Wielkanoc od wejścia

Data publikacji: 2015-03-12 11:30:00

Jeśli chcecie zaskoczyć odwiedzających Was w święta gości - mamy dla Was niespodziankę! Magdalena Markiewicz specjalnie dla Deccoria.pl, przygotowała propozycję własnoręcznie wykonanych wianków.

Wielkanoc od wejścia
Wersja bardzo naturalna począwszy od samej bazy, którą są zaplecione w wianek brzozowe gałązki. Naturalne i subtelne jest również samo wykończenie. Pojawiają się skorupki jajek, mech i rafia w kolorze naturalnym. Pasuje do wnętrz rustykalnych, gdzie klimat świąteczny nastawiony jest jest na naturę.
 

 

Jak przygotować wianek:
Wystarczy wyprawa do lasu by pozbierać gałęzie i można stworzyć w raptem parę minut bardzo ciekawą kompozycję na drzwi wejściowe. 

Pozbierane gałęzie różnej długości na około 1 metrowy pęk o dość sporym promieniu. Fragmentarycznie co ok. 10 -20 cm (w zależności od długości gałązek składowych) przewiązujemy sznurkiem czy to drucikiem a następnie zbieramy końce by osiągnąć żądany kształt czy to kółka, czy jajka. 
Do całości można dobrać dodatki bardziej naturalne czyli na przykład rafię w jej pierwotnym, beżowo- brązowym kolorze, skorupki jajek, mech. 

Szaleństwo kolorów, dla wnętrza gdzie rzadzi kolor a Wielkanoc to radość w czystej postaci. Elementem dekoracyjnym wianka w kształcie jaja są ku zaskoczeniu jajka. Jajeczką są pastelowe. Zwieńczeniem jest skłaniająca się w bardziej naturalną stronę kokarda z rafii. Zastrzyk energii od samego wejścia.

                   

                   

Jak przygotować wianek:
Do przygotowanego własnoręcznie wianka można dodać również kolorowe jajeczka, piórka a całość dopełnić atłasowymi tasiemkami. 
Montowanie ozdób do takich przedmiotów jak gałęzie trwało i szybko można wykonać za pomocą kleju na gorąco. Pistolet, który topi plastikowe wałeczki to niezbędnik w Naszym domu, który pomaga tworzyć dekoracje. 

Magdalena Markiewicz dla Deccoria.pl 

Suma punktów: 5

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy