Artykuły

Co wręczyć zamiast kwiatów na ślub?

Państwo Młodzi coraz częściej nie chcą dostawać kwiatów, które przecież tak szybko więdną. Wolą, by goście przynieśli im coś bardziej praktycznego, co będzie przypominać o darczyńcy lub też w jakiś sposób pomoże innym. Jeśli jednak na zaproszeniu nie ma stosownej adnotacji, pozostaje pytanie: co to może być?
REKLAMA

Utarło się, że do życzeń ślubnych wręcza się kwiaty. Jest to bardzo piękny gest, ale również bardzo niepraktyczny i czasami wręcz kłopotliwy podarunek. Młodzi po weselu zostają z wieloma bukietami kwiatów, które za chwilę zwiędną, przestaną cieszyć oko i trzeba będzie je wyrzucić. To pobudza do refleksji o zmarnowaniu nakładów finansowych. Dlatego też coraz częściej kwiaty nie są mile widziane, a w ich zastępstwie oczekuje się czegoś innego. W wielu przypadkach stosowne wskazówki znajdziemy na zaproszeniu. Zdarza się jednak również tak, że Młodzi liczą na naszą kreatywność i pozostawiają nam wybór.

Książki

Książki warto kupować zawsze zamiast kwiatów, nawet jeśli nie zostaniemy o to poproszeni. Narzeczeni często życzą sobie, by zamiast kwiatów kupić im książkę i wpisać do niej dedykację. Oczywiście sprawa nie jest problematyczna jeśli dostaniemy wytyczne odnośnie gatunku lub autora. Gorzej, jeśli mamy przynieść „jakąkolwiek” książkę i nie znamy gustu czytelniczego Pary Młodej. 85% ludzi w takich sytuacjach celuje w najbardziej neutralne albumy i książki kucharskie. Warto zatem zapytać się, co ucieszy Młodych i zaoszczędzić im posiadania 4 egzemplarzy „Kuchni polskiej” czy „Cudów architektury w Polsce”.

Ręczniki

Z ręcznikami sprawa wygląda o wiele prościej, bo nie tylko występują w całej gamie kolorów, ale również stwarzają wiele możliwości. Można je np. artystycznie poskładać, zrobić z nich modny ostatnio „tort”, jak również wyhaftować na nich imiona nowożeńców. Pomysły na składanie ręczników możną znaleźć w internecie, w serwisie YouTube dostępne są również filmiki instruktażowe.
Ręczniki są poza tym niezwykle praktycznym podarunkiem - na pewno przydadzą się w nowym gospodarstwie domowym. Mało tego. To jeden z tych prezentów, które możemy kupić bez wychodzenia z domu, wystarczy znaleźć sklep internetowy, który sprzedaje wysokiej klasy ręczniki i wybrać interesujące nas produkty.

Kupony Lotto

Niestrudzeni optymiści życzą sobie, by do życzeń dołączać wysłane w ich imieniu kupony Lotto. Otrzymanie większej ilości kuponów ma zwiększyć szansę na wygraną i wejścia w nowe życie ze statusem milionera. Jak powszechnie wiadomo, jeszcze nikomu się to nie udało, a kupony młodzi zostawiają sobie często na pamiątkę. Jeśli sami zdecydujemy się na danie takiego dodatku, warto byśmy obstawili jakieś ważne liczby - daty urodzenia Młodej Pary, datę ślubu czy zaręczyn -  wówczas będzie to niezwykle oryginalne. Kupony są jednak bardzo niepraktyczne...no chyba, że ktoś wytypuje „szóstkę”.

Wpłaty na szczytny cel

Możemy ich dokonać w imieniu młodych. Ale także możemy zostać poproszeni o wpłacenie pieniędzy na podany na zaproszeniu numer konta lub też o złożenie datków do puszki przed kościołem. Najczęściej młodzi wybierają organizacje pożytku publicznego lub też inny cel, na który przeznaczone będą pieniądze „na kwiaty”. Jest to niezwykle piękny gest, że młodzi w swoim dniu myślą o innych.

Karma dla zwierząt

To opcja, którą najczęściej wybierają miłośnicy zwierząt. Zasada jest prosta – za pieniądze, które mielibyśmy przeznaczyć na kwiaty kupujemy karmę dla psów lub kotów. Po uroczystości zebrana karma zostanie przekazana do najbliższego schroniska dla zwierząt. Oczywiście przed kupieniem karmy warto dopytać się, jakiego rodzaju powinna ona być. Jeśli wiemy, że Młoda Para kocha zwierzęta, możemy umówić się z innymi gośćmi i kupić karmę bez jej sugestii.

Przybory szkolne, maskotki, pampersy

Wiele par decyduje się na zorganizowanie zbiórki artykułów, które są potrzebne w Domach Dziecka, najczęściej są to artykuły papiernicze, ubranka, zabawki czy też artykuły higieniczne. Młodzi przed zorganizowaniem takiej zbiórki muszą koniecznie dowiedzieć się w placówce, co jest jej najpotrzebniejsze.

Wino i czekoladki

Jeśli narzeczeni są smakoszami wina, to z pewnością ucieszy ich butelka wina zamiast kwiatka. Tym bardziej, że wino można bardzo oryginalnie zapakować. Dobrym pomysłem jest również kupienie czegoś słodkiego, co z pewnością się nie zmarnuje (tak jak kwiaty).
Kwiaty są już przeżytkiem. Są niepraktyczne i dla wielu są niepotrzebną stratą pieniędzy. Warto zamiast nich kupić coś, co przyda się młodym, albo też poczekać na ich sugestię i dokonać stosownej wpłaty lub wziąć udział w organizowanej przez nich zbiórce. Wówczas połączymy przyjemne z pożytecznym.

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Co wręczyć zamiast kwiatów na ślub?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.