Artykuły

Dziwny dom w kształcie ryby. Jego wnętrze wzbudza tylko zachwyt

Do życia potrzebujemy przestrzeni, w dosłownym, jak i metaforycznym tego słowa znaczeniu. Szczególnie zdają sobie z tego sprawę mieszkańcy kawalerek, w których zdecydowanie trudno o chwilę odosobnienia - po prostu brakuje dodatkowego pomieszczenia, w którym można by się schować. Pewnemu architektowi z Japonii udało się jednak rozwiązać ten problem. Na 52 metrowej działce stworzył niezwykły, nieduży ale bardzo przestrzenny budynek.

Dziwny dom w kształcie ryby. Jego wnętrze wzbudza tylko zachwyt
REKLAMA

A jak wąski dom wygląda w środku? Jeszcze lepiej, niż na zewnątrz. I mieszka się w nim wygodniej, niż można by podejrzewać. Dom był tworzony z myślą o trzyosobowej rodzinie – młodym małżeństwie i ich kilkuletniej córeczce. Zamiast typowego przedsionka z drzwiami wejściowymi, dobrze znanym w zachodniej architekturze, do wnętrza domu prowadzą trzy niepozorne metalowe podesty. Przez przesuwane drzwi przechodzi się do pierwszej części przedpokoju, w której zostawia się buty. Na parterze znajduje się sypialnia rodziców. Starano się nie ograniczać jej i nie przedzielać ciężkimi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak drzwi i ścianki.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

 

src: Mizushi Architect Atelier

Miejsca wymagające osłonięcia przed ciekawskimi spojrzeniami ukryto za lekkimi zasłonami. Jedynym wyjątkiem jest łazienka. Intencją architekta było, by parter optycznie rozszerzał się. Efekt ten wzmocniono przez wstawienie minimalnej liczby mebli, wprowadzeniu na ściany białego koloru oraz zastosowanie płaskich lamp sufitowych. Na kolejne piętro prowadzą lekkie, proste schody jednobiegowe o samonośnej konstrukcji.

 

    

1 2 3

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Dziwny dom w kształcie ryby. Jego wnętrze wzbudza tylko zachwyt"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.