Artykuły

Nowoczense farby do zadań specjalnych

Rynek farb nieustannie ewoluuje. Kolejne produkty pojawiające się w ofertach producentów zaskakują ciekawymi rozwiązaniami i efektami wizualnymi. Na sklepowych możemy znaleźć farby antygrzybiczne, magnetyczne, a nawet – pochłaniające intensywne zapachy.

REKLAMA

Farby do glazury
Chcąc odmienić łazienkę, możemy zdecydować się na gruntowny remont (czyli na kłucie płytek, zakurzenie całego domu, użeranie się z fachowcami od kładzenia kafelków, nieprzewidywalne usterki) albo na malowanie (wykonywane samodzielnie, może trochę ryzykując efektem, ale na pewno oszczędzając czas, pieniądze i nerwy). Wybór wydaje się jasny – malowanie w przedbiegach wygrywa z „tradycyjnym” remontem. Farby do malowania glazury charakteryzują się dobrą przyczepnością na gładkich powierzchniach, są trwałe i odporne na działanie wilgoci. Zastosowanie ich w kuchni lub łazience wymaga uprzedniego odtłuszczenia i wyczyszczenia płytek, a także nałożenia podkładu gruntującego.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Farby przeciwgrzybicze i bakteriobójcze
Farby te są przeznaczone dla alergików oraz osób dążących do uzyskania zdrowego mikroklimatu w domu. Niektóre z nich, jak farby bakteriobójcze, w swoim składzie zawierają jony srebra, które zapobiegają rozwojowi bakterii i osadzaniu się kurzu oraz innych zabrudzeń. Z kolei w farbach przeciwgrzybiczych zastosowano substancje uniemożliwiające rozrost pleśni i grzybów. Poza nimi zakupić można również farby silikatowe. Wyróżniają się dobrą przepuszczalnością pary wodnej (zapobiegają zawilgoceniu ścian) i zasadowym odczynem, niesprzyjającym rozwojowi pleśni.

1 2 3

Wybrane dla ciebie:

           

           

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nowoczense farby do zadań specjalnych"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.