Artykuły

Kolory jak z filmów

Lubisz przygody Jamesa Bonda? Urzekła cię historia Amelie Poulain? Wciągnęli cię „Chłopcy z ferajny” Martina Scorsese? Jeśli masz swój ulubiony film i chciałbyś przenieść jego klimat do swojego mieszkania, z pomocą na pewno przyjdzie ci graficzka Roxy Radulescu ze swoim blogiem moviesincolor.com.
REKLAMA

Wielu grafików, ilustratorów czy malarzy poszukuje i znajduje inspiracje w otaczającym nas świecie. Dzięki kreatywności, wyobraźni i zmysłowi obserwacji dobierają do swoich prac genialne zestawy kolorystyczne. Niestety ludzie z takimi umiejętnościami stanowią tylko małą część społeczeństwa, a większość z nas staje przed nie lada dylematem  wybierając nawet… kolor farb do mieszkania.


Oczywiście pomocne są wzorniki kolorów czy próbki, które udostępniają producenci, ale może by tak zainspirować się kolorami z ulubionego filmu? Cennym źródłem wskazówek może  być w tym wypadku strona moviesincolor.com.  Jej autorką jest graficzka Roxy Radulescu, która wydobywa najciekawsze palety barw z popularnych filmów.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Początkiem jej przygody był film Skyfall. Oglądając go zaczęła zastanawiać się nad wykorzystaniem koloru w kinematografii i jego wpływie na odbiór filmowego obrazu. Śledzenie pojawiających się na ekranie odcieni pochłonęło ją tak bardzo, że nie mogła już skupić się na historii słynnego agenta 007. Po obejrzeniu filmu usiadła przy komputerze i wygenerowała pierwszą paletę barw. W miarę upływu czasu swoje spostrzeżenia w tym temacie rozciągała na inne dzieła filmowe, analizując znaczenie koloru w poszczególnych kadrach.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Tego typu obserwacje skłoniły ją do stworzenia wspomnianej witryny internetowej, na której przedstawia efekty swojej pracy. ”Movies in Color”, jak sama założycielka twierdzi, ma za zadanie zaprezentować szerokiej rzeszy internautów ciekawe palety odcieni, które ułatwią im dobór kolorów czy wspomogą prace graficzne lub malarskie.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Skąd inspiracje Roxy Radulescu? Oglądając dany film wyszukuje odpowiedni kadr, który jest kompozycyjnie interesujący i bogaty w kolory. Przy pomocy generatora kolorów selekcjonuje odpowiednią paletę. Wszystko to robi w Photoshopie, przez co ułatwia każdemu zainteresowanemu jej pracą pobieranie próbek. Dzięki temu każdy, kto chce zainspirować się barwami kadru z Batmanem w roli głównej lub wykorzystać kolorystykę swojego ulubionego filmu może to zrobić korzystając z materiałów opublikowanych na stronie www.moviesincolors.com.
Bogata paleta obejmuje już prawie 400 filmów, a autorka regularnie poszerza ją o kolejne zestawy. Dodatkowo, jeśli  masz swój ulubiony klasyk kinematografii, a Roxy Radukscu jeszcze go nie opracowała,  możesz do niej napisać. Są duże szanse, że pewnego dnia znajdziesz paletę barw ze swojego ukochanego filmu właśnie na tej stronie. 



Zdjęcie głóne:
Daniel Craig w filmie "Spectre" /materiały dystrybutora

Daniel Craig w filmie "Spectre"

Czytaj więcej na http://film.interia.pl/wiadomosci/news-spectre-pierwszy-zwiastun-nowego-bonda,nId,1823443#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Kolory jak z filmów"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.