Inspirujące style ogrodowe

Data publikacji: 2017-03-11 08:00:00

Ogród, który będzie się wyróżniał na tle innych, to marzenie wielu ogrodników. Poznajcie najciekawsze style, którymi warto inspirować się, zakładając i aranżując swój zielony zakątek.

Inspirujące style ogrodowe

Styl to grupa cech pozwalająca przyporządkować dany wytwór do określonego nurtu lub epoki. Dla ogrodów tymi wyznacznikami formalnymi będą przede wszystkim zastosowane gatunki roślin i małej architektury. Aby znaleźć estetykę, która najbardziej przypadnie nam do gustu, warto zastanowić się, ile czasu możemy poświęcić na pielęgnację roślin, a także, jak dalece nasza koncepcja dopasuje się do otoczenia i budynku, z którym ogród sąsiaduje. Równie istotne są wymiary działki, jaką będziemy aranżować – niektóre z niżej wymienionych stali potrzebują dużo wolnej przestrzeni.

Ogród nieformalny
Przez wgląd na swoją „nieformalność”, styl ten nie narzuca nam szczegółowych wytycznych, wręcz przeciwnie, pozwala na swobodny dobór roślin czy elementów architektury.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Zwykle stanowi funkcjonalne połączenie wielu różnych stylistyk, przy czym żadna z nich nie odgrywa dominującej roli. Poszczególne obszary w ogrodzie dobrze ze sobą współgrają, jednocześnie mocno się odróżniając. W ogrodzie nieformalnym łatwo wydzielić strefy, z których każda spełnia inną funkcję – rekreacyjno-wypoczynkową, gospodarczą, użytkową, izolacyjną itd. Tak bez zgrzytu przenikać się mogą uporządkowany taras, przestronny, równo ścięty trawnik, wysokie rabaty tak charakterystyczne dla stylu rustykalnego, oraz niewielki warzywnik.

1 2 3

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy