Artykuły

Boże Narodzenie w Białym Domu. Świąteczne aranżacje w stylu glamour

Melania Trump na Twitterze pochwaliła się bożonarodzeniowymi dekoracjami Białego Domu, które powstały z jej pomysłu i za jej inspiracją. Na Pierwszą Damę spadła lawina krytyki ze strony internautów, którzy zarzucają jej, że świąteczny wystrój jest mroczny i bezduszny, w ogóle niekorespondujący z radosnym duchem świąt.
REKLAMA

Motywem przewodnim dla tegorocznych dekoracji było hasło „Tradycje uświęcone wiekami”. Wystrój miał nawiązywać i podkreślać do bogatej, 200-letniej tradycji przygotowywania bożonarodzeniowych ozdób.

Ponad 150 wolontariuszy spędziło przeszło 1600 godzin na ubieraniu drzewek, rozstawianiu choinek, rozwieszaniu kilometrów lampek (dokładnie było ich – światełek, nie kilometrów – 18 tys.!) i przeciąganiu girland o łącznej długości 305 metrów przez balustrady i parapety.

Skoro tematem były nawiązania do tradycji, nie mogło zabraknąć „typowych” ozdób, jak np. pąk jemioły zawieszony pod sufitem w East Room (miejscem, w którym zwykle wyprawiane są uroczyste przyjęcia). Znajdują się w nim również dwie z 53 choinek rozlokowanych w całym budynku oraz szopka bożonarodzeniowa w formie makiety. Pozorowana scena rodzajowa ze przedstawiająca narodziny Jezusa zawiera figury wszystkich tradycyjnie przedstawianych w ten sposób postaci.


Skrzydło wschodnie zdobią gałęzie, delikatnie omiecione białą farbą, dzięki czemu przypominają ogród w zimowej szacie i krzewy pokryte szadzią. Tak przystrojony korytarz prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko. U ujścia długiego holu stoi kolejne okazałe drzewko świąteczne, przybrane oficjalnym bożonarodzeniowym ornamentem rodziny Trumpów – złotą sygnaturą z herbem prezydenckim, otoczona wieńcem z ostrokrzewu. Pozostałe korytarze i wejścia do innych pomieszczeń przybrane zostały bielonymi girlandami. Mają one przypominać igliwie przyprószone śniegiem.

Oficjalne drzewko świąteczne Białego Domu znajduje się w Blue Room (gdzie prezydent podejmuje gości). Jest nim mierząca prawie 6 metrów jodła balsamiczna charakteryzująca się przyjemnym, świeżym zapachem. W jadalni, w której przyjmowani są głowy innych państw, ustawiono ogromny, ważący prawie 160 kg Biały Dom z piernika. W prezydenckiej bibliotece, zamiast tradycyjnego iglaka, w roli świątecznego drzewka ustawiono konstrukcję z książek o kolorowych okładkach. Zewnętrzną część budynku przyozdobiono prostymi wieńcami i girlandami z igliwia. Z oświadczeń wydanych przez rzecznictwo Białego Domu wynika, że Pierwsza Dama osobiście wybrała każdy detal świątecznej dekoracji.

Jak co roku wystawna aranżacja stała się obiektem szerokiej, choć nie do końca merytorycznej dyskusji. Wielu internautom bardzo wystawna i nieco chłodna w odbiorze aranżacja świątecznych dekoracji nie przypadła do gustu. Twierdzą oni, że zaproponowane przez Melanię Trump zdobienia nie przystają do powagi świąt, prezentują się zimno, bezdusznie. Niektórzy porównywali je do scenografii ze znanych horrorów, thrillerów i obrazów fantasty – Lśnienia, Stranger Things, Gwiezdnych Wojen czy Labiryntu Fauna.

Rzeczywiście, wystrój niektórych pomieszczeń wydaje się wyniosły, jednak w dobrym, stonowanym i wysmakowanym guście. Wiele detali — kolory, złocenia, posrebrzenia i niezbyt jasne, niebieskawe oświetlenie — otwarcie nawiązuje do aranżacyjnego stylu glamour. Naturalnie pasuje on do charakteru Białego Domu. Taka nowoczesna i elegancka interpretacja dekoracyjnych zdobień bardzo przypadła nam do gustu. Zastosowane akcesoria prezentują się efektownie, ale i naturalnie. Dzięki wprowadzeniu podobnych dodatków do naszych mieszkań łatwo możemy stworzyć podobny klimat.

Białe i srebrzyste dodatki w mieszkaniu sylwi_hali mimo, że zdają się chłodne, w rzeczywistości dodały powabu i przytulności salonowi w stylu glamour.

Dekoracyjne girlandy sprawdzą się dobrze nie tylko jako oprawa dla wejść, ale też gzymsów kominków i parapetów.

Geometryczna choinka z książek to też element, który łatwo przeniesiemy do naszych wnętrz. Złożenie kilku tomów w stożkowy kształt to kilka chwil pracy.Deccoria.pl

Zdjęcie główne:Twitter.com/flotus screen

Pomysł na choinkę, gdy w domu nie ma miejsca >> 

 

Najlepsze pomysły na oryginalne choinki >>

Choinkowy zawrót głowy. Zobacz więcej zdjęć >>

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Boże Narodzenie w Białym Domu. Świąteczne aranżacje w stylu glamour"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.