, jak to zrobić dobrze i bez szkody dla roślin.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ta niepozornie wyglądająca roślinka w przydomowej uprawie ma same zalety. Okrywa całe połacie terenu głęboką zielenią, a wszystko bez większego wsparcia słońca, ponieważ kopytnik pospolity potrzebuje go naprawdę niewiele. Co więcej, to rodzimy gatunek zimozielony, któremu niestraszne są ujemne temperatury, dlatego nawet w czasie mrozów będzie on żywą dekoracją ogrodu. Dowiedz się, jak uprawiać kopytnik pospolity, nie byle jaką roślinę, wyróżnioną nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za niezwykłe walory ogrodowe.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kosmosy, nazywane również onętkami lub warszawiankami, to jedne z najpiękniejszych roślin na letnich rabatkach. Delikatne, zwiewne, kolorowe i przede wszystkim proste w uprawie kwiaty może mieć na swojej działce każdy ogrodnik, nawet ten początkujący. Pięknem onętek możemy cieszyć się nawet kilka tygodni wcześniej niż zwykle, jeśli zastosujemy pewną prostą metodę. Sprawdź, kiedy i jak wysiewać kosmosy, żeby szybko zakwitły.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Uprawa pomidorów we własnym ogrodzie daje mnóstwo satysfakcji. Są one zdecydowanie smaczniejsze od tych kupowanych w sklepie i, co najważniejsze, pozbawione chemii oraz sztucznych dodatków. Niestety przy produkcji rozsady w domu możemy napotkać różne problemy. Jednym z nich jest żółkniecie sadzonek pomidorów. Jest to wyraźny sygnał, że roślinom coś dolega. Dlaczego sadzonki pomidorów żółkną oraz jak je pielęgnować, aby uniknąć takich problemów? Podpowiadamy.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Nie tylko rośliny ozdobne zapewniają naszemu ogrodowi piękny wygląd. Trawnik jest jego równie ważną częścią. Zaniedbany może odbierać naszej działce uroku, a nawet wygody. Dlatego jeśli zauważyłeś pomiędzy trawą pierwsze oznaki chwastów, szybko działaj. Prosty oprysk pomoże ci uporać się z nawet najbardziej uporczywymi niechcianymi gośćmi.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

W poprzednich latach zdarzyło ci się, że zebrane z grządki marchewki były krzywe, powykręcane lub rozdwojone? W tym roku zapewne chcesz tego uniknąć. Deformacja korzeni tego warzywa jest problemem, który może dotknąć każdego ogrodnika – zarówno doświadczonego, jak i początkującego. Wbrew powszechnemu przekonaniu przyczyną nie są nasiona. Dlaczego marchew rośnie zniekształcona? Jak ją uprawiać, by korzenie były proste? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Turkuć podjadek, niepozorny mieszkaniec naszych ogrodów, wywołuje znaczne straty w uprawach, stając się źródłem frustracji dla wielu ogrodników. Chociaż zwalczanie tego szkodnika może okazać się zadaniem wymagającym czasu i wysiłku, istnieją skuteczne metody, które mogą ograniczyć jego obecność. Zrozumienie biologii i zachowań turkucia podjadka jest kluczowe w opracowaniu strategii obronnej, która zapobiegnie dalszym zniszczeniom.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Skórki ziemniaczane zawierają dużo witamin i minerałów, takich jak potas, żelazo czy jod, dlatego świetnie sprawdzą się jako nawóz do porzeczek. Ten trik stosuje bardzo wielu doświadczonych ogrodników. Podpowiadamy, kiedy i jak sadzić porzeczki oraz jak odpowiednio je pielęgnować i nawozić.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Przestrzeń znajdująca się przed wejściem do domu jest najbardziej reprezentacyjna i wyeksponowana. To ta część ogrodu, na którą patrzy najwięcej oczu, dlatego warto zadbać o to, by była niezwykle efektowna, nawet jeśli obszar ten nie jest zbyt duży. Zastanawiasz się, jak zaaranżować tak ważne miejsce? Sprawdź, co posadzić na wąskiej rabacie przed domem, by przykuwała wzrok nawet z daleka.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Nie można sobie wyobrazić wiosennego ogrodu bez młodej rzodkiewki. Warzywo to należy do dziecinnie prostych w uprawie i jest szybko gotowe do zbioru. Niekiedy jednak, zanim zdążymy nacieszyć się jej smakiem, zostaje zaatakowana przez żarłoczne larwy, które drążą w korzeniach długie korytarze. Na szczęście, stosując się do kilku zasad, możemy zabezpieczyć cenne plony przed szkodnikami. Sprawdź, co zrobić, żeby rzodkiewka nie była robaczywa.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Balkon pełen pięknych, kolorowych kwiatów to marzenie wielu z nas. Najlepszym czasem na sadzenie roślin jest maj, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć uprawę już w  kwietniu. Jest to miesiąc, podczas którego coraz bardziej zaczynamy czuć wiosenny klimat – temperatura powietrza stopniowo wzrasta, a dni stają się coraz dłuższe. Mimo to kwiecień może zaskoczyć przymrozkami, dlatego warto postawić na rośliny, którym nie przeszkadzają zmienne temperatury. Sprawdź, które kwiaty można już śmiało posadzić na balkonie.    

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Nawożenie winorośli jest niezwykle istotne, gdyż odgrywa kluczową rolę dla jej zdrowego wzrostu i owocowania. Dzięki dostarczeniu roślinom niezbędnych składników odżywczych możemy uzyskać obfite plony o wysokiej jakości. Jeśli zastanawiasz się, czym nawozić winorośl wiosną, spieszymy z pomocą. Przedstawiamy naturalne nawozy, które pozwolą cieszyć się obfitym plonem oraz dużymi i słodkimi gronami.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Owoce poziomki są dla wielu osób ulubionym letnim przysmakiem. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się ich słodyczą, musimy zapewnić roślinie odpowiednie warunki do rozwoju. Sprawdź, w jaki sposób oraz kiedy sadzić poziomkę w ogrodzie, aby latem obficie obrodziła. Pamiętaj, że właściwa pielęgnacja może sprawić, że owoce będą duże i przepyszne.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kleszcze są nieodłącznym elementem letniego krajobrazu. Z roku na rok rośnie problem przenoszonych przez nie groźnych chorób. Obecnie te małe pajęczaki można spotkać nie tylko w lasach, ale także w przydomowych ogrodach, gdzie stanowią prawdziwe zagrożenie dla zwierząt i ludzi. Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu? Sposobów jest kilka. Najskuteczniejsze jednak okazują się naturalne opryski na kleszcze. Dowiedz się, z jakich roślin je przygotować.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.