Artykuły

Jurek Owsiak pokazuje mieszkanie

Mieszkanie Jurka Owsiaka i jego żony Lidii Niedźwieckiej-Owsiak składa się kuchni, dwóch pokojów, łazienki i sypialni. Ma również dwa balkony z widokiem na osiedle i plac zabaw. Standard mieszkania nie odbiega od zwykłych, współczesnych lokali mieszkalnych. Wnętrze urządzone jest w stylu nowoczesnym, ale dzięki dobrze dobranym meblom i dodatkom jest również bardzo przytulne. Obrazy i pamiątki rodzinne sprawiają, że mieszkanie zyskuje niesamowity klimat.

REKLAMA

W mieszkaniu znajdują się jeszcze dwa pokoje. Prowadząc do nich, Owsiak zwraca uwagę na fotografie, które znajdują się na ścianie w korytarzu. - Fotografie zdobyłem na licytacjach i aukcjach: m.in. przepiękna fotografia Johna Lennona i Yoko Ono. Cały duch, tak prawdę mówiąc, który we mnie jest, to duch właśnie takiej muzyki – duch muzyki Beatlesów czy duch muzyki Rolling Stonesów. To są kopie zdjęć, które były licytowane w Polsce. Bardzo się cieszę, że mogłem zdobyć tych parę zdjęć – opowiada.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Prywatnym pokój założyciela WOŚP służy mu do pracy. Wewnątrz ustawiono obszerne, drewniane biurko – to przy nim powstały projekty orkiestrowych koszulek. Na blacie, obok urokliwego starego radia, stoi statuetka, którą Owsiak otrzymał od swojej ekipy – prawdziwy, odlany, filmowy Oscar. Imponująco prezentuje się ogromna biblioteczka  radiowca – zajmuje całą ścianę!

Na ścianach w pokoju wiszą niesamowite obrazy, namalowane przez młodych twórców sztuki nowoczesnej. Również nie wszystkie tam się mieszczą — niektóre stoją na podłodze, pod ścianą.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

- Zdobywam je na targach sztuki współczesnej — cena wywoławcza 500 zł. I naprawdę są to rzeczy, które dla mnie są rzeczami niezwykłymi. Przepiękna, polska, młoda sztuka. Od kilku lat biorę w tym udział. Cieszę się, że pieniądze, które zdobywam (i zdobywam w sposób solidny, uczciwy), mogę przeznaczyć na sztukę, bo dzięki temu także mówimy o tej sztuce. Niektórych obrazów nie mam gdzie powiesić, więc opieram o ścianę, żeby po prostu ze mną były – komentuje Owsiak.

    

1 2 3 4

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jurek Owsiak pokazuje mieszkanie"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.