Zieleń w środku zimy, czyli kompozycje z sukulentów

Data publikacji: 2017-12-29 15:00:00

Sukulenty to idealne rośliny dla tych, którzy żadną miarą nie mogą utrzymać przy życiu kwiatków na swoich parapetach. Są niewymagające - prawie nie potrzebują wody, a do życia wystarczy im odrobina słońca. Jak tworzyć z nich imponujące kompozycje? W "Dzień Dobry TVN" dekoratorka Anna Piotrowska pokazała, jak sadzić sukulenty i jak przygotowywać z nich efektowne dekoracje.

Zieleń w środku zimy, czyli kompozycje z sukulentów

Sukulenty
Gatunki, które przetrwają niedogodne warunki, dobrze zniosą suche powietrze i nie będą wymagały zraszania,  zostały wyposażone przez naturę w odpowiednie mechanizmy zabezpieczające. Zgrubiała skórka na liściach oraz zmniejszona ilość aparatów szparkowych pozwala im ograniczyć straty, a specjalnie zbudowane tkanki pędowe i liściowe umożliwiają jej magazynowanie. Dodatkowy zapas wody, może zostać zgromadzony również w zgrubiałych korzonkach. Do grupy sukulentów zaliczamy: różne gatunki gruboszy, kalanchoe, agawy, gasterie i nolina.

Jak pokazuje dekoratorka Anna Piotrowska, wykonanie z nich oryginalnej dekoracji jest niezwykle proste i zamyka się w kilkunastu złotych. 

Zobacz materiał poniżej:

Deccoria.pl
Źródło: x-news.pl

Zobacz również: Rośliny, które nie boją się kaloryfera

Zbyt wysuszone i nadmiernie nagrzane powietrze od kaloryfera może bardzo zaszkodzić roślinom doniczkowym. Na szczęście są gatunki, które zniosą te warunki.

Rośliny, które nie boją się kaloryfera

Zobacz również: Roślinka, która przyciąga pieniądze jak magnes

Grubosz to sukulent o krzaczkowatym pokroju. Wyglądem przypomina drzewko bonsai, często też bywa wybierany przez początkujących na obiekt tego rodzaj uprawy. Jest łatwy w pielęgnacji i wytrzymały - znosi nawet niemałe zaniedbania w pielęgnacji. Jak uprawiać grubosza?

Roślinka, która przyciąga pieniądze jak magnes
Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy