Zrób to sam: Świąteczny wieniec

Data publikacji: 2014-11-27 10:00:00

Szukasz pomysłu na bożonarodzeniowe dekoracje? Zrób je sama! Pani Marzena, znana użytkownikom Deccorii jako tulipanki przesłała na nasz redakcyjny adres tutorial, w którym krok po kroku opisuje jak zrobić świąteczny wieniec. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!

Zrób to sam: Świąteczny wieniec

Do zrobienia wianka potrzebne będzie:

- girlanda świerkowa sztuczna,

- kombinerki,

- pistolet na klej i zapas kleju,

- zapalniczka,

- nożyczki, 

- bombki, inne ozdoby np. kryształki, perełki, szyszki, farba białą w sprayu, wstążki

- dużo wyobraźni:)1. Szyszki spryskaj farbą w sprayu. Odstaw je na przynajmniej jeden dzień aby pozbyć się zapachu farby

2. Za pomocą kombinerek przytnij  girlandę (zazwyczaj mają one około trzech metrów) na taką długość, jaką ma mieć wianek np. na 30 cm.

3. Uformuj gałązki tak aby zbytnio nie odstawały.

4. Za pomocą pistoletu nakładaj klej na każdą dekorację. Warto też przykleić kilka bombek lub szyszek tak żeby nie odstawały.

5. Zostaw miejsce na wstążkę. Najlepiej zawiązać ją naprzeciwko głównych dodatków dekoracji (w tym przypadku bombek, gwiazdy i ptaszka). Zapalniczką  przypal lekko ucięte  końcówki wstążki  aby się nie rozdwajały.


6. Na koniec naszej pracy warto podnieść wianek pionowo aby zobaczyć czy czegoś mu nie brakuje. W moim przypadku dodałam niezaplanowanego ptaszka, ponieważ uznałam że tam właśnie jest za duża luka.

Marzena Halfar (nick: tulipanki)

Zobacz wszystkie galerie tulipanki. Kliknij!

Odwiedź bloga Pani Marzeny, Kliknij!

/Listy do redakcji

Wykonujesz samodzielnie świąteczne ozdoby do domu?  Napisz do nas na adres: deccoria@firma.interia.pl Najciekawsze prace opublikujemy!

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy