Art. Spons.

Kredyt na remont

Bardzo wielu Polaków korzysta z pomocy banku w przypadku kredytu na remont. W ciągu roku w kraju wykonuje się ok. 700 tysięcy remontów. Skupiają się głównie na wymianie instalacji, które przywracają należytą wartość techniczną. Natomiast mniejsze remonty domowe takie jak: malowanie czy wymiana podłogi, może być liczona w milionach.

Kredyt na remont
Fot. Przelew środków na hipotekę może trwać nawet miesiąc

Remonty domów i mieszkań są wykonywane nie tylko ze względu na konieczność odświeżenia, ale i ze względu na zmiany trendów. Kredyt gotówkowy, kredyt na remont mieszkania bądź kredyt pod hipotekę to jedne ze sposobów, dzięki którym, choć po części zrealizujesz swoje plany i marzenia odnośnie własnych, przytulnych czterech kątów.

Sprawdź ranking banków i ich ofertę tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyt-na-remont/

Jaki kredyt na remont mieszkania wybrać?

Osoba poszukująca dodatkowych środków na remont decyduje się zwykle na dwie najpopularniejsze opcje. Są to: kredyt gotówkowy lub hipoteczny. Czym się charakteryzują?

Kredyt gotówkowy na remont

Taka pomoc finansowa może być bez konieczności podawania szczególnego powodu. Najczęściej kredyt remontowy to po prostu kredyt gotówkowy, który pozwala na odświeżenie swoich domowych przestrzeni. 

Jednak obok zalet, kredyt gotówkowy posiada także wady. Do głównych z nich należą: wyższe oprocentowanie oraz niewysoka kwota, o jaką można wnioskować. Kredyt gotówkowy pozwala na zrobienie mniejszej renowacji swojego domu lub mieszkania. Z kolei, gdy chcesz wykonać generalny remont, lepszym rozwiązaniem jest kredyt pod hipotekę. 

Kredyt hipoteczny na remont

Gdy szykujesz się na duży remont, to warto sięgnąć po pokaźne środki z pożyczki hipotecznej. Jego niskie oprocentowanie, wysokie dostępne kwoty (nawet do 100 tysięcy złotych) oraz długi okres spłaty (istnieją opcje 30-letnie) pozwalają na kompleksową renowację nieruchomości. Niestety tak wysoka jakość usług wiąże się z wieloma ograniczeniami i warunkami, które trzeba spełnić. Warto najpierw upewnić się, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. W przypadku kredytu hipotecznego musisz pamiętać o prowizji za udzielenie kredytu.

Przelew środków na hipotekę może trwać nawet miesiąc. Kolejnym krokiem, jakim podejmuje, bank jest weryfikacja klienta, który musi wpasować się do zaufanego profilu klienta banku. I najważniejsze – biorąc kredyt hipoteczny na remont, ryzykuje się własną nieruchomością. 

Jak otrzymać kredyt na remont mieszkania?

Zanim złożysz wniosek o kredyt remontowy, warto byś najpierw dokładnie zbadał warunki, które proponuje każdy z banków. Obok kwoty kredytowej istotne są odsetki oraz długość spłaty. Pomocne przed podjęciem decyzji będzie też zapoznanie się z naszą porównywarką kredytów. Po złożeniu wniosku bank zaczyna badanie wiarygodności klienta. W tym celu sprawdza klienta w BIKu.

Wszystko zależy od Twojej zdolności kredytowej, na tej podstawie następuje udzielenie kredytu. Niestałe dochody lub, które pochodzą z nieznanych dla banku źródeł utrudniają możliwość uzyskania kredytu. Natomiast regularne dochody wynikające z umowy o pracę są jak najbardziej na plus. Bank wylicza czy będziemy mieli środki do spłaty kredytu.

Inaczej przebiegają formalności w przypadku kredytu gotówkowego, a inaczej w przypadku kredyt hipotecznego. W pierwszym przypadku musisz jedynie dostarczyć zaświadczenie o dochodach, zaś kredyt hipoteczny wymaga przedstawienia takich dokumentów jak np. akt własności, wycena nieruchomości czy kosztorys remontu. Warto pamiętać o tym, że profesjonalna wycena nieruchomości, którą wykonuje bank, kosztuje ok. 500 zł. Wartość kredytu hipotecznego na remont nie może być większa niż 80% ceny nieruchomości.

Co zrobić, jeśli bank nie chce przyznać kredytu na remont?

Gdy po złożeniu wniosku o kredyt remontowy bank nie przyzna środków, nie oznacza to wcale, że musisz pożegnać się z marzeniami o planowanych zmianach. Prawdopodobnie musisz wybrać nieco tańsze rozwiązanie. Gdy remont ma być mały, to skorzystaj z karty kredytowej. Ta opcja pozwoli uzyskać szybkie kilka tysięcy złotych, których spłata nie będzie obarczona zbyt wysokimi odsetkami. Karta kredytowa może posłużyć też do wykonywania regularnych, niewielkich remontów, które po kilku latach złożą się na dużą renowacyjną rewolucję w Twoich czterech kątach.

Inną możliwość dają pożyczki pozabankowe, które są szybkim sposobem na uzyskanie gotówki potrzebnej do wykonania niezbędnych remontów. Pożyczki online często są przyznawane nawet w przypadku osób, które nie mają idealnej historii kredytowej oraz przy nieregularnych zarobkach. Szczególnie atrakcyjny jest sposób wnioskowania, który odbywa się w całości przez internet. Szybkość akceptacji wniosków online i wypłat sprawia, że masz szansę otrzymać pieniądze – w  zaledwie 15 minut. 

Pożyczka na remont – co warto o niej wiedzieć?

Szukając wsparcia finansowego na przeprowadzenie prac remontowych w mieszkaniu, wielu konsumentów rozgląda się za sektorem bankowym. Istotnie, banki mają bardzo obszerną ofertę kredytów, które sprawdzą się idealnie w przypadku naszego remontu. Warto jednak pamiętać, że zanim uzyskamy wsparcie finansowe, banki dokonują bardzo wnikliwej i obszernej weryfikacji – na czele z tym ile wynosi zdolność kredytową. 

materiały promocyjne

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.