Warsztaty w Akademii Kulinarnej Whirlpool w Warszawie

Data publikacji: 2016-07-02 12:00:00

Warsztaty kulinarne odbywają się cyklicznie co sobotę w godzinach popołudniowych lub porannych. Prowadzone są przez prawdziwych entuzjastów kuchni, którzy chcą się dzielić miłością do jedzenia i edukować w zakresie świadomego odżywiania. Nasze warsztaty kulinarne to nie tylko kurs gotowania, ale też doskonała okazja do zabawy i odstresowania się z dala od codziennych obowiązków, z kieliszkiem dobrego wina i w doborowym towarzystwie.

Warsztaty w Akademii Kulinarnej Whirlpool w Warszawie

Za kuchnię włoską oraz inspiracje tradycją kulinarną basenu Morza Śródziemnego odpowiedzialny jest rodowity Włoch z Lombardii, Marco Ghia, szef Akademii Kulinarnej Whirlpool w Warszawie. Jego specjalność to risotto, chociaż makaron też jest bliski jego sercu. Kuchnia Marco pachnie ziołami, tętni kolorami i chętnie czerpie z bogatej tradycji regionalnej Półwyspu Apenińskiego, gdzie praktycznie każde miasteczko czy wioska może się pochwalić swoim niepowtarzalnym daniem. Warsztaty z Marco mają styl nieskrępowanej zabawy w bliskim gronie znajomych, gdzie gwar rozmów i dźwięk sztućców sugestywnie przypominają atmosferę włoskiego domu. Marco Ghia jest stałym gościem na łamach prasy, radia i telewizji. Prowadzi też bloga www.marcoghia.pl.

Pozostali członkowie załogi Akademii Kulinarnej Whirlpool rekrutują się spośród doświadczonych szefów kuchni, znanych i uznanych blogerów, dietetyków. Większość z nich ma na koncie autorskie książki. To postacie kolorowe i nietuzinkowe, jak chociażby Dominika Wójciak, zwyciężczyni III edycji MasterChefa, autorka świetnie przyjętej książki pt. „Warzywo” i najnowszej publikacji „Ziarno”. Dominika, mimo że nie stroni od mięsa, najbardziej ukochała sobie warzywa, które zestawia z często zaskakującymi składnikami i przyprawami, nie gubiąc przy tym smaku. Warsztaty Dominiki Wójciak cieszą się ogromną popularnością. Jej zatwardziali fani potrafią przejechać nawet pół Polski, by móc gotować pod jej czujnym okiem.

W progach Akademii Kulinarnej Whirlpool w Warszawie gotowały też dwie znane blogerki wegańskie – Alicja Rokicka aka Wegan Nerd http://wegannerd.blogspot.com/ oraz Maia Sobczak, autorka bloga Qmamkasze.pl. Maia kieruje się zasadą równowagi i szkołą środka, pasjonuje się wpływem naturalnych składników na organizm i psychikę, wierzy że sekret szczęścia ukryty jest w codzienności, prostocie, zwykłych gestach, a dobre podstawy buduje się od dzieciństwa. Mama 7-letniego Hugo, największego krytyka jej poczynań kulinarnych. Natomiast Wegan Nerd jest jedną z pierwszych w Polsce propagatorek kuchni roślinnej, właścicielką lauru Kulinarnego Bloga Roku 2014 oraz Bloga Roku 2015 przyznanego przez 100 Best Poland Restaurants. Śniadaniowe propozycje Wegan Nerd zachwycały bogactwem faktur, smaków i kolorów, podczas gdy Maia Sobczak uczyła, jak szukać życiowej równowagi poprzez staranne i przemyślane wybory żywieniowe. Oba spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i na pewno pojawią się ponownie w kalendarzu jesiennych warsztatów.Gdy pofolgujemy sobie przy stole, na ratunek wszystkim sybarytom przychodzi nasza zaprzyjaźniona pani dietetyk, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, która w sposób lekki, smaczny i przyjemny zachęca do oczyszczenia organizmu z toksyn, pośpiechu i śmieciowego jedzenia. Fachowo, ale przystępnie tłumaczy, co zrobić, by detoks miał sens i zachęca, by krytycznie przyjrzeć się swojej diecie. Jest zwolenniczką metody małych kroków, wychodząc z założenia, że jeść można praktycznie wszystko, jednak kluczem do sukcesu jest umiar i właściwe proporcje.

Sukces w kuchni i łatwość gotowania zapewniają najwyższej klasy urządzenia marki Whirlpool www.whirlpool.pl oraz Kitchen Aid kitchenaid.pl, a warsztaty gotowania odbywają się pełni urządzonej kuchni i jadalni.

Gotowanie to zabawa, radość i bycie razem! Przekonaj się i przyjdź do nas na warsztaty akademiakulinarnawhirlpool.pl/warsztaty

Gotuj na luzie!

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy