Święta w odcieniu pastelowym

Data publikacji: 2015-03-11 15:30:00

Wiosenna aura za oknem która coraz częściej dochodzi do głosu nad deszczami i zimnymi wiatrami nastroiła mnie pastelowo, stąd też to chyba pierwszy raz w naszym mieszkanku pojawiło się tyle pudrowych kolorów.

Święta w  odcieniu pastelowym

Na Wielkanoc oczywiście nie mogło zabraknąć pomponów i to one stanowiły bazę.  Na parapecie w lekkich ażurowych doniczkach pojawiły się hiacynty a obok nich wąsata różowa ramka i naturalnie pompony. Planowałam w stroikach i wianuszkach użyć eustomy, takiej subtelniejszej wersji róży, lecz ograniczyła nas dostępność. Pojawia się ona w Polsce w okresie wakacyjnym i aktualnie bywa sprowadzana w zaporowej cenie z Holandii, więc dzieło wieńczyły tulipany. Jako materiał bazujący wybrałam gałązki brzózki i ogołociłam parę brzózek z pobliskiego lasu, ale o tym nikomu ani słowa :) Wiązałam, plotłam i tak oto powstała dekoracja na stół i stoliczek paletowo- kawowy.


Jak przygotować stroik:

Wybieramy podłużne naczynie do którego przy pomocy kleju na gorąco przyklejamy gąbkę florystyczną dedykowaną do kwiatów żywych. Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie w kompozycji kwiatów żywych, ponieważ gąbka świetnie absorbuje wodę. 
Całość okalamy pękami brzozowych gałązek, które na brzegach wiążemy sznurkiem. W gąbce umieszczamy gałązki, a na ich czubkach przyklejamy wydmuszki, co jako stabilny trzon stanowi też rusztowanie dla dość wiotkich w swej naturze tulipanów. Dodajemy kolorowe akcenty a na koniec nie do końca estetyczną gąbkę przykrywamy mchem dla dopełnienia.


Jak przygotować dekorację:

Na talerz, półmisek, czy innego tego typu naczynie kładziemy gąbkę florystyczną. Pokrywamy ją mchem i w całość delikatnie wcisamy w pozycji leżącej tulipany, tak, by ich końce utkwiły w gąbce. Całość dopełniamy pękami gałązek, które dla trwałości najlepiej na końcach związać. Można dorzucić wydmuszki, piórka, ulubione wielkanocne gadżety. 
Jeśli nie macie gąbki florystycznej, jako pojemniczek do wody świetnie sprawdzą się właśnie połówki skorupek jajek, w które można włożyć ucięte główki tulipanów co da również spektakularny efekt. 


Jak przygotować dekorację:
Pomiędzy dwoma symetrycznymi punktami czyli na przykład jak to było w moim przypadku pomiędzy dwoma lampami nad kuchenną wyspą mocujemy gałęzie do których na sznurkach mocujemy połówki skorupek jajka. Moim patentem na to jest zrobienie narzędziem z ostrym końcem dziurki symetrycznie na środku dna wydmuszki i przeciągnięcie przez nią złożonego na pół sznurka i zawiązaniu pod spodem supełka. W taką konstrukcję wydmuszkową mocujemy kawałeczek wyciętej w kosteczkę gąbki w którą możemy wcisnąć ulubiony wiosenny kwiat, w moim wypadku były to tulipany. Całość możemy ozdobić piórkami. Wystarczy systematycznie podlewać a kompozycja będzie cieszyć nas jeszcze i po świętach. 
Alternatywą do wersji bez gąbki jest umocowanie sznurka w wydmuszkach na zasadzie koszyczka czyli wykonanie dwóch symetrycznych dziurek na bokach i wlanie odrobiny wody.

 

Jak przygotowac dekorację:

Niepotrzebny karton może okazać się potrzebnym i kreatywnie wykorzystanym. Duże jaja w towarzystwie brzozowych pieńków na wielkanocne przywitanie gości... Nic prostszego. Wystarczy wyciąć gigantyczne jaja, które opatulić materiałem. W moim wypadku był to tiul. Brzegi zszywamy zszywaczem i dekoracyjne zakrywamy je przyklejaną klejem na gorąco atłasową tasiemką, którą nabyć można w każdej pasmanterii. Całość kompozycji dopełniam tiulowymi pomponami.

My Sweet Dreaming Home
dla Deccoria.pl 

Suma punktów: 10

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy