Jak zrobić ogród w terrarium?

Data publikacji: 2017-02-11 09:00:00

Terrarium garden, czyli mini ogród w słoju to świetna alternatywa dla tradycyjnych doniczek. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko piękny, intrygujący wygląd, ale też łatwość utrzymania i pielęgnacji roślin zamkniętych w szklanym naczyniu. Jak wykonać go krok po kroku? Zobaczcie!

Jak zrobić ogród w terrarium?

Chociaż ich finezyjny wygląd sugeruje inaczej, stworzenie miniaturowych ogrodów w szklanych naczyniach wcale nie jest trudnym zadaniem. Wymaga ono jedynie szczypty wyobraźni i umiejętności manualnych.

Do stworzenia terrarium dla roślin potrzebne będą:
- szklany pojemnik (akwarium, duży kieliszek, słoik);
- ziemia;
- drenaż;
- rośliny;
- węgiel aktywny (opcjonalnie);
- patyczki, łyżeczki i inne narzędzia do przegrzebywania podkładu;
- elementy dowolne dekoracyjne np. ozdobne kamyczki lub muszelki.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Pojemnik powinien być głęboki, z wystarczająco szerokim otworem, tak aby zmieściła się w nim ręka — dzięki temu łatwiej będzie nam w nim operować. Jeśli dysponujemy naczyniem z odzysku, używanym wcześniej do przechowywania innych rzeczy, warto go dokładnie umyć i wyparzyć.

Z reguły wybór roślin uzależniony jest od naszego zamysłu, chociaż warto sięgać po okazy wolnorosnące. W słoiku można uprawiać niemal każdy gatunek, najlepiej jednak łączyć w nim te o podobnych wymaganiach. Komponowanie roślinnego terrarium porównać można do tworzenia pełnowymiarowego ogrodu, w którym zwykle staramy się grupować rośliny rosnące w zbliżonych warunkach i o podobnym sposobie pielęgnacji.

1 2 3

Suma punktów: 5

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy