Artykuły

Artykuły

Obecnie kuchnia jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń. W zapomnienie odeszły czasy, gdy stanowiła tylko zaplecze pokoju gościnnego i kiedy niechętnie wpuszczaliśmy do niej znajomych. Dziś królują kuchnie, które mają swój styl i wychodzą na salony. Marzy ci się nowoczesna kuchnia w bloku? Sprawdź, jak ją urządzić.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Żyjemy w plastikowym świecie. Zamiast tym, co naturalne, dobre dla środowiska, biodegradowalne, czy wielokrotnego użytku, otaczamy się stertą plastiku. Pijemy wodę z plastikowych butelek, spożywamy jedzenie opakowane w tworzywa sztuczne. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że plastik plastikowi nierówny, a rodzaj tworzywa, z którego wykonano opakowanie, może negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka? Niekoniecznie. Wielu ludzi coraz częściej decyduje się na przygarnięcie nietypowych zwierząt. Kiedyś posiadanie fretki było uważane za kaprys, dziś nikogo już nie szokuje widok świnki na smyczy, czy jeża w kieszeni.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Nie odnosicie czasem wrażenia, że niektóre przedmioty mają nóżki? Używają tych nóżek, by uciec od właściciela i schować się w jakiejś tajemnej skrytce, akurat wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne. Gubienie różnych drobiazgów można tłumaczyć ich nagłym ożywieniem, naszym roztargnieniem lub działalnością paranormalnych sił. Najczęściej jednak winne jest nasze roztargnienie. Oto zestawienie 7 rzeczy, które giną nam najczęściej. Z kilkoma wskazówkami, jak je znaleźć.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Cały dom za jedyne 20 tysięcy złotych? Brzmi co najmniej niedorzecznie. A jednak wybudowanie budynku mieszkalnego zamykającego się w tych kosztach nie jest niemożliwe. Haczyk? To nie będzie dom, jaki zwykle sobie wyobrażamy, ze spadzistym dachem i kanciastymi pokojami.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Wystawne srebro, nieprzyzwoite złoto, skromna miedź, subtelna stal. Metale to materiały dekoracyjne na miarę XXI wieku. Chociaż ich powierzchnie są chłodne w dotyku, dodają wnętrzu ciepła i wytworności, jakich nie sposób osiągnąć przy użyciu drewnianych lub matowych materiałów.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Król polskiej telewizji. Satyryk, komik, konferansjer, kompozytor. Swoimi kabaretami i programami telewizyjnymi bawił całe pokolenia, aktywny zawodowo pozostaje do dziś. Jak mieszka Tadeusz Drozda? Artysta swoją willę pokazał w programie „Domy Gwiazd”.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Gdyby ktoś was poprosił o wymienienie najbardziej niebezpiecznych przedmiotów, na jakie natknęliście się w życiu, o czym opowiedzielibyście? O ostrych narzędziach, trutkach, papierosach, „krecie” do udrażniania rur? Pewnie nawet nie spodziewalibyście się, że równie groźne rzeczy występują w tak dobrze wam znanym miejscu – łazience.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Wiele osób omija pokrzywę szerokim łukiem lub traktuje środkiem chwastobójczym, nie zdając sobie sprawy z jej rozlicznych zalet. Poza właściwościami prozdrowotnymi pokrzywa ma jeszcze kilka innych, niemniej pożytecznych zastosowań. Nawet jeśli rośnie dziko w ogrodzie, nie warto się jej pozbywać.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Do pudełek na buty producenci dodają niewielkie saszetki z napisem „silica gel”. Znajduje się w nich się żel krzemionkowy, czyli substancja osuszająca, która wiąże cząsteczki wody, chroniąc tym samym delikatne obuwie przed wilgocią. Woreczki te niesłusznie uznawane są za niepotrzebne i zazwyczaj trafiają do kosza na śmieci. Szkoda, bo w ten sposób tylko się marnują. Ze względu na swoje właściwości, silikażel bywa przydatny w wielu sytuacjach.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.