Oglądaj świat przez czyste okna. 19-25 marca już po raz piąty obchodzimy Tydzień Czystych Okien

Data publikacji: 2018-03-22 08:00:00

Obowiązki związane z wiosennym sprzątaniem nie należą do najprzyjemniejszych. Mycie okien pochłania mnóstwo czasu i pracy. Wycieranie i polerowanie szyb zazwyczaj kończy się smugami i zaciekami. Jednak nie musi tak być! Oto kilka wskazówek, jak umyć okna, by osiągnąć wymarzony rezultat, ale się przy tym nie przepracować.

Oglądaj świat przez czyste okna. 19-25 marca już po raz piąty obchodzimy Tydzień Czystych Okien

Tydzień Czystych Okien
Tydzień Czystych Okien to inicjatywa mająca na celu promowanie idei czystych okien oraz poprawę jakości otoczenia, w którym żyjemy. Wydarzenie to ma również symbolicznie rozpoczynać wiosenne porządki, zawsze na tydzień przed Wielkim Tygodniem. W tym roku TCO przypada w dniach 19 – 25 marca i obchodzone jest po raz piąty.

Babcine sposoby na okna bez smug
Ocet, rajstopy, gazety to babcine sposoby, które z pewnością są skuteczne, ale i bardzo czasochłonne. Myć okna można na wiele sposobów. Jednak wiele z nich kojarzy nam się ze żmudnym szorowaniem, wszechobecną, lejącą się po parapecie wodą i uporczywymi smugami... Nie każdy lubi czuć ocet w całym domu, albo godzinami polerować powierzchnie mniej lub bardziej znoszonymi rajstopami.Nowoczesne rozwiązania

Zamiast pielęgnować babcine tradycje czasem lepiej sięgnąć po nowoczesne akcesoria. Na ryku dostępna jest cała gama różnorakich myjek i ściągaczek, jednak na szczególną uwagę zasługują rozwiązania na miarę XXI wieku jak np. odkurzacze do szyb. Marka Leifheit – organizator akcji Tydzień Czystych Okien, na tę właśnie okazje, proponuje Polakom, swoje bestsellerowe rozwiązanie  jakim jest odkurzacz do szyb Dry&Clean. To nowoczesny sprzęt, który zbiera wodę i bród z okien, luster, kabin prysznicowych i wszelakich gładkich powierzchni. Odkurzacz do szyb całkowicie odmieni sposób mycia okien. Z jego pomocą będzie to zdecydowanie szybsze – bez smug i kapiącej wody. Odkurzacz skraca czas mycia do absolutnego minimum, a jego obsługa jest bajecznie prosta. Wszystko to zasługa innowacyjnej techniki zasysania, która sprawia, że uzyskujemy perfekcyjne efekty w zaledwie kilka chwil.

Jak to działa?
Wystarczy namydlić mytą powierzchnię myjką, a następnie przeciągnąć po niej odkurzaczem z zamontowaną końcówką ssącą. Kierunek nie ma tu znaczenia! Odkurzacz doskonale sprawdzi się zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej, nie zostawiając przy tym żadnych smug. To nowoczesny sprzęt, który zbiera wodę i bród z okien, luster, kabin prysznicowych i innych gładkich powierzchni. Wyposażony w wytrzymałą baterię litowo-jonową (3,7 V – czas nieprzerwanej pracy ok. 30 minut) oraz tryb czuwania, znacznie wydłużającym jego działanie (ssanie uruchamia się dopiero przy kontakcie z czyszczoną powierzchnią), jest idealnym rozwiązaniem nie tylko do mycia szyb, luster, glazury czy kabiny prysznicowej, ale również do zbierania wody z powierzchni poziomych. Jednakowo skutecznie pracuje w pionie, poziomie, jak i nad głową – zawsze bez ściekającej wody. Producent wyposażył go w szeroką, gumową ściągaczkę (28 cm), praktyczny stały drążek o długości 43 cm, umożliwiający mycie okien do wysokości ok. 240 cm oraz System Click, pozwalający na przyłączenie drążka o większej długości, w zależności od potrzeb. Duży wlot pojemnika na wodę ułatwia jego opróżnianie.
   
Czysty dom to nowa, większa przestrzeń, w której można nabrać sił, odpocząć, zrelaksować się, poczuć się po prostu dobrze. Wiosna to idealny czas, aby wprowadzić ład w swoim wnętrzu.

Tydzień Czystych Okien to wydarzenie zainicjowane przez markę Leifheit, niemieckiego producenta sprzętu AGD, mająca na celu promowanie idei czystych okien oraz poprawę jakości otoczenia, w którym żyjemy. Wydarzenie to ma również rokrocznie wystartować wiosenne porządki, zawsze na tydzień przed Wielkim Tygodniem.

Materiał partnera

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy