Artykuły

Mieszkanie Sabiny - bohaterki serialu "Pierwsza Miłość"

Urszula Dębska to odtwórczyni jednej z głównych ról w serialu "Pierwsza Miłość" - Sabiny Weksler. Podczas przerwy obiadowej pokazała widzom swojego videobloga plan serialu. Mieszkanie kryje wiele tajemnic, których nie widać na szklanym ekranie: zlew nie ma odpływu, książki to atrapy, a ubrań, które znajdują się w jej szafie, bohaterka nigdy na sobie nie miała.
Mieszkanie Sabiny - bohaterki serialu "Pierwsza Miłość"
REKLAMA

W mieszkaniu serialowej Sabiny najważniejszym miejscem jest kuchnia. To tutaj zazwyczaj kręcone sa ujęcia, w których aktorzy wspólnie spędzają czas i przygotowują jedzenie. W kuchennych szafkach znaleźć można talerze i filiżanki, oraz produkty spożywcze typu kasza gryczana.

Urszula opisała zabawne zdarzenie, kiedy to odruchowo wylała coś do zlewu. - Te zlewy nie są takimi zlewami, jak w domu, ponieważ jesteśmy w studio. No i ten zlew nie posiada odpływu, nie ma rur. W trakcie sceny coś tam wylałam, i słyszę, jak kapie. Pod zlewem zrobiła się piękna kałuża - wspomina z uśmiechem Urszula.

- Z lodówką też bywa różnie. Dzisiaj akurat jest pełna. Nasza lodóweczka robi nam czasem psikusa, bo jak zapalimy światełko w lodówce, to potem niestety jest za głośno i trzeba ją wyłączać podczas scen" - dodała Urszula.
 
W mieszkaniu Sabiny zaaranżowanych jest dużo rzeczy, które znaleźć można w każdym, polskim domu, np. wysoka półka z niedbale poukładanymi książkami i pamiątkowymi figurkami.
 
Ciekawe jest jednak to, że na półce Sabiny w większości znajdziemy same okładki książek, czyli tzw. atrapy. Wszystko po to, by ktoś nie posądził reżysera serialu o to, że próbuje reklamować wybrane tytuły książek.
 
Za oknem widoczne są zastawki, które imitują osiedle. 

W sypialni Sabiny widzimy ogromny sprzet muzyczny, który jest również atrapą. Podczas scen aktorzy udają, że puszczają z niego muzykę, ale dopiero później, podczas montażu, jest ona do scen podkładana. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że ułatwia to pracę dźwiękowcom oraz aktorom. Przy muzyce grającej w tle dużo ciężej jest pracować. Po drugie chodzi też o prawa autorskie. Niektórych utworów nie można wykorzystywać komercyjnie, jeśli wcześniej nie zapłaciło się wytwórni płytowej.
 
Do szafy Sabiny wkładane są ubrania, w których aktorka tak naprawdę nie chodzi. W dodatku - jak to mieszkanie dorastającej kobiety - nie jest utrzymane w idealnym porządku. Ubrania, przygotowywane dla aktorów, są skrupulatnie opisywane, ponieważ często się zdarza, że jedną scenę kręci się przez parę dni. 
 
- Mam nadzieję, że mieszkanko Wam się podobało, zapraszam na następny odcinek! - dodała na koniec Urszula.
 
Agnieszka Śliwińska/Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Mieszkanie Sabiny - bohaterki serialu "Pierwsza Miłość""? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.