Artykuły

Pechowe przedmioty, które masz w domu

Przesądy. Traktujemy je ambiwalentnie, pół żartem pół serio. Większość z nas zapewne nie ma nic przeciwko czarnym kotom, ale widząc tak umaszczonego puszka przecinającego naszą drogę, odruchowo zmieniamy trasę. Mimo że z reguły nie dajemy im większej wiary, podświadomie wzbudzają w nas zaniepokojenie. Dziś odrobinę podsycimy te lęki — przedstawiamy listę rzeczy, które prawdopodobnie macie w domu i to właśnie one, zgodnie z różnymi przekonaniami, odpowiadają za pecha w życiu.
Pechowe przedmioty, które masz w domu
REKLAMA

Zepsuty zegar
Zegary, szczególnie te o unikatowej formie, wzbudzają w nas pewien sentyment. Niezwykle trudno się z nimi rozstać, nawet jeśli już dawno przestały działać. Niestety, zgodnie z praktykami feng shui, niedziałające urządzenia do odmierzania czasu mogą przynosić naprawdę dużego pecha — zwiastują śmierć w rodzinie lub ciężką chorobę. Niesprawne mechanizmy albo należy naprawić, albo wyrzucić. To samo dotyczy zegarów bez baterii. Dla własnego dobra czym prędzej wyposażcie je w nowy „akumulatorek”.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Czarne drzwi
Odważna czerń na dużych powierzchniach we wnętrzach jest obecnie szalenie modna. Nie jest jednak dobrym pomysłem montowanie w domu ciemnych drzwi. Zgodnie ze starożytnymi, chińskimi wierzeniami, skrzydło wejściowe o takim kolorze zaprasza do mieszkania nieszczęście. Jest jednak jeden wyjątek od tej reguły — ponoć nic nam nie zagrozi, jeśli czarne drzwi zostaną umieszczone od północnej strony.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Lustra
Lustereczko, powiedz przecie... Nie tylko pęknięte lustra zapowiadają 7 lat niepowodzeń. Według starych legend srebrzyste tafle posiadają zdolność do wykradania i więzienia dusz tych, którzy w nie spoglądają. Ponoć to właśnie z tego powodu ludzie żyjący w epoce wiktoriańskiej tradycyjnie zakrywali lustra, po śmierci kogoś bliskiego. Bali się oni, że duch zmarłego zostanie uwięziony po drugiej stronie połyskliwej powierzchni i będzie nawiedzał innych domowników.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Kalendarz
Kalendarz tradycyjnie służy do odmierzania nieubłaganie mijającego czasu. Jeśli jego karty będą wskazywały nieprawidłowe daty, np. dawne lata lub ubiegłe miesiące, może on niekorzystnie wpłynąć na życie swojego właściciela. Przeważnie, poprzez skrócenie go.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Sprawdź: Jak rozpoznać prawdziwą porcelanę?

Rozbite naczynia
Zgodnie z feng shui naczynia symbolizują rodzinny dobrobyt. Korzystanie z podniszczonej zastawy to prosta droga do powitania w swoim życiu wielu kłopotów i porażek. Zdarzyła się wam ostra kłótnie z tłuczeniem talerzy? Najlepiej natychmiast pozbądźcie się rozpadłych części serwisu.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Rośliny z kolcami
Dla większości z nas (tej większości, która nie ma ręki do roślin domowych) kaktusy to prawdziwe błogosławieństwo — wymarzeni roślinni towarzysze, którzy nie potrzebują zbyt wiele uwagi do zdrowego i pięknego wzrostu. Feng shui wskazuje, że rośliny posiadające kolce (z wyjątkiem róż) ściągają za sobą całe pokłady negatywnej energii i pecha.

Podobne wierzenie dotyczy roślin, które zwiędły lub uschły. Zapomnieliśmy o podlewaniu i roślinka obumarła? Odsuńmy na bok wszelkie sentymenty i pozbądźmy się jej bez mrugnięcia okiem. Co więcej, niektórzy wierzą, że samo trzymanie w dłoni uschniętego bukietu poskutkuje nieszczęśliwym wydarzeniem.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Zielone ściany
To naprawdę zła wiadomość dla wszystkich, których porwał i oczarował najświeższy wnętrzarski trend, czyli jasna, promienista zieleń w postaci tapet na ścianach czy też tekstylnych akcesoriów. W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych kolor ten postrzegany jest jako śmiercionośny i pechowy, ponieważ w XVIII wieku dodatki o takiej barwie wytwarzano z zastosowaniem arszeniku. Ulatniał się z nich trujący gaz, który spowodował śmierć wielu ludzi.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Puste, bujane fotele
Jest coś w bujanych fotelach, co wywołuje sprzeczne odczucia. Z jednej strony zachęcają do błogiego wypoczynku, z drugiej bezsprzecznie przywodzą na myśl sceny z najgorszych horrorów o wywoływaniu duchów. Jak się okazuje, takie odczucia nie są bezpodstawne. Zgodnie z irlandzkimi wierzeniami, pusty bujany fotel przyciąga siły nieczyste, które chętnie się w nich rozsiadają, skąd mogą zakłócać spokojne życie rodzinne. Widzicie, że bujany fotel kołysze się samoistnie? Mamy dla was nieprzyjemną wiadomość: „zły duch” prawdopodobnie już się tam usadowił i knuje przeciwko wam.

Deccoria.pl

Zdjęcie główne: 123RF/PICSELL

Zobacz także: Genialne pomysły na wykorzystanie jednorazowych reklamówek

Przeczytaj także:

Elektrośmieci. Daj im drugą szansę!

Odpocznij od zgiełku – poznaj styl eko

Jak pozbyć się starego sprzętu AGD?

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Pechowe przedmioty, które masz w domu "? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.