Zaskocz rodzinę samodzielnie wykonanymi kartkami świątecznymi!

Data publikacji: 2014-11-27 18:00:00

Chcesz, aby twoje święta były w tym roku wyjątkowe? Zadbaj o szczegóły - pięknie udekorowany dom, smaczne potrawy wigilijne, świeżą choinkę i... kartki świąteczne! Wysyłanie maili jest oznaką nowoczesności i postępu, ale przecież Boże Narodzenie to czas powrotu do tradycji. Jeśli lubisz prace plastyczne albo chcesz miło spędzić czas z dziećmi wykonajcie kartki własnoręcznie. To bardzo proste i przyjemne zajęcie. Przygotujcie wszystkie materiały, listę adresatów i do dzieła!

Zaskocz rodzinę samodzielnie wykonanymi kartkami świątecznymi!

Krok 1
Zbierz wszystkie potrzebne materiały. Potrzebne będą: grube, różnokolorowe papiery A4, które będą bazą do twoich kartek, ozdobne papiery, bibuły, bloki kolorowe, papiery samoprzylepne  itd., naklejki o tematyce świątecznej, ażurowe wzorniki, nitki, sznurki i wstążki, kilka różnokolorowych długopisów, mocny klej, nożyczki, linijka i ołówek.

Pomysł 1

Na kartkę A4 złożoną w pół naklej na stronie frontowej samoprzylepne gwiazdki, cekiny lub inne podobne elementy. Większych ornamentów użyj gęściej na górze kartki, a mniejszych niżej, tworząc wrażenie spadającego śniagu lub gwiazd. Możesz użyć naklejek w kolorze kartki lub innych.  

 

Pomysł 2

Kartkę A4 złóż w pół. Na stronie frontowej naklej samoprzylepny szablon świąteczny w centralnej części kartki i zamaluj go złotym flamastrem lub brokatem. Jeśli nie masz gotowych szablonów możesz je bez problemu wyciąć z kartki grubszego papieru lub kartonu i uzywać wielokrotnie.

 

Pomysł 3

Kartkę A4 złóż w pół. Oklej ją do okoła grubszą tasiemką tak, aby kartka mogła się swobodnie otwierać. Po wpisaniu życzeń do środka przewiąż kartkę, jak prezent, grubym sznurkiem i dodaj mały kartonik z adresatem.

 

Pomysł 4

Kartkę A4 złóż w pół. Z dekoracyjnej kartki wytnik półokrągły kształt, który będzie imitował podstawe świecznika. Dodaj kilka identycznej długości pasków, które stworzą świeczki. Domaluj brokatem małe punkciki, które będą udawać ogień.

 

Pomysł 5

Kartkę A4 złóż w pół. Na wewnętrzej stronie okładki kartki narysuj choinkę. Wytnij ją delikatnie nożykiem do papieru. Z kawałka dekoracyjnego materiału wytnij prostokąt odpowiednio większy od choinki i mniejszy od formatu A5. Naklej go na wewnętrzną stronę okładki, zalepiając tym samym dziurę, powstałą przez wycięcie choinki.

 

Pomysł 6

Uzyj samoprzylepnego szablonu świątecznego. Miejsce przeznaczone na wypełnienie wysmaruj dokładnie klejem. Posyp w tym miejscu drobnym brokatem, cekinami lub innymi malutkimi ozdobami. Pozostaw do wyschnięcia i delikatnie odklej formę.

Zgromadzone materiały pomogą ci stworzyć nieskończoną ilość oryginalnych i pięknych kartek świątecznych, którymi obdarujesz bliskich. Mieszaj techniki, kolory i wzory! Najważniejsza jest kreatywnośc i dokładność. Pamiętaj, kartki muszą wyglądać bardzo estetycznie.

 

Dorota Śmietana/ Deccoria.pl

Suma punktów: 10

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy