Artykuły

Fajne półki na książki, płyty...

Trudno wyobrazić sobie bez nich wygodne mieszkanie. Są niezbędne w pokoju, sypialni czy kuchni. Jednak nie muszą pełnić wyłącznie funkcji użytkowej. Z powodzeniem mogą też ozdobić każde wnętrze. Oto pomysły na praktyczne rozwiązania.
REKLAMA

Pojemne - na książki - w dużych "oknach"

Znudziły ci się zwykłe półki, które szczelnie zastawione książkami, wyglądają dość ciężko? Można przerobić je na nowoczesne, w zaokrąglonych ramach, wyglądem przypominające okna. Wystarczy do frontu na starych półkach (lub regale) przymocować płytę z owalnymi otworami. Płyta powinna być jednokolorowa, najlepiej w jasnym, ciepłym odcieniu - dzięki temu rzeczy stojące na półkach będą ładniej wyeksponowane. U góry nad półkami warto umieścić dyskretne oświetlenie, np. punktowe, które nada konstrukcji lekkości.

Piętrowa biblioteczka

W ciasnym pomieszczeniu, np. wdużej sypialni lub małym pokoju, znakomicie sprawdzi się stojąca pionowa półka naążki. Chociaż zajmuje niewiele miejsca, zmieści się naj całkiem pokaźny księgozbiór, doórego będzie wygodnie sięgać. Ponieważ taka półka jest dość wysoka iska, koniecznie musi być stabilna - jej dół powinien być nae ciężki, aby się nie przechylała poełnieniu książkami. Można jąwnież przymocować dociany, przy której stoi.

O fantazyjnym kształcie - na płyty i kasety

Nad wolno stojącą wieżą możesz powiesić półki o ciekawych kształtach, np. łuków. Ponieważ są symetryczne, ładnie wyglądają w "zespole", wisząc jedna nad drugą. Przegródki pomagają utrzymać porządek wśród płyt i kaset.

Asymetryczne

Modne i niezwykle dekoracyjne. Chociaż cała płytoteka się na nich nie zmieści, dla takiego efektu warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Dobrze prezentują się na białej ścianie.

Z polotem - na domowe rośliny


Przezroczyste półki wyglądają lekko, a utrzymujące konstrukcję druty są niemal niewidoczne. Dobre rozwiązanie dla miłośniczki domowej zieleni - zmieszczą się tutaj i większe, i mniejsze okazy.


Z wpuszczanymi doniczkami

Ciekawy, a zarazem łatwy w realizacji pomysł z kwiatami w roli głównej. Aby efekt był korzystny, otwory w półce powinny mieć taką średnicę, aby doniczki (koniecznie w identycznym rozmiarze) mieściły się w nich do połowy.

Ukryte - na komputer i telewizor
 

Telewizor dobrze "czuje" się tam, gdzie nie dociera do niego kurz. Dlatego dobrze ulokować go na półce, którą można zasłaniać (np. zasuwanymi drzwiami) i odsłaniać tylko na czas domowych seansów.

Za drzwiami szafki

Komputer nie jest zbyt dekoracyjny, więc ten sprzęt, podobnie jak telewizor, warto chować, gdy z niego nie korzystamy. Swoje domowe biuro możesz ukryć np. na niedużych półkach w zamykanej szafce o harmonijkowych drzwiach.

Kolorowe - na kuchenne naczynia
 

Klasyczna w kształcie półka, ale bardzo oryginalnie wykończona. Od razu rzuca się w oczy dzięki wyrazistemu kolorowi oraz napisom. To godna polecenia dekoracja - można nie tylko łatwo ją zrobić, ale także bez problemu usunąć, gdy się znudzi, malując krawędź półki na jednolity kolor.

We wnęce

W kuchni, zwłaszcza niedużej, każdy dobrze wykorzystany kąt jest na wagę złota. Dlatego warto zagospodarować wnękę. To doskonałe miejsce na półki. Warto dobrać ich kolor do wzoru tapety lub odcienia farby na ścianie, by tworzyły zgrany duet.

Źródło: ŚWIAT KOBIETY

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

rzaba9

Jak półki na książki to tylko cellaio - grube, a lekkie i wytrzymałe zarazem. Czemu nigdzie ich nie pokazują ? :/

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Fajne półki na książki, płyty... "? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.