Artykuły

Badanie Geberit: Polacy o nowoczesnych rozwiązaniach w swoich domach

Marka Geberit przeprowadziła badania na temat nowoczesnych rozwiązań w przestrzeni domowej. Jak wynika z przygotowanego raportu, blisko 69% badanych docenia funkcjonalność sprzętów domowych oraz wygodę ich użytkowania. Co ciekawe, ponad połowa badanej populacji (55%) wierzy, że toalety myjące są lub staną się niezbędne w polskich domach nie dalej niż w ciągu kilku najbliższych lat.
Badanie Geberit: Polacy o nowoczesnych rozwiązaniach w swoich domach
REKLAMA

Nowoczesne sprzęty dziś vs w przyszłości – ogólne wyobrażenie
Z raportu, zrealizowanego na zlecenie marki Geberit – lidera w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej – wynika, że najbardziej niezbędne dzisiaj sprzęty domowe to komputer/laptop, pralka automatyczna oraz telefon komórkowy (80% wskazań). Choć jeszcze nie dziś, podobny potencjał, w perspektywie kilku lat, ma smartfon. Blisko 31% ankietowanych nie wyobraża sobie życia w ciągu najbliższego roku bez tabletów, smart TV oraz sprzętów AGD oszczędzających prąd lub wodę. Większy wzrost popularności sprzętów AGD zdalnie sterowanych lub z funkcją SmartShopping, podobnie jak toalet myjących i samospłukujących, to kwestia kilku kolejnych lat (blisko 42% wskazań).


„Przestrzeń domowa podlega stałym modyfikacjom. Stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększa komfort użytkowania i podnosi walory estetyczne pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu nowych technologii przestrzeń do życia staje się coraz bardziej przyjazna, wygodna i łatwa w obsłudze, wręcz intuicyjna. Zmierzamy w kierunku rozwiązań, które będą same dostosowywać się do potrzeb użytkownika i korzystanie z nich stanie się wręcz naturalne. W łazienkach stale pojawiają się nowe rozwiązania. Proces wprowadzania dobrego designu oraz udogodnień do przedmiotów użytkowych przebiega w ostatnich latach w niesamowitym tempie. Zauważalnym przykładem może być system prysznica, który z ciężkiej i nieporęcznej słuchawki ewoluował do płyty deszczowej ukrytej w suficie, a odpływ w wysokim topornym brodziku zmienił się w niezauważalną wręcz, elegancką szczelinę w posadzce. Ewolucja sprzętów codziennego użytku w ostatnich 30 latach pokazała jak dużą wagę przykłada się do projektowania ergonomicznego i jak duże nakłady są przekazywane na ten cel. Warto korzystać z osiągnięć współczesnej techniki i poprawiać jakość własnego życia” – powiedziała Dominika J. Rostocka, architekt.


 
Obecnie urządzenia, które uznawane są za niezbędne zapewniają większy komfort życia na co dzień. W przypadku sprzętów AGD, tj. pralka czy zmywarka, na pierwszy plan wybija się także oszczędność czasu (62% odpowiedzi), a znacząco doceniane jest również zapewnienie lepszej higieny na co dzień (ok. 30%). Wszystkie te cechy to niewątpliwie także zalety toalety myjącej.


Toaleta myjąca, toaletą przyszłości
Ponad połowa ankietowanych (55%) wierzy, że toalety myjące są lub staną się niezbędne w przestrzeni domowej nie dalej niż w ciągu kilku najbliższych lat. Potencjał toalet myjących długofalowo jest oceniany podobnie do toalet samospłukujących i bidetów. Nowoczesne rozwiązania najbardziej cenią kobiety w przedziale wiekowym powyżej 35 roku życia.


 „Toalety myjące to produkt doskonale wpisujący się w nowoczesny styl życia. Stanową one pożądany element wystroju eleganckiej łazienki, ale przede wszystkim posiadają funkcje zapewniające komfort, dobre samopoczucie i zdrowie. W czasach szybkiego postępu technologicznego warto rozważyć wyposażenie domu w toaletę myjącą – jak pokazują badania już teraz jesteśmy świadomi kierunku rozwoju technologii sanitarnej w tym zakresie”
mówi Anna Dąbrowska-Makara, Dyrektor Asortymentu Geberit AquaClean.

Wśród cech, jakie powinna mieć idealna toaleta myjąca ponad 50% badanych wskazuje pochłanianie nieprzyjemnych zapachów oraz dozowanie odpowiedniej ilości wody (wodooszczędność). Ponad 1/3 osób uważa, że idealna toaleta powinna mieć funkcję podmywania, a także mycia dwiema dyszami, z dodatkowym natryskiem do mycia stref intymnych dla kobiet (36% wskazań w obu przypadkach). Niewiele mniej (odpowiednio 31% i 28%) już dziś bierze pod uwagę posiadanie tych funkcji w toalecie myjącej i uznaje je, jako istotne kryteria przy wyborze toalety.


„Obecnie użytkownicy nie doceniają jednej z najważniejszych funkcji toalet myjących – funkcji podmywania ciepłym strumieniem wody. Moim zdaniem jest to tylko kwestia czasu, a co ważniejsze kwestia wypróbowania. Opinie na temat toalet myjących diametralnie zmieniają się po pierwszym użyciu. Podobnie było z niedocenianymi niegdyś, które obecnie nie tylko oszczędzają czas, ale również zapewniają dokładniejsze zmywanie nawet przypalonych naczyń. Przyszłość należy do sprzętów, które ułatwiają codzienne życie i zapewniają komfort i wygodę użytkowania”
dodaje Anna Dąbrowska-Makara, Geberit.


 
Matreiały prasowe Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Badanie Geberit: Polacy o nowoczesnych rozwiązaniach w swoich domach"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.