Czyszczenie parą – fakty i mity

Data publikacji: 2014-10-23 09:00:00

Czyszczenie parą myje, dezynfekuje, nie pozostawia po sobie żadnego zapachu? A może niedokładnie domywa powierzchnie i jest mało uniwersalne? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie i dowiedz się, które z nich to fakty, a które mity.

Czyszczenie parą – fakty i mity

Czyszczenie parą nie zabija bakterii: MIT - Skuteczność eliminacji mikroorganizmów przy czyszczeniu parą to ponad  99%. Temperatura u wylotu dyszy waha się od 80° C do 120° C, natomiast większość mikroorganizmów ginie już w temperaturze 85 ° C. Dzięki temu mamy pewność, że czyszczone przez nas powierzchnie będą nie tylko czyste, ale też właściwie zdezynfekowane.

Parownice nadają się do czyszczenia powierzchni materiałowych: PRAWDA - Przewagą czyszczenia parą jest minimalna zawartość wody używanej przy myciu, dzięki czemu przedmioty takie jak tapicerki, dywany, obicia materiałowe czy materace schną dużo szybciej, niż te prane w sposób tradycyjny.

Mopy parowe mają wiele zastosowań: PRAWDA - Na rynku jest wiele dostępnych końcówek dyszy do odkurzaczy parowych, dzięki temu można jest zamienić w wielofunkcyjne maszyny do czyszczenia. Można nimi czyścić m.in.: sprzęty AGD, meble, żaluzje, płytki, fugi, okna, lustra, dywany i wykładziny.

Mycie parą jest drogie: MIT - Ceny mopów parowych wahają się w granicach odkurzaczy elektrycznych. Parownice są od nich nieco droższe, ale mają za to szersze zastosowanie. Oszczędność wody w stosunku do czyszczenia wodą pod ciśnieniem to prawie 90% (parownice zużywają nie więcej jak 4 lity wody na godzinę).

Mopy parowe są niezawodne: MIT - Maszyny czyszczące parą ulegają awariom z większą częstotliwością, niż tradycyjne odkurzacze. Najczęściej występującym problemem jest cieknięcie wody. Dlatego kupując ten sprzęt, starajmy się wybierać sprawdzonych producentów i zawsze upewniajmy się, że podlega gwarancji.

Czyszczenie parą odbywa się bez środków chemicznych: PRAWDA - Jest to proces, który w większości przypadków nie wymaga używania żadnych detergentów. Dzięki temu nie pozostawia śladów i jest bezpieczny dla alergików.

Parownice i mopy parowe zyskują coraz większą popularność w Polsce. Jak każde rozwiązanie mają swoje plusy i minusy. Rozważając taki zakup warto zastanowić się, czy naprawdę go potrzebujemy i jak często będziemy go używać. Dobrze też pomyśleć, gdzie będziemy go przechowywać (gabaryty parownic są większe niż przeciętnego odkurzacza) i czy zrekompensuje on nasz wydatek finansowy.

Dorota Śmietana/ Deccoria.pl

Zobacz najpiękniejsze łazienki Polaków!

 

Suma punktów: 5

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (3)
butterfly31

Autor: butterfly31
Data: 2017-12-20 13:40:37
Czyszczenie parowe to najlepsza metoda likwidacji alergenów. Regularnie zamawiam do domu usługi czyszczenia parowego w firmie Roco-Clean działające na terenie Warszawy i pobliskich miejscowości. Usługi nie są drogie, a efekty warte każdej wydanej złotówki, co docenia w szczególności alergicy.
www.czyszczenie-parowe.pl
andziks

Autor: andziks
Data: 2015-05-08 14:58:53
Proszę bardzo - szorowarki.pl Kwestia tego jaki budżet i powierzchnia, ale generalnie pod większe powierzchnie, szczególnie firmowe i magazynowe, lepszego rozwiązania na pewno nie znajdziecie.
frezja56

Autor: frezja56
Data: 2014-10-23 12:56:22
Jestem na etapie poszukiwań mopa parowego..czy ma ktoś doświadczenia w tym temacie? jaka firma itd.